Yoğurt Makinesi

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve avukat tarafından 11 Ekim 2009 başlatılmıştır.

11 Ekim 2009
    Konu Sahibi : avukat
  1. avukat

avukat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok kararsızım evde babymix yoğurttan maya yaparak yaptığım yaoğurt çok sulu oldı makina almaya gittim Severin marka bir makina aldım içime sinmedi kullanmadan iade ettim. Weevell ya da tefalinkini alıcam. Kullanan vardır mutlaka yorumlarınızı bekliyorum çok kararsız kaldım:KK43:

2. 11 Ekim 2009
  3. femina

femina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili avukat bende senin gibi çok kararsızdım ama bende birtürlüyoğurt makinası almak istemedim. Bu amaçla birçok şey denedim fakat yoğurt yapamıyordum fakat şimdi hem oğlumun hemde kendimizin yoğurdunu hazırlıyorum. sakın yoğurt makinası alma derim. Yoğurt yapmanın tek püf noktası sütü kaynatıp ılıttıktan sonra mayalamak. Ben kutu süt ile yapıyorum. Önce kutu sütü kaynatıyorum sonra serçe parmağımı 10'a kadar sayabilecek sıcaklığa kadar ılıtıyorum. yarım litre süt için 1 kaşık maya kullanıyorum. Ve diğer püf nokta cam bir kavanoz kullanıyorum. mayaya yavaş yavaş ılık sütten ekleyip sonra süt ile karıştırıyorum sonra polar üst eşofmanımla iyice sarmalayıp üzerinede montumu koyuyorum 7 saat sonra dolaba kaldırıyorum istediğin zaman bebişine yedirebilirsin. 1 kez bu yöntemi denersen inan çok memnun kalacaksın. diğer bir püf nokta kavanozun kapağını kapatmadan bir peçete yerleştir kavanoz terlediğinde oluşan su damlacıkları yoğurdunu sulandırmasın. Sevgiler

4. 11 Ekim 2009
  5. adrenalin1

adrenalin1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben yoğurt makinesi kullandım ama çok gerekli bir şey değilmiş,sonuçta kıvamını makine değil mayalama yaparken kullandığın ölçüler belirliyor

6. 12 Ekim 2009
  7. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben aldım hiç kullanamdım kaldırdım bir kenara çok gereksiz miş

8. 12 Ekim 2009
  9. arii

arii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Banada hediye geldi yoğurt makinası tefalin ama hiç denemedim

10. 22 Ekim 2009
  11. avukat

avukat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bi türlü yoğurdu tutturamayaınca Tefal'den aldım çok memnunum şimdi

12. 22 Ekim 2009
  13. ilgin0707

ilgin0707 seviyor seviliyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bende arzumunkini kullanıyorum kızlar inanın taş gibi oluyor hatta dün akşamadan yaptım sabah baktım kalıp gibi tadıda güzeldi ben kızıma dört kere yaptım makinayla memnunum