yogurdu mayalayamıyorum yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kavuniçi tarafından 11 Mart 2009 başlatılmıştır.

11 Mart 2009
    Konu Sahibi : kavuniçi
  1. kavuniçi

kavuniçi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    lütfen akıl verin yogurt mayalayamıyorum günlük cam şişe süt alıyorum 500ml lik bi kaseye bi tatlı kasıgı hazır yogurt koydum cırptım sonra sütün içine döktüm ama sütü hiç kaynatmadım ılık yani elim yanmıyo kaynatmammı gerekıo ee kaynatırsam onlar pastörize süt diilmi vitamını gitmezmi napıcam doktor şişe sütle yap yagurdu dedi yardııııııııııııım :uhm:

2. 11 Mart 2009
  3. kavuniçi

kavuniçi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    4, 5 saat sarıp beklettim ama dolaba koyarken aynı süt duruyo deişmemiş cıvıktı yaaa

4. 11 Mart 2009
  5. azel_beliz

azel_beliz zümrüt Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu konundan bende dertliyim arkadaşım..tutmuyor çoğu kez..inşallah fikir verenler olur...

6. 11 Mart 2009
  7. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    ben her akşam mayalıyorum kızıma ama az 1 çay bardağı sütü kaynatıyorum küçük parmağımla ısısını kontrol ediyorum 7-8 sn dayanırsa ok içine 1 çay kaşığı yoğurdu iyice karıştırıyorum akşam 8 de mayaladıysam öbürgün 3 gibi açılıyo katı olmuyo ama tam kızımın yiyeceği kıvamda oluyor

8. 11 Mart 2009
  9. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    tabi hava almıcak ve ısısını hemen kaybetmiyecek şekilde sarıyorum önce aliminyum folyoyla sonra bi bezle

10. 11 Mart 2009
  11. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    1 çay bardağı sütü ısıtıyorum..hafif sıcak olıyor.küçük bi kavanoza koyup içine 1 çay kaşığı yourtt katıp şöle bi karıştırıp kavanozu kapatıyorum..2 kat havluya sarıyorum..en az 7-8 saat bekletiyorum...süpper oluyor..yaklaşık 1 senedir böle yapıyorum tutmadığı gün yok ..

12. 11 Mart 2009
  13. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    valla benim bildiğim hazır yoğurtla olmuyor maya.bende bi kez hazır yoğurtla yaptım baktım sabah hala süt.sonra kaynanamda ev yoğurdu aldım bir kaşık yeniden mayaladım tuttu bu defa..kaynatmana gerek yok elin yanmayacak gibi olsun..

14. 11 Mart 2009
  15. esoess

esoess kocasına ve kızına aşık.. Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    ben hep hazır yoğurtla yapıyorum şuana kadar hiç tutmadığı olmadı sütü alıyorum kaynatmıyorum sadece ısıtıyorum elimi yakacak kadar sonra içine 1 litreyse bi çorba kaşığı kadar yoğurt koyup güzelce karıştırıyorum sonra ağızını kapatım hiç sarmadan petein üstüne genelde akşam yaparım sabaha kadar durur sabahda dolaba bide küçük küçük kavanozlara yapıyorum ben ole daha pratik oluyo bi kavanoza bi çay kaşığı yoğurt geri kalan aynı

16. 11 Mart 2009
  17. kavuniçi

kavuniçi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşekkür ederim sağolun sizin dediğiniz gibi denicem :)

18. 13 Mart 2009
  19. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Bende hazır yoğurtla olmadığını biliyorum yani akışkan bi yoğurt oluyo denemiştik ama olmadı maya çok önemli yani...