yorgun şaşkın üzgünümmm

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve 2 mucize tarafından 23 Haziran 2010 başlatılmıştır.

23 Haziran 2010
    Konu Sahibi : 2 mucize
  1. 2 mucize

2 mucize 2 mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    153
    herkeze slmlar maalesef bende bikaç gün önce ikinci denememden negatif sonuç almış biriyim ama inanın negatif sonuç değil insanlar beni daha çok üzüyo kimse bilmiyo eşimde sperm sorunu olduğunu bu nedenle bizde mikro yaptırdığımızı sölemedik bilenlerde bukadar israr etmeyin bukadar üstüne düşmeyin diyolar benim ilk hamileliğim doğal yollarla oldu kalp atımı geç olduğu için kürtaj oldum 3 yıl önce . geçen yıl mikro denedik tutundu fakat kalp atımı olmadığı için yine kürtaj oldum 1 yıl sonra tekrar denedim ama tutunma olmadı. 2 tane dondurulmuşumuz var eylülde tekrar düşünüyoruz ama bekleyin diyolar aslında çok üstü üste denemedik ara verdik ama yaş geçiyo artık ben 30 eşim 40 yaşında geç kalmak istemiyorum kafam karışık çok mu ısrar ediyorum bilmiyorum kafam çok karıştı herkesin en az bir evladı var allah bağışlasın onlar için sölemek kolay beni en iyi siz anlarsınız

2. 23 Haziran 2010
  3. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım insanın en çok nedense çevredeki kendini bilmez insanların lafları üzüyor.seni çok iyi anlıyorum bende beşinci yılımda hamile kaldım.beş yıl okadar canım yandıkı en çokta cevre yaktı canımı.inşallah en kısa zamanda meleğine kavuşursun.rabbim istedikten sonra olmuycak şey yoktur

4. 23 Haziran 2010
  5. Chitlenbik

Chitlenbik Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    88
    geçmiş olsun canım ya... çevrendekileri takma bence.. bu durum kimseyi ilgilendirmez. Ben düşük yaptığımda sorunun bende olduğunu söylemişti çevremdekiler. Çok zayıfmışım!!! Ne alakaysa... Bende o zaman ilk bebeğimi başkasımı doğurdu demiştim... Herşeyde bi hayır vardır.. Dışardan biri olarak bunları söylemek kolay gelebilir belki... Anlamaya çalışıyorum ve sanırım anlıyorum da ne çektiğinizi... Peki doktorlar ne diyo? Ümit varmı hiç?

6. 23 Haziran 2010
  7. daisy_81

daisy_81 varmı Aşktan öte Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım seni o kadar iyi anlıyorumki.Ama elimizden gelen bişey yok herşey Allah'tan.bende 2 sene önce kendiliğimden hamile kaldım fakat kalp atışı olmayınca aldırmak zorunda kaldık.1 senedir ilaç tedavileri 1 aşılama ve en son tüp bebek sonuç negatif.Allah'tan 2 dondurulmuşum var ramazandan sonra eylül ekim gibi tekrar denemeyi düşünüyorum benimde yaşım 29 yaş geçiyo diye düşünüyoruz ama bu kadar üstüste tedaviylede kendimizi yıpratıyoruz biraz oluruna bıraksak belkide kendiliğinden gelecek.bizimde kaderimiz böyleymiş sen sıkma canını hakkımızda hayırlısı olsun.

8. 23 Haziran 2010
  9. arzumm79

arzumm79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım öncelikle geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda meleğini kucağına alırsın bilmiyorum sana moral olurmu bilmem ama ben 31 eşim 40 yaşında ve 10 yıllık evliyiz. Bundan 5yıl önce 4aşılama ve tüp denedik hep negatifti bu arada sorun eşimde sperm azlığı ve haraketsizliği bizde sizin gibi kimseye söyleyemedik. Ve bu yıl eşim tekrar ve son kez deneyelim dedi ben korkuyodum yine aynı acıları yaşamaktan ve onun ısrarlarıyla nisanda başladık tedaviye bu kez uzun protokol ve 5.gün emriyosu yerleştirildi ve pgt yapıldı evet genetikte problem varmış bu kez sonuç pozitif ve ben şuan Allahıma şükürler olsun 10 haftalık hamileyim sakın ama sakın umudunu yitirme inşallah sizde evladınıza en kısa zamanda kavuşursunuz

10. 23 Haziran 2010
  11. zulalcat

zulalcat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bencede cevreyi takma canim beyinde saplanti haline getirmek hirs yapmak elbet dogru degil ama sonucta sorunumuz varsada yasimiz gecmeden edr uygun gordugu surece elbet deneyecez isteyecez rabbimden snucta bir seyi cok isteyen onunj icin cok dua edene verir rabbim bence uygun gordugu zaman ben ALLAH verirse bir tane olduktan sonra oluruna birakmak istiyom ve benim 20 tane de denemem olsa bu kimseyi ilgilendirmez herkes basina gelmeyince bilmez ne kadar boynu bukuk kaldigimizi bu cak hassaa bi konu ve boyle bi konuda herkesin ayni hassasiyeti ayni dusunceli davranisi bekleyemzsin o yuzden kimseyle paylasma bence bizim esimle benden baska bilen yok

12. 23 Haziran 2010
  13. 2 mucize

2 mucize 2 mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşlar hepinize tek tek teşekkür ederim cvp larınız için hırs yapmadım inanın sadece bu güzel evliliğe bi bebeğin çok yakışacağını düşünüyoruz biz anne olmak bebeğimin mis kokusunu içime çekmek onun büyüyüp serpildiğini görmek benimde arzum.ve gerçekten kimse başına gelmeyince bilmiyo allah kimseye tattırmasın bu duyguyu herkesin isteyen herkesin kocağını doldursun inşallah

14. 23 Haziran 2010
  15. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba canım, hepimizin ortak noktası aynı aslında, anne olamamak bizleri üzüyor, kahrediyor... ama öncelikle psikolojini sağlam tutacaksınki, yola sağlam, mantıklı bir şekilde devam edebil diye... paniğe kapılırsan, üzüntünü artırmaktan öteye gidemezsin...
    öncelikle seni anlamayanlarla, bu yolda ne kadar çaba ne kadar emek harcandığını bilmeyenlerle hiçççç konuşma ... onlar daha çok insanı bunalıma sokarlar... 30 yaş çok korkulacak bir yaş değil, çok güzel bir yaş hatta... tüp bebek bu yaşlar için var... 20'li yaşlarda tüp yaptıracak halimiz yok... 35 yaşına kadar tüp bebekte şans yüksek... o nedenle zamanın var, rahimdede problem yoksa paniklenecek hiç bir durum yok... erkek kaynaklı ise doğal kürlerle eşindeki sorunu düzeltebilirsin... burada çok insan bunu başardı... biraz ara verin, bu arada eşini hem iyi bir doktorla, hemde burada denenmiş, önerilmiş kürlerle destekle... bu işlerde moral çok önemli, kendine eşine güven... vakti zamanı geldiğinde mucizeni yaşayacağına inan... sen moralini bozmayı bırak, adım adım araştır.......

16. 23 Haziran 2010
  17. panadol

panadol Gel artık bebişimm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım slm sana takma demiyecegim insanın elinde degil çünkü çevremizde nedense kendini bilmeyen okadar insan varki okumuş insanlar bile bu konuların içinde olmadıkları için çok cahilce konuşabiliyolar sana diyecegim kalp atışı olmadıgı için 2 kez kürtaj olmuşsun genetiklerine bakılmadımı araştırdınmı bende tüp bebek yaptırdım pozitif sonuç aldım fakat kalp atışı olmadı kürtaj oldum 1 hafta önce 1 yıl öncede dogal hamile kalmıştım kalp atışı olmadı kürtaj oldum genetik araştırma yapılıyor şuan yaşında geç degil bence ben 38 yaşın dayım yaşı takma bence herşey gönlünce olsun..

18. 23 Haziran 2010
  19. panadol

panadol Gel artık bebişimm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım hamileligin hayırlı olsun allah kucagına almayı nasip etsin pgt uygulamasına genetiklerde sorun oldugu içinmi geçtin sorun olmasada pgt. yapılması dogrumu ücreti nedir pgt uygulamasının hoşçakal...