Yolculuk Sıkıntısı

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Arora tarafından 8 Haziran 2009 başlatılmıştır.

8 Haziran 2009
    Konu Sahibi : Arora
  1. Arora

Arora Pretty woman :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Benim size danışmak istediğim bir konu var.. Ben yolculuk yapmayı hiç sevmiyorum.. Tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum ama daha yola çıkmadan bile midem bulanmaya başlıyor.. Akşama otobüsüm var mesela.. 10 saat yol gideceğim, ama 2 gün önceden stres yapmaya başladım bile.. Bir şey olacağından korkmuyorum sadece kendimi çok rahatsız hissediyorum.. Daha önce panik atak geçirmiştim ancak tedavisini oldum.. Şu anda böyle bir problemim yok.. Ama otobüse bindiğimde sanki ruhum daralıyor, nefes alamıyorum ve şiddetli bir mide bulantım oluyor.. Bunu yaşayan ya da aşabilen arkadaşlar var mı aramızda? Psikoloğa da gittim bunun için ama bir çözümü olmadı.. Artık hayatımı etkilemeye başladı bu problem.. Sık sık eve gidemediğim için ailem onları görmek istemediğimi düşünmeye başladı.. Halbuki anlatıyorum böyle böyle diye ama sanırım anlamıyorlar.. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.. a.s.

2. 8 Haziran 2009
  3. _DeReN_

_DeReN_ _Mucizem'sin Oğlum_ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Çok geçmiş olsun otobüse binmeden uyku yapacak bi ilaç alsanızda 10 saat aralıksız uyusanız çözüm olmazmı acaba ? fisfisfis
    ben bikaç kere yapmıştım öyle deliksiz uyutmuyo molaları filan duyuyosunuz belki yararı olur sevgiler a.s.

4. 8 Haziran 2009
  5. limonilezeytin

limonilezeytin cansın sen canım kocam:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben bunu derste görmüştüm ismi seyahat ishali diye geçiyo yolculuk sırasında psikolojiye bağlı olarak mide bulantısı,daralma,kusma ve daha ileri ishal olarak kendini gösteriyovereliniortakbence çözümü yolculuk boyunca müzik dinle yola çıkmadan bitkisel bir sakinleştirici,kulağında müzik olsun,sevdiğin bir kitabı okukaydirigubbakcemile5inşallah işe yarar bunlar ve atlatırsın canıma.s.

6. 8 Haziran 2009
  7. Arora

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Evet evet ishal de oluyordu :1shok:
    Demek ki bi ben değilmişim sevindim :)
    Kitap okuyunca daha çok bulanıyor midem ama müzik dinleyerek ve uyumaya çalışarak geçirmeye çalışacağım.. teşekkürler a.s.

Deren, ilaç kullanamıyorum ne yazık ki.. Ağrı kesici bile içemiyorum çok zor durumda kalmadıkça.. Ama bitki çayı falan olabilir belki.. Rahatlatabilir.. Teşekkürler a.s.

8. 8 Haziran 2009
  9. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    mideniz gerçekten bulanıyorsa,
    onun ilacı var eczanelerde satılıyormuş,
    naneli şeker de alabilirsiniz...
    ama psikolojik olarak sıkılmamanız sizin elinizde..
    kendinizi şartlandırmayın,bakın çok daraldınız ya da sıkıldınız,
    otobüsü durdurma imkanınız var,bir hava alıp tekrar yola devam edebilirsiniz...
    ama keyfini çıkarın yolculuğunuzun,inanın zamanla geçer ama
    dediğim gibi sizin elinizde olan birşey...
    size şimdiden iyi ve keyifli yolculuklar diliyorum...
    sevgiler...

10. 8 Haziran 2009
  11. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    canım buna yönelik eczanelerde hafif ilaçlar satılıyor.
    onlardan al bence yanına.
    yolun açık olsun.
    kavuş bir an önce sevdiceğine...

12. 8 Haziran 2009
  13. Arora

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Songül, Sarissa çok teşekkür ederim a.s.
    Naneli şeker de alıyorum o zaman yanıma.. Rahatlatabilir çünkü iyi fikir.. Çoğu ilacı kullanamıyorum doktoruma danışmadan da almayayım hiç riske girmeyeyim.. Bu seferlik böyle şekerlerle bitki çaylarıyla çıkmayı deneyeyim bir de.. Daha sonra doktora sorarım böyle böyle bi problemim var ilaç önerebilir misiniz diye..

Bir de internetten araştırdım az önce seyahat fobisi diye bir şey varmış ve bunu yaşayan çok fazla insan varmış.. Çok daha ileri boyutta üstelik.. Hiç bir şekilde yolculuk yapamıyorlarmış.. Allah'tan o kadar kötü değilim ben sıkıntıya a girsem yine de çıkıyorum yolculuğa.. En kötü ihtimalle dediğiniz gibi ben kendimi iyi hissemiyorum müsait bir yerde durabilir miyiz hava almam gerekiyor derim.. Anlayışla karşılayacaklardır muhtemelen.. a.s.

14. 8 Haziran 2009
  15. firstday

firstday Canlarım ve ben Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım aynısına benzeri bende de var..ben de otobüsle yolculuk yapacağım gün acayip gergin oluyorum, sanki duvarlar üstüme üstüme geliyor..neyseki yola çıkınca hepsi geçip gidiyorrr..

Geçmiş olsun canıma.s.

16. 8 Haziran 2009
  17. kuzularinannesi

kuzularinannesi A new day, A new start... Pro Üye

Beğenildi:
    9.340
    Ödül Puanları:
    238
    bende daha önce yoktu 5-6 yıl önce afedersin otobüste midem bulanıp çıkarınca sanki artık hep aynı şey olcakmış gibi geliyor. otobüse binmeden midem bulanmaya başlıyo
    otobüste uyumazsam bulantı oluyor, çok şükür ki yolculuk esnasında uyuyabiiyorum da hissetmiyorum

18. 8 Haziran 2009
  19. Arora

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de uyuyabiliyorum yolculukta.. O yüzden de gece otobüsüne aldım biletimi daha rahat ederim diye.. Yolculuktan çok zevk alan insanlar var.. ımreniyorum onlara gerçekten.. Benim için tam bir işkence :KK43: