Yöntem Testi: Dudak Dolgunlaştırıcıları İşe Yarar Mı?

Konusu 'Makyaj Uygulama Teknikleri fırçalar, aplikatörler' forumundadır ve Asortie tarafından 24 Aralık 2007 başlatılmıştır.

  24 Aralık 2007
  Konu Sahibi : Asortie
 1. Asortie

  Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

  Katılım:
  1 Kasım 2007
  Mesajlar:
  9.330
  Beğenildi:
  607
  Ödül Puanları:
  238
  Ağrısız enjeksiyonlar olmadan Angelina Jolie gibi dudaklara sahip olma şansı var mı? Tabiî ki şüphesiz, fakat bunun biraz özenti olduğunu kabul ediyoruz. Araştırmalarda, en yeni dudak dolgunlaştırıcı için kozmetikleri araştırdık ve dudak bükülmesini artıran tüm amaçlardaki ürünlerin binlercesini bulduk.

  Tarçın gibi malzemelerle dudaklarınızı tahriş ederek biraz çalışın ( olduğundan daha kötü). Diğerlerinin içerisinde dudaklarınızı pürüzsüzleştiren nemlendirici malzemeleri var. Ve bazıları ise bir makyaj temelinden daha iyiler, dudaklarınıza dudak kalemi uygulandığında dudaklarınız daha dolgun görünecek. Daha sonra, alfa-hidroks asitlerini veya retinol malzemelerini içeren tedavi ürünlerinin, size bütün gün dolgun dudaklar vermek için kolajen ürünü artırdığı düşünülüyor. Peki sizin için hangi ürün doğru? Çabuk olan bir dakikada dudak kaldırma mı yoksa uzun süreli olan arı iğnesi etkisi mi size göre. Testleri uygulayan bir grup insanla görüştük ve düşünceleri burada yer almakta.

  Ürünün Adı: Too Faced Lip Injection
  İddiası: Firma, fırça ile uygulanan bu net parlaklığın, kan damarlarını genişlemesini, dudaklara doğru kan akışını artmasını, dudağınızın rengini koyulaşmasını ve tam gün dudaklarınızın dolgun görünümde olmasını sağladığını söylüyor.
  Deneyenlerin Yorumları: “Uzun dönemli sonuçları bilmiyorum, fakat bir anlık dolgun etkiyi fark ettim. İlk olarak beğenmedim, yapışkan ve tatlılık hissettirdi, kirazlı öksürük şurubu gibi kokuyor, ayrıca sürüldüğünde sızlattı. Sonradan, aynaya baktığımda görüntüsünü gerçekten beğendim. Dudaklarım birazcık şişkin ve pembemsi göründü. Dudak kalemi kullanırsanız dudaklarınız bükük bile görünebilir. Fakat iyi bir gece öpücüğünden önce bu ürünü uygulamayın, oldukça kalın. Perde arkası olarak kullanabilirsiniz.

  Ürünün Adı: Avon BEYOND COLOR Plumping Lipcolor with Retinol
  İddiası: Avon ürününün amaçları; pürüzsüz, dolgun, genç-görünümlü dudaklar. Sözde dudak kalemlerinin retinolu, “ %100 dudak dolgunluğu” için dudak çizgilerini, kolajen yenilenen dokular ve diğer malzemeler nemlendirmeyi azaltır.
  Deneyenlerin Yorumlar: “ İtiraf etmeliyim, değersiz parlaklıkta dudaklarım var, hoş bir durum olsa bile, bu dudak kalemi beni çok fazla cezp etmedi. Onu denedikten sonra birazcık sevdim. Dudaklarımı biraz daha yumuşattığını düşünüyorum; dudaklarım sadece kuruydu, dudaklarımı yalamamı sağlıyor veya parlaklık ile ıslatmamı. Biraz soğukluk hissettiriyor, sızlatmıyor ve biraz da kireçli. Kremalığını hissettim. Seçebileceğiniz 20 çeşidi var ama denediğim bir tanesi dudak kalemi olarak kullanmak için oldukça solgun. Daha bükük dudak istemem. Artı: sadece sekiz dolar.
  Satış Noktası: www.avon.com

  Ürünün Adı: Origins Underwear for Lips
  İddiası: Bu dudaklar, uzun süre kalıcılığa ve parlak korumaya söz veriyor. Kolaylıkla kaygan oluyorlar, dudakların üzerinde olan çizgi ve çatlaklıklarda dolgunluk ve şekillilik oluyor. Dudak kalemini üç noktaya uygulayın.
  Deneyenlerin Yorumları: Daha önceden primer i hiç kullanmadım, bunu düzelttiğimde gerçekten nemli his verdi ve birkaç dakika ıslaklığı hissettim, sonra dudaklarımda hiçbir şey hissetmedim. Dudaklarımda hafif bir pudra gibi bir şey hissettim. Onu sevdim. Dudaklarım gerçekten yumuşacık, ve dudak kalemi olmasına rağmen onu kullandım, gece boyu etkisi sürdü. Dudaklarım daha sağlıklı ve ufak sıkıntılar olabilir. Kararınız? Primer gibi harika. İç çamaşır olarak adlandırılıyor ama onların pamuklu olduğu anlamına gelmez, gerçekten çok seksi, ipekli kadın çamaşırları gibi düşünülüyor.”
  Satış Noktaları: www.origins.com

  Ürünün Adı: CITY Lips Collagen Plumping Treatmen
  İddiası: CITY KOzmetik, dolgunlaştırıcı tedavisinin kolajeni geliştirdiğini ve gözle görülebilen dudak boyutunun büyüdüğünü söylüyor. Tam bir dönem kullanıldığında bu ürünün dudak kırışıklıklarını azalttığını iddia ediyorlar.
  Deneyenlerin Yorumları: “ Bu bir dudak tedavisi, böylelikle bu geceki akşam yemeğinde seksi dudaklarınızın olacağını düşünmeyin. Gerçekte “tedavi” yönlerini beğendim, gündüzleri için parlak bir ton yaratıyorlar ve uyurken geceleri işe yarayacak açık bir ton. Geceleri kullandığımı hatırlamıyorum, ancak olağanüstüydü. Diğer dudak parlatıcılarını kullanmayı bıraktım çünkü bu, gerçekten dudaklarımda harika bir duygu veriyor. Uygulamalı fırçası, bir değnekten daha iyi ve pürüzsüzlüğü, uzun süreliği sağlıyor. Bir ay sonra bile birazcık sızlama hissettim ( oldukça az tahriş) dudaklarımda gözle fark edilebilen bir büyüme hissettim. Hey, oldukça seksiyim! Ve daha fazlası, dudaklarınızı pürüzsüzleştiriyor ve yumuşacık yapıyor.”

  Ürünün Adı: Eyeko’s Super Size Shine
  İddiası: Bir fırça ile kolay-akan kalemi yaratan bu ürün, düzenli kullanımı ile dudaklarınızın şeklini ve dokularını geliştireceği düşünülüyor. Bu firma, dudaklarınızdaki kolajen eksikliğini telafi ederek dudaklarınızın hacmini büyütüyor. Oldukça hafif olmayı sağlıyor ve sadelikte veya parlaklıkta bile kullanılabilinir, bahçe nanesi gibi bir tat da veriyor.
  Deneyenlerin Yorumları:“ Denedim, “naneli tazeliği” için bekliyorum ama bir şans yok. Her gün pürüzsüzleştiriyor, ama kolajen eksikliğimi sağlayamıyor. Ancak, sürme gibi olan kalemleri sevdim. Dudaklarımı parlak bir fırça ile boyamak oldukça eğlenceli. Tamamen yapışkan değil, oldukça harika. Dudaklarımın belirgin bir şekilde daha yumuşak ve pürüzsüzlüğünü hissediyorum, ama sürekli olarak defalarca uygulamak zorunda kalıyorum. Bu, kesinlikle çok uzun sürmüyor, sabit tekrar dokunuşlar ile, bu ürünü hemen satın alın.
  Satış Noktası: www.beauty.com

  Ürünün Adı: DuWop Venom Gloss
  İddiası: Bu ürün, anlamlı olarak tüm dudak doldurucuları kraliçesi. Kan dolaşımını arttıran ve tarçın- zencefil yağı ile yapılan karışımın, dudak hacmini büyüten uzun süreli parlaklığı olduğu söyleniyor. Bir baharat tadı veriyor ve birazcık sızlatıyor. İstenilen sonuçlar: parlaklığı, parıldaması, arı-sokması dudaklar.
  Deneyenlerin Yorumları: Acının ve kazancın olmadığını da kim söyledi? Kim olursa olsun, bu dudak doldurucuları hakkında konuşuyor. İsmi önerilirken cesaretsizlik için olmasın. Gerçekten arı sokması gibi ( ağrılı ve çatlak dudaklar için uygulamayın! ) fakat sonuçları dikkat çekici bir şekilde hızlı ve çarpıcı. Benim için, ağrı anlamsız bir şişkinlikti ama maalesef geçici. Dudaklar Venom’in yüzünün kızarmasına, şişmesine ve tahriş olmasına neden oldu. Bu gece seksi dudaklara ihtiyacınız varsa bir geceliğine bu kötü parlaklığı doğruca kullanabilirsiniz.

  Ürünün Adı: N.V. Perricone Alpha Lipoic Acid Lip Plumber with DMAE
  İddiası: Bu tip jöle tedavisi, kırışıklıkları ve çizgileri azaltacağını, günde dört veya beş kez ugularsanız doğal dudak renginizi yaratacağını iddia ediyor.
  Deneyenlerin Yorumları: “ Bu ürünün hafifliğini ve dokusunu beğendim, hoş bir portakal tadı veriyor. Sürdüğümde dudaklarım nemi ve deniz üstündeki yağ tabaka etkisi olmayan bir zenginliği hissediyor. Onu gün boyu dudaklarımı uygulamaktan gerçekten çok hoşlanıyorum ve titizce her gün sürüyorum. Birazcık sızlıyor ve dudaklarımın daha da belirginleştiğini hissediyorum, ama dudaklarımın nasıl bir dolgunluğa ulaştığından emin olamıyorum. Ancak, onlar oldukça yumuşak ve pürüzsüzler. Bu ürünü açtığınızda jölesi kendiliğinden çıkacaktır, dikkatli olun.:dance: