yoğurt

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve Gkcn tarafından 22 Ekim 2008 başlatılmıştır.

22 Ekim 2008
    Konu Sahibi : Gkcn
  1. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    evde yoğurt yapmayı denedim oğlum için.siteleri araştırdım.kiminde 6.aydan sonra yoğurt verilir diyo,bazı doktorlar 5. aydan sonra diyo. birde deva mamasıyla yapılmalıymış.denedim.çok sulu bişey oldu.inek sütüyle yapıp versem zararı olur mu diye araştırdım.bazı sitelerde zararlı,bazılarında ise 6. aydan sonra inek sütüyle yapılmış yoğurt verilebilir yazıyor. vallahi şaştım kaldım. sizler nasıl yapıyorsunuz? aramızda ek gıdaya geçenler var.yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

2. 22 Ekim 2008
  3. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    sizce devam mamasıyla yapılan yoğurt ne kadar faydalı olur,sonuçta hazır bişey.

4. 22 Ekim 2008
  5. ERVUS

ERVUS CANIM OĞLUM İYİKİ DOĞDUN Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Canim devam mamasiyla yapma dedi doktor ben veriyorum korkma verebilirsin herkes veriyo cocuğuna yoğrut 1 yaşina kadar vermiycekmisin yani

6. 23 Ekim 2008
  7. yaseemin

yaseemin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende inek sütüyle yapıyorum taze olunca pek hoşuna gidiyor mama felan katma bencede

8. 23 Ekim 2008
  9. drydeniss

drydeniss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bende mamayla yoğurt yapacaktım. ve sulu olabilir diye okudum. ama daha doktoruna falan sormadım. kayınvalidem bi su bardağı kadar mayalayıp yapıyor yoğurdu onu bitirince yenisi mayalanıyor..

10. 12 Kasım 2008
  11. kızlar paket süt ile mi yapıyorsunuz yoğurtları bende kendim yapmak istiyorum.

12. 12 Kasım 2008
  13. yaseemin

yaseemin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    saadetcim eşimin iş yerinde birisi köyde oturuyormuş o getiriyor çok güzel süt onunla yapıyorum.hazır sütle hiç denemedim istersen bi dene bulabilirsen mayası ev yogurdu olsun hazırlarınki güzel olmuyor

14. 12 Kasım 2008
  15. sağol yasemincim. biraz zor ama bi araştırayım bakayım var mı acaba çevremde.

16. 12 Kasım 2008
  17. bigudi54

bigudi54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

marketlerde günlük süt satılıyo onlardan mayalayabilirsin yoğurdu, fakat hazır yogurtla mayalama kötü oluyo bulabılırsen ev yogurdu yapan bırınden maya al daha leziz oluyo ben sürekli yapıyorum kaydirigubbakcemile5

18. 12 Kasım 2008
  19. peki kızlar ben yoğurt yapmayıda bilmiyorum siz nasıl yapıyosunuz mesela bir su bardağına yapsam hergün taze süt ile ikigün verebilirim sanırım. Ne kadar yoğurt koymam lazım bir su bardağının içine.