Yoksa en iyi saç işlem görmeyen saçmı??

Konusu 'Saç Bakımında Kullanılan Ürünler' forumundadır ve MeDuSa tarafından 3 Eylül 2008 başlatılmıştır.

3 Eylül 2008
    Konu Sahibi : MeDuSa
  1. MeDuSa

MeDuSa Guest

kızlar bu boyalar röfleler gölgeler su dalgaları saç rengini açmak için kullanılan oryaller derken saçlarım berbat bi hale geldi senağlama
    saçlarım boyadan röfleden oryalden mahvoldu ve artık bunlara dur deme zamanım geldi de geçio
    yaşım 19 ve bu yaşta saç rengimi unuttum boyamaktan mirmirmirmir
    kupkuru çatallaşmış uçları kırık süpürge misali saçlarım oldu Çok üzgünüm çoook
    saç kremi kullanmadan mümkün değil taramak saçlarım kazık gibi kalıo
    saçlarında boya olmayan arkadaşlar saçlarınız istediğiniz gibi mi parlak,gür,yumuşak mı yani saçlarım bu boyalar yüzünden bu hale geldi ise boyatmayınca her sorun bitecekse artık ben boya falan istemiorum :1no2:
    bilgisi olanlar varsa paylaşalım
    şimdiden tşkler a.s.

2. 3 Eylül 2008
  3. alex

alex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım,
    tabiki her kimyasal işlem saçına zarar verir.ve sen de hepsşnden bolca yapmışsın saçına maalesef :KK43:((
    ama zararın neresinden dönülürse kardır ve bence sen işlemlerden uzak dur ,saçına bakım yap ve uçlarını kestir.
    saçların daha sağlıklı uzar ve sen de rahat edersin.
    bende bu işlemler nedeniyle şimdi saçlarımı erkek gibi kestirmek zorunda kaldım va boya olarak da amonyaksız loreal casting color kullanıyorum.denemeni tavsiye edirim.saçı kurutmuyor.
    bir de düzenli bakım yaparsan tamamdır :)))

4. 3 Eylül 2008
  5. aylin86

aylin86 eymenim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla bencede insanın doğal saçı gibisi yok..bende alexin kullandığı boyayı kullandım çok güzel bir boya saçlarıma bakım yapıyorum ama nekadar fayda ediyor bilmiyorum bende saçlarımı kısa kestirmek zorunda kaldım malesef çünkü oryal mahvetti ki halada uçlarda yanıklar var ben yağlarında işe yaradığını sanmıyorum nezamanki kendi saçım uzuycak işlem gören yerler kesilip bitecek ozaman düzelmiş olucak bence ki bende ozaman boyamayı bırakıcam çünkü bıktım artık..:KK43:((

6. 3 Eylül 2008
  7. almagester06

almagester06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    şimdiki aklım olsa hayattaa boymamam. ah annecim sölemişti ama salak kafa boyadık işte. ama kesinlikle en güzel saç rengi insanın kendi rengi-tatlicadiarzu-bide annemin beyazıda vardı ve yinede çok sık boyamazdı zararlı diye.off manyak ben ne güzel kumral saçlarımı hala eskisi gibi yapamadım:kızgın:

8. 3 Eylül 2008
  9. endeniz

endeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de birkaç kere röfle yaptırdım, son röflem tam bir fiyaskoydu. Sonra saçımı fındık kabuğuna boyadım, fena durmadı.. En son kendi saç rengime boyattım, şimdi kendi saçımlayım...
    Deneyimlerime dayanarak söylüyorum işlem görmeyen saç daha parlak oluyor ve daha kolay şekil alıyor, dip boyası derdi de olmuyor...
    Eğer saçını boyatacaksan, 2 tondan fazla oynama...Koyu kestaneyse fındık kabuğu yapabilirsin örneğin...Gliss'in onarıcı saç maskesiyle saçlarımı biraz toparlamıştım, sen de onu kullanabilirsin; bence saçlarını kendi rengine boya, sonra kendi haline bırak...

10. 3 Eylül 2008
  11. alex

alex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aynen canım.saçlarım çok kısaldı valla.adam hala uçlarda 1-2 santim yanık var demesin mi?
    neyse kendi saçlarım gelince onları da kestireceğim ve evet doğru bakım yağları yanıklara iyi gelmiyor.
    bu arada boyadan memnun kalmana sevindim canım.güle güle kullan :))))
    a.s.

12. 3 Eylül 2008
  13. MeDuSa

MeDuSa Guest

kızlar çok teşekkür ederim hepinize yorumlar için,artık banyodan sonra taradığımda kabarmayan jole kullanmama gerek kalmayan eski saçlarımız özledim ya benneyaptımki
    sanırım artık ne olursa olsun uzun süre boya kullanmayacağım ve oryel saçı mahvedio ama bana bitkisel fala dediler bende inandım açtırdım siyaha boyatmıştım kızıl sonra sarı yaptım bir senede saçlarım şekilden şekile girdi :1shok:
    en iyisi kendi saçımmış valla hem daha parlak kaydirigubbakcemile2
    uçlarından aldırarak kendi rengime döneceğim inş :Saruboceq:
    o zamanda ipek gibi saçlarım olur ne güsellllll :eek:

14. 3 Eylül 2008
  15. alex

alex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    en güzeli en doğalı :))))
    a.s.

16. 3 Eylül 2008
  17. EU3

EU3 Guest

benim saçımda hiçbir kimyasal işlem yok birtek düzleştiriciden dolayı yıpranıyor onada yapabileceğim birşey yok saçım gayet yumuşak ve sağlıklı dökülme falanda hiç yok ve ben saçlarımda beyazlar çıkıncaya kadarda boyamamaya kararlıyım özellikle boyayanları dinledikten sonra saçlarımın değerini anladım =) :KK70:

18. 3 Eylül 2008
  19. aylin86

aylin86 eymenim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağol canım boya gerçekten çok güzel en azından zarar vermiyor içinde amonyak yok a.svalla saçlarım kesildi psikolojim bozuldu besleme gibi hissediyorum kendimi senağlama:birde köpük sürmeden aynı korkuluk gibi oluyor:1shok: uçlarda yanıklar olduğu için biran önce uzasın saçlarım başka bişey istemiyoum rengini falan boşverdim artık:1no2: