yoksa ben çok besliyorumm? yardımm

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve TRAKYALI tarafından 23 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

23 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : TRAKYALI
  1. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar 7 yalık bir kızım var her her gün bi kere muhakkak kusuyor genelde çorbasını yerken acaba çok mu veriyorum yoksda mama saatlerini mi düzenleyemiyorum yani karnı dokmu oluyo acaba ben çorba içirirken, kafam çok karıştı yaa birde 1 haftadan beri biberon mamasını almayı reddediyor zaten beni emmeyi bıraktığı için biberon mamasına geçtik şimdi bunuda uyutup zorla veriyorum acaba karnımı tok oluyo yine bilemedim. sizler günde kaç defa biberon maması veriyosunun ve kaç saat araryla veriyosunuz ayrıca bir günlük ek gıda ve mama saatlerinizi yazarmısınz lütfen her gün kusmasından çok sıkıldım.yoksa ben çok sık aralıklarlamı besliyorum bilemedim yardım lütfen,birde tabi iyi kilo alamıyo geçen ay 300gr bu ay 600gr almış bende kilo alsın diye doyurmaya çalışıyorum ama hata ediyorum gibi

Son düzenleme: 24 Temmuz 2009
  2. 23 Temmuz 2009
  3. ceyrem

ceyrem EyMeN eFe'lerin efesi.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım kusma olayı bizdede var benim oğlumda 7,ayın içinde ama ben sanırım zorluyorum malesef ama zorlamasam 3-5 kaşık okadar alıcak benim oğlum aylardır biberon mamasını reddediyor bende gündüz uyurken bikezde gece uyurken veriorum beslenme öğünleride ortalama 3-3,5 saatte bir oluyo ama genelde bir öğünü kusuyoruz diyebilirim

4. 24 Temmuz 2009
  5. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    çok beslediğimde benim kızımda kusuyor...mesela çorba veriyorum diyelim tabağın dibi kaldı bakıyorum istemiyo devam etmiyorum ,eğer dibinde kalan o bir kaşığı bile versem kusuyo..bende şimdi taktik yapıyorum son birkaç kaşığı zorlamıyorum,öğürünce kesiyorum ,birkaç kaşıktan sonra su veriyorum ağzının tadı değilsin tiksinmesin diye..bence bunu dene su işe yarıyor..

6. 24 Temmuz 2009
  7. SAPHIRA

SAPHIRA Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    benimkinin kusma huyu yok çok şükür,ama aynen eylülcüüm gibi yapıyorum bende.öğürünce kesiyorum,biraz su veriyorum,tekrar mama nvermeyi deniyorum,eğer yerse yiyor,yemezse zorlamıyorum

8. 31 Temmuz 2009
  9. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Bizim kizin ogenleri biraz biraz oturuyor rayina
    sabah 10 gibi kasenin yarisi kadar kahvaltisini veriyorum artik ne yaptiysam o sabah
    saat 1:30 -2:00 gibi oglen yemegini veriyorum oda kasenin yarisindan fazla oluyor
    saat 4:00 -5:00 arasi 1 kup kadar yogurt veya meyva veriyorum
    saat 7 :00 gibi yemegini veriyorum . oda oglen kadar oluyor

ilk kasiklari istahla yiyor sonra biraz mizmizlaninca fazla zorlamiyorum
    tabi kaseyi hic bitirimiyor ama cogunu yiyor ama kasem buyuk degil
    zaten agzini falan kitliyor belli bir kasiktan sonra
    suaralar dis cikarttigi icin istahsiz gerci bende bazen agzimi burnumu binbirturlu
    sekle sokarak yediriyorum .ama kusmuyor tabiki ben ac oldugunu biliyorum yani saatlere gore bakiyorum birde
    ogun verecegim zaman en az 1 saat once emzirmeyi kesiyorum. aciksin diye

10. 31 Temmuz 2009
  11. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bizim uyguladığımız matematik hesabını yazayım sana.
    6 ay sonrası vereceklerinin yarısı ek gıda yarısı mama yada anne sütü olmalıymış.
    6 ay sonrası günlük verilecek mama miktarı 300- 500 cc civarı olmalıymış.bir o kadarda ek gıda diye hesaplarsak( kıvama göre ek gıdanın ccsi değişir ben su bardağı hesabı yapıp 150 cc çorba 150cc yoğurt 150 cc meyve suyu yada bir meyve şeklinde veriyordum)
    besleme saati bizim uykumuza göre belirleniyordu ve en erken 3 saatte bir oluyordu böylece hesapda karışmıyordu.ama biz mamayı gündüz hiç yemezdik gecede 3 kere 100 cc şeklindeydi.
    900 kahvaltı
    1200 çorba
    1600 yoğurt ve meyve
    1900 çorba şeklindeydi. 2300-200-600 mama şeklindeydi.

12. 4 Ağustos 2009
  13. azize82

azize82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    78
    cnm iyi de zaten 7 aylık bebek için bebeğin çok iyi kilo alıyor. Maşallah, a.s

14. 16 Ağustos 2009
  15. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    canım bebeğin kilo alımı gayet güzel ilk aylardaki gibi 1-1,5 kilo almayacaklar artık alsalar anormal olurdu zaten.2 yaşında 25 kilo bebek düşünebiliyomusun.bebeğin çok kilo alması değil sağlıklı beslenmesi önemli.

16. 27 Ağustos 2009
  17. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    çok besleme ile alakası olmayabilirde belki gazını çıkaramıyordur benim kızımda çok kusardı ben 2 tane halı attım bu yüzden az yerdi ama iade gazını çıkarmaya çalışırkende kusardı. bazı bebekler malesef kusuyor
    ama çok verdiğini düşünüyorsan az mıktarlarda ama daha sık öğünler halinde vermeyi dene istersen