yoğurt

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sevgiyle tarafından 22 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

22 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : sevgiyle
  1. sevgiyle

sevgiyle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar 6 gün sonra oğlum 4 ayı bitirip 5 e girecek artık yoğurt vermeyi düşünüyorum umarım erken değildir birde sizler yoğurtu nasıl mayaladınız bebişleriniz için bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim yoğurttan başka neler verebilirim bu arada oğlum hem mama hem ane sütü alıyor

2. 22 Temmuz 2008
  3. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ben yoğurdu mayalamayı düşünüyordum ama Prof. bir arkadaşım ki dünyanın en pimpirikli insanıdır babymix vermiş bebeğine. Ben de onu vereceğim yarın

4. 22 Temmuz 2008
  5. sevgiyle

sevgiyle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    babymix yoğurt markasımı canım

6. 23 Temmuz 2008
  7. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    babymix , danino bunları doktorlar 6 aydan sonra öneriyorlar. Ama evde yogurdu kendin yapmak istersen ben şöyle yapıyorum: pastörize sütü ısıtıyorum (biberon maması yada anne sütü ile yapılabilir)
    serçe parmağımı süte batırıp 7 ye kadar sayabiliyorsam sıcaklık ideal oluyor. (İşin püf noktası burası ) Çünkü sıcak sütle yaparsan yoğurtun tadı ekşi olur. Mayalamak için bir çorba kasesi süte bir çay kaşığı yoğurt yeterli önce bi çay tabağında sütte yoğurdu ezip süte öyle karıştırıyorum. Yerinden oynatmadan sıcak tutacak bişeylere sarıp 5-6 saat bekletiyorum Maksat sütün o sıcaklığını mayalanma boyunca koruyabilmek Sonrasında buzdolabına koyuyorum. Ben internetten öğrenmiştim ilk denemede tuttu çok kolay..

8. 23 Temmuz 2008
  9. sevgiyle

sevgiyle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim arkadaşım bende deneyeceğim hazır yoğurt vermeyi düşünmüyorum özelliklede danone

10. 23 Temmuz 2008
  11. anneyim82

anneyim82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yoğurdu günlük mü yapıyorsun birde hangi yoğurtla mayalıyosun pastorize inek sütüyle değil mi?:KK46:

12. 23 Temmuz 2008
  13. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Benim vereceğim yoğurt sütaşın babymix sadesi. Benim doktorum piyasa da bebek yoğurtları var ama MAYALA istersen demişti. Bana bu yoğurdu öneren arkadaşım çok pimpirikli. Eşi de öğretim üyesi ve Ankarada Atom Enerjisi Kurumunda çalışıyor. Onlar bebekleri için çok araştırmışlar. Atom Enerjisi Kurumununda görevi ortada . O yüzden bende yoğurt mayalamaktan vazgeçtim. Karar sizin tabi..

14. 23 Temmuz 2008
  15. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    ben pastorize inek sütü ile günlük mayalıyorum. Benim kızım yoğurdun tadını pek sevmediği için bi kaç gündür devam maması ile hazırlıyorum. Daha tatlımsı bi tadı var. Ama fazla sütün varsa sağıp onunlada yapabilirsin canımcım
    Kalitesine güvendiğin herhangi bir marka yoğurt olabilir. Kaymaklı yoğurttan yapınca kıvamı daha katı oluyor.

16. 28 Temmuz 2008
  17. denisim13

denisim13 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızım 4. ayını bitirir bitirmez doktor yoğurda başlamamızı önerdi..çok şükür kızım yogurdu sevdi ve güle güle yiyor.pastorize sütten yapıyorum.her gün mayalamıyorum. 2 gunde bir mayalıyorum.doktor suresine birşey dememişti.

18. 6 Ekim 2009
  19. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    266
    Ödül Puanları:
    213
    bi de şu var yoğurt mayalandıktan sonra solaba koyarken sulu sulu oluyo ya onu engellemek için kabın ağzına kağıt havlu koyup kapatın daha katı bi kıvamı oluyo ve sulu sulu kalmıyo