yolculukla ilgili lütfen bana fikir verin...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve k4rdelen tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

12 Mart 2010
    Konu Sahibi : k4rdelen
  1. k4rdelen

k4rdelen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    [COLOR="Blue"]bilmiyorumkismileslm arkadaşlar memleketime 24 saatlik yolculuk kadar uzağım 32. haftamda doğum için gideceğim.Uçaktan korkuyorum zaten bir de heyecanla bebeğime zarar veririm diye korkuyorum.O yüzden otobüs yolculuğu yapamayı düşünüyorum.Fakat çevremdeki herkes otobüsle o kadar uzun süre yolculuk yapmanın daha tehlikeli olacağını söylüyor.Aranızda 32. haftasında uzun otobüs yolculuğu yapan var mı?Ben ne yapacağım ya..................[/COLOR]

2. 12 Mart 2010
  3. Hoya

Hoya Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bi arkadaşım 36. haftasında samsundan mersine gitti tek vesaitle otobüsle orda dr. bulamadı geri geldi 1 hafta içinde ve 1 hafta sonra doğurdu
    aynı zamanlarda ben de hamileydim doktorlarımız aynıydı bana izin vermedi
    doktoruna danış derim

4. 12 Mart 2010
  5. k4rdelen

k4rdelen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler içim rahatladı biraz doktorum şimdilik sorun yok diyo bakalın 2 hafta kaldı son anda bişey çıkmaz inşburda imkanlar kötü çünkü size niye izin vermedi erken doğum tehlikesi görürse mi vermiyor

6. 12 Mart 2010
  7. estur

estur Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    canım uçaktan korkma sebebin daha önce kötü bi deneyimin olması mı yoksa öylesine mi , öylesineyse bence bu korkunu yenmelisin uçak kalkarken biraz değişik oluyo ondada derin derin nefes alarak atlatabilirsin onun dışında bişey yok zaten içecek yemek servisi veriliyo bi de bakmışsın gelmişsin :) bitti bence uçakla gitmen daha iyi , 24 saate normal insan zor dayanır hamilelikte çok daha zor olur ama mecbur kaldıysan kendini oku ALLAHA sığın ..

8. 12 Mart 2010
  9. k4rdelen

k4rdelen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kötü bir tecrübem yok canım da ilk denememi hamileyken yapmak istemiyorum arkadaşıma 28. haftasında doktoru uçak için rapor yazmam uygun bulmuyorum kara yolculuğu yap demiş demekki bebeğime zararlı olur düşüncesine kapıldım ve korkum arttı teşekkür ederim...

10. 13 Mart 2010
  11. estur

estur Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    kendi doktorun 2 hafta sonra sorun yok derse bence uçağı tercih et otobüs çok zor , dayanabilirim dersen otobüsle yap senin tercihin ..

12. 13 Mart 2010
  13. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben 34.haftamda yaklaşık 800 kmlik yolculuk yaptım.Ustelik yol berbattı.Sürekli zıplaya zıplaya cukurlara gire gire geldik.Kendi aracımızdı.Otobuste bu kadar sarsıntı olmazdı zaten.belim çok ağrıdı gelince ama çok sorun olmadı baska.Fakat sen 24 saat diyorsun.Yolda acil kanaman olsa,suyun gelse falan nereye gidebilirsin,hastane varmıdır hepsini planla.Guzergahın önemli.Yerinde olsam uçakla giderim.hiç korkma ucaktan,çok daha guvenli inan bana.en acil durumda bile olsan,en fazla1 saat sonra karadasın:)))) eğer yinede otobus dersen,2 kişilik bilet almanı,ayaklarını uzatıp yatmanı,sarsıntıları az hissetmen için altına yumuşak bişey sermeni tavsiye ederim.Zarar gelmeyeceği kanısındayım..

14. 13 Mart 2010
  15. Chocuk

Chocuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    Ben 32. haftada uçağa bindim, tüm hostesler tedirgin oldu.

Annem de doğumdan bir kaç hafta önce 800 km kadar yol gitmişti arabayla.

Ayaklarınızı uzatacağınız yer olsun.Daha doğuma 8 hafta var, doktorunuz ok derse bence korkmayın.

16. 14 Mart 2010
  17. DomatesliCorba

DomatesliCorba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sizi bilemiyorum ama benim daha yolculuk soz konusu olmadan doktorun ilk dedigi sey ucaga binme hem bebek icin hemde senin icin onermem. kara yolunu tercih et isersen 24 saat olsun diye onerdi. havadayken kan dolasimini etkiliyormus hem annenin hem bebegin. benden demesi

18. 16 Mart 2010
  19. k4rdelen

k4rdelen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürlr arkadaşlar önerileriniz için of tüf de desem otobüsle gideceğim sanırım çevremdeki herkes bunun saçmalık olduğunu düşünse de....