Yorgunluk için karanfilli çay için

Konusu 'İçki - İçecekler' forumundadır ve Libyana tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.

26 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Libyana
  1. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Çayla aram pek iyi değildir diyebilirim kahvaltılarda belki içerim ,eşime eşlik etmek için.Ama karanfilli çay hakikaten çok hoşuma gitti ve canlandırdı..
    Mutlaka deneyin..

Siyah Çay
    10-12 adet kuru karanfil

Dr ibrahim Saraçoğlundan, yorgunluk için mucize bir formül önerisi geldi. Üstelik bir çoğumuzun bildiği ya da kullandığı bir yöntem gibi görünüyor. Kendinizi yorgun ve bitkin hissediyorsanız ve özellikle zihin yorgunluğunuz varsa;
    Bildiğimiz siyah çayı demleyin.
    (demli değil açık olacak) Ama çayı kendiniz demleyeceksiniz, sallama çay kullanmayacaksınız. En az 4-5 dakika demlenmiş siyah çayın içine 10-12 tane kuru karanfil atılacak. Burada önemli bir püf noktası var. Karanfili parmağınızla ufalamaya çalışın, eğer ufalanırsa o raf ömrünü tamamlamıştır. Yani bayatlamıştır. Onu kullanmayın.Taze olmasına dikkat edin. 2-3 dakika bekleyin ve karıştırıp için. İçtikten 10 dakika sonra saçınızın kökünde bile dahi kıpırdanmayı hissedeceksiniz. Yorgunluğunuzun buharlanıp gittiğini belirgin şekilde farkedeceksiniz. Dinçleştiren ve üzerinizdeki ağırlığı alan bir formül.

2. 2 Nisan 2009
  3. roseaysegul

roseaysegul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben cok seviyorum karanfili cayi , faydasini bilmeden aromasi hos diye yapip iciyorum :kahve:
    demleme seklim yanlismis ama:uhm: cay ile ayni anda katip demliyordum , artik boyle yaparim saol libyanam:1hug:

4. 2 Nisan 2009
  5. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    canım ben yorgunluktan ölüp bittiğim için duyar duymaz denedim bunu, beni hiç etkilemedi :a015:

6. 2 Nisan 2009
  7. Libyana

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    İnanmak başarmanın yarısıdırkaydirigubbakcemile3 İnan Tucem yorgunlugum gececek inşallah bomba gibi olacağım deŞeniz
    Ben İbrahim Saracoglunun yalancısıyım Elcıye zeval olmaz
    Lakin bize de çok iyi geliyor eşim inanılmaz ağır ve yoğun bir tempoda çalışıyor gelir gelmez demleriz çayımızı,çok iyi gidiyor tezkin ediyor..
    Kolay gelsin sana canım..
    Aysegül abuşum,ellerine sağlık

8. 2 Nisan 2009
  9. Elis

Elis Guest

al bendende o kadar,bende burda okumustum,hemen yapti,hic bise olmadi valla,hatta acayip uykum bile gelmisti,uykumun gerlmesi ondanmi bilmem ama,bana etki etmedi yani,ama tvde duymustum raf omru bi seneyi gecmeyen karanfil olmali imis,belki bendekiler eskidir,gerci yeni almistim ama,,uzerindede tarihi var daha,ne biliyim,olmadi iste,,,,,,,,,,

10. 2 Nisan 2009
  11. Libyana

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Ama ama senin hiç yorulmaman lazımkaydirigubbakcemile3

12. 2 Nisan 2009
  13. Elis

Elis Guest

heeeee belki onun icin bi degisiklik olmadiiiiiiii,neyime lazim benim karanfil maranfil,baksana sabah aksam kosuyomdelikafaduldensen ic o zaman tembel garuuumirmirmirmir

14. 7 Haziran 2009
  15. biranne54

biranne54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    hatırlattığın iyi oldu arkadaşım.duyup not etmemiştim,şimdi sayende not aldım.eşime deniycem.teşekkürler.

16. 7 Haziran 2009
  17. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    dediğin gibi sanırım inanmak lazım .bende duymuştum saraçoğlundan denemiştim ve bana hep iyi gelir..a.s.

18. 7 Haziran 2009
  19. Libyana

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Rica ederim arkadaşlar,ben çay sevmiyorum ne yazık ki sadece karanfil ile içerim içersem ve gerçekten rahatladığımı,yorgunluğumu attığımı hissediyorum
    herkese bol sağlıklı günler