yoğurt...

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve PleaseTryAgainLater tarafından 6 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : PleaseTryAgainLater
  1. PleaseTryAgainLater

PleaseTryAgainLater oglumm - kizimm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    3.5 aylık bi oğlum var..mama takviyesi aldığımız için 4.ayda ek gıdaya geçiyoruz..yoğurt ve meyve püresiyle başlıcaz.dr.umuz yoğurdu evde yapmamı sabah yapıp akşam üzeri vermemi söyledi.inek sütüyle yapabilirmişim.sormayı unuttuğum bişey var ek gıdaya ilk geçtiğimizde antalyada olucaz ve orda haftada 1 kere sütçü geliyor..yoğurduda günlük yapıcam peki sütüde günlükmü almak durumundayım..küçük pastörize sütten yapsam olur mu..birde kaşık maması al dedi dr.ama hangisi olması gerektiğini bana bıraktı sizler ne önerirsiniz..

2. 6 Ağustos 2010
  3. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    günlük süt bulabiliyorsan,hele ki keçi sütü çok iyi olur tabi,ama pastörize sütten de mayalayabilirsin.Ben hiç mama kullanmadığımdan bilmiyorum canım,çok marka var,en güvendiğin hangisiyse onu al

4. 6 Ağustos 2010
  5. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    kecı sutu tavsıye ettı once yoksa gunluk sıse sutlerı ben ıkı gunde bı mayalıyorum...daha saglıklı olur canım.......kasık mamaları bebelac mılıupa herobaby...............daha cok bbelac ırmıklı ballı sevıyolar alıp denıceksın hangısını severse onu ver ..........mamaları sevıyolar ........saglıkla buyusun canım

6. 6 Ağustos 2010
  7. PleaseTryAgainLater

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkür ederim hanımlar..yanlız hala kafam karışık..şimdi günlük süt aldım diyelim burda 1lt olarak satılıyo ondan 1 kere yoğurt yapıp ertesi gün tekrarmı alıcam..kalan süt ne olucakbilmiyorumkismile

8. 6 Ağustos 2010
  9. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    canım ertesi gün de aynı sütle yap,kalanını da siz içersiniz.Bir dahaki güne yenisini alırsın

10. 6 Ağustos 2010
  11. PleaseTryAgainLater

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ohh yaa sonunda çok teşekkür ederim

12. 7 Ağustos 2010
  13. 06_gelincik_05

06_gelincik_05 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben kaşık mamalarını hero baby kullanıyorum.ülkere karşı sempatim var sanırım.bebelacı hiç kullanmadım.ben çeşit çeşit aldım hepside birbirinden güzel.kahvalti saati diye sabah verilen mamalar var iyi geceler diye gece yatarken verilenler var birde gündüz verilenler.iyi geceler maması olarak mısırlı pirinçli ve buğdaylı yulaflı var ikiside güzel.eğer bebeğin zayıf bir bebekse ballı irmikli güzel yarıyormuş onu tavsiye ederim.kahvaltı saati mamalarındanda meyveli sekiz tahıllı var meyve aromasındanmıdır ne aromalı bir kokusu var fena değil ama muzlu bisküvili sanki daha hoş tabi bana göre :KK70: bizim ufaklığa maşallah ne versen yiyo fikrini bilmiyorum:KK70: ama kısaca hero baby nin herşeyini öneririm.ben bebelacın kavanoz mamalarını beğenmedim hiç.hele bi sütlaç ı var sakın almayın iğrenç.

14. 10 Ağustos 2010
  15. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    Arkadaşlar pastorize süt ile yoğurt yapılırken sütü tamamen kaynatmalı mıyız? Vitamin değerleri ölmez mi?

16. 10 Ağustos 2010
  17. ruzenin

ruzenin minikmisafir.blogspot.com Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben gunluk sütten yoğurt yaptım ama pek iştahla yemiyor maalesef şimdilik yoğurt için bir ay daha bekleyebilirsin dedi doktorum bende 5. ayında tekrar deniycem...
    fakat kaşık maması için kesinlikle hero baby öneririm ,çok sverek yiyor...
    kahvaltısı için özellikle organik serisini kullanıyorum ,pekmezli olanı...
    gunduz meyveli tahıllı ve ikindide de meyve püresini kullanıyorum...
    gece uyumadan evvel iyi gecelr maması sütlü pirinçli olanı veiyroum....
    birde dun 4. aydan itibvaren kullanılan bisküviler çıkmış onuda kattım mamasına çok sevdi...

18. 11 Ağustos 2010
  19. Gulguzeli33

Gulguzeli33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    ben verdiğim zaman kusuyor oğlum,çok ta gazı oluyor.evde mayalayınca hiç dokunmuyor