York Testi

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve sgursoy tarafından 27 Ekim 2009 başlatılmıştır.

27 Ekim 2009
    Konu Sahibi : sgursoy
  1. sgursoy

sgursoy Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar aradım konu daha önce açılmışmı diye bulamadım herhangi birşey..

Geçen akşam Saba Tümer'in programında çıkan bir diyetisyenden duydum ilk kez bu testi zayıflamada oldukça yardımcıymış aşağıda konuyla ilgili bir alıntıyı ekliyorum ..

Aranızda bu testi yaptıran varmı? Çok faydalı olduğu konuşulmakta heryerde

YORK TESTİ parmak ucunuzdan alacağımız bir damla kanı inceleyerek vücudunuzun hangi besinlere karşı intoleransı olduğunu tespit eder ve neticeye göre uygulamanız gereken beslenme programını oluşturur.
    Dünya Sağlık Örgütüne göre dünya nüfusunun yarısında Gıda İntoleransı bulunuyor. 1 milyar kişide tanısı konmuş Gıda İntoleransı vardır ve WHO bu rakamın 2015'te 2,5 milyara ulaşacağını öngörmektedir. (WHO, JUNE 2006)

Gıda alerjisi ile Gıda İntoleransı karıştırılmamalıdır!

Gıda alerjisi, gıdayı alır almaz anafilaksiye kadar gidebilen çeşitli semptomlarla ortaya çıkar ve IgE antikorlarının yükselmesi ile bilinir. Bu gıda intoleransı değildir.
    Gecikmeli gıda alerjisi olarak da bilinen Besin İntoleransında, belirli bir besinin tam olarak sindirilememesi ile daha uzun sürede ortaya çıkan IgG antikorları yükselir.

Gıdanın alınmasından şikayetin oluşmasına kadar saatler hatta günler geçmesi, alınan gıda ile şikayetin ilişkilendirilmesini son derece zor hale getirir. Örneğin sabah içtiğimiz bir bardak sütün intolerans etkisi, akşam yorgunluk, şişkinlik veya daha birçok rahatsızlık olarak ortaya çıkabilir. Problemi yaşayan kişi, gün içinde birçok yiyecek yediği için bu rahatsızlığı içtiği bu süte bağlamada zorluk çeker.
    Gıda intoleransı olan kişiler, yıllarca ne yapacaklarını bilmeden normal hayat ve aktivitelerinde sıkıntı yaşayabilir hatta bazı vakalarda çalışamaz hale bile gelebilirler.

York Testi ile hangi gıda’ya karşı intoleransınız olduğunu hemen öğrenebilirsiniz.

Gıda İntoleransı, Şişmanlık, Kilo verememe, Migren, Akne, Nedeni bilinmeyen ödem, Gaz, Şişkinlik, Kronik yorgunluk, Kabızlık, Cilt problemleri (örn. sivilceler, kaşıntı nörodermatit, kronik egzema vs.), Romatizmal hastalıklar, Astım, İshal , Mide krampları, Depresyon, Uyku bozuklukları, Baş ağrısı, Solunum yolu hastalıkları, Kronik Farenjit, Sürekli nezle olma, Ağızda yaralar, Epigastrik Ağrılar, Crohn hastalığı, İrritabl Bağırsak Sendromu, Sık gribe yakalanma, Kronik burun akıntısı, OSB (Otistik Spektrum Bozukluğu), Sedef hastalığı, Nörodermatit, Ürtiker... gibi birçok hastalığa yol açabilir.
    YORK Testi'ni yaptırmış olan 2500 hasta arasında yapılan anket şu sonuçları vermiştir:
    Hastaların;
    %91’ı, kendi pozitif deneyimlerine dayanarak YORK Testi'ni herkese tavsiye ettiklerini...

%71’si, Bu test sonucunda sağlık durumlarının büyük ölçüde iyileştiğini...

%79’i, Sorunlu olarak teşhis edilmiş gıdaları zamanla tekrar beslenme planlarına dahil ettikleri zaman düzelmiş olan semptomların %90'ının tekrar geri geldiğini belirtmişlerdir.
  2. 4 Kasım 2009
  3. salamar

salamar Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Ben bu testi geçen hafta yaptırdım. Sonuçları bekliyorum. Rapor çıkınca bilgi vermeye çalışırım.
  4. 4 Kasım 2009
  5. tekduzehayat

tekduzehayat YEPYENİ BİR HAYAT!!!!! Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    bu testın cok pahalı oldugunu duydum
    nekadar odedınız??
  6. 12 Kasım 2009
  7. zelixsx

zelixsx Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de merak ettim .ılk kez burda duyuyorum.Yaptıran arkadaş ayrıntıları verebilirse sevinirim.Teşekkürler.
  8. 13 Kasım 2009
  9. klasayse

klasayse Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bu testin 700-800 tl.arası olduğunu duydum.genel olarakta süt ,yumurta , maya, ve maydanoz çıkıyormuş test sonuçlarında
  10. 22 Kasım 2009
  11. sgursoy

sgursoy Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Salamar arkadaşımız test sonucunu bizimle paylaşırsa süper olur.. Klasayse'nin dediği gibi testin 800 TL civarında olduğu söylenmişti.
  12. 21 Aralık 2009
  13. orhei

orhei Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba bende şu meşhur York testle ilgileniyorum, fiyatı biraz önce arayarak 940TL olduğunu söylediler 10 taksit,ama yine de accayip pahalı, taksit da olsa... maaşımı aşıyor.. hiç bir kötü yorum bulamadım... o da birşey.. ıstanbulda yada Ankarada yaşayanlar için belki fiyatta değişiklik yapıyorlardır... bilen varsa yazarsanız sevinirim..
    Son düzenleme: 21 Aralık 2009
  14. 19 Ocak 2010
  15. miss_pert

miss_pert Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    testi yaptıran arkadaşlardan bir cevap gelmemiş, faydasını gördünüz mü? tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  16. 21 Ocak 2010
  17. nulugil

nulugil Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba 2009 kasımda bu testi yaptırdım sonuçlar 2 aralık da geldi.birkaç yiyeceğe intoleransım olduğu anlaşıldı.o zamandan beri bunları yememeğe çalışıyorum.yemezsem hiçbir şikayetim yok.yersem yaklaşık 15 dk sonra o korkunç sancıları çekiyorum.2 veya 3 gün sürüyor.içinde ne olduğunu bilmediğim yemeklerde genel de oluyor araştırınca bana dokunan gıdalar var içinde
  18. 1 Şubat 2010
  19. sonsuzluk

sonsuzluk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ,Ben yaptırdım.ıki ay sürekli denilen her şeyi yaptım.Hiçbir faydası olmadı.Para tuzağı.