Yoruldum artık ya.....

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve ozgeeee tarafından 22 Eylül 2009 başlatılmıştır.

22 Eylül 2009
    Konu Sahibi : ozgeeee
  1. ozgeeee

ozgeeee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    hep ümitliydim bir gün düzelir diye ama olmuyor artik umudumda kalmadi....kisacasi anlatayim 29 yasindayim ünv. mezunuyum yurtdisinda master yaptim iyi bir sirkette calisiyorum erkek arkadasim ünv. terk su an bir sirkette müsteri hizmetleri bölümünde calisiyor, 7 senedir beraberiz 8. seneye giricez, ailem onu istemiyor bana uygun degilmis hem egitim olarak hem aile yapisi olarak (annesi alman, ama kendisi bizim örf ve adetlerimize göre büyütüldü ve zaten görünce kimse annesi yabanci demez), hep sabrettim ailem bir gün kabul eder diye, erkek arkadasim ilk baslarda o kadar sabirli degildi kavga ettigimiz oldu ama sonra oda ben seninle mutluyum aileni ikna edene kadar bekleriz dedi...bu 7 sene icindede hep ailemden gizli bulustuk, bugün annem birisinden bulustugumuzu duydu herhalde aklini basini topla bir daha hata fln yapma kaldiramam dedi...su an sirketteyim hala gözlerim doluyor aglamamak icin zor tutuyorum kendimi, 29 yasindayim biraz mutluluk benimde hakkim degilmi sevdigim kisiyle beraber olmak istemek? Simdiye kadar hep aileme üzmemek icin elimden geleni yaptim onlara laf gelmesin vs diye tabii ki hatalarim oldu ama bilerek ailemi kirmak icinmi yaptim sanki? Ailemin en büyük cocugum kardeslerine örnek ol diyorlar, abla oldugum icin mutlu olmaya kendi istedigim hayati yasamaya hakkim yokmu? Teyzelerim, halalarim....hic kimse arkamda degil hepsi hata yaptigimi düsünüyor, ya 7 senedir beraberiz ben onun yaninda kendimi huzurlu mutlu hissetmemin hic mi anlami yok, neden hayatim böyle anlamiyorum ama artik gücüm kalmadi sanirim en iyisi ayrilmak ailemin istedigi olsun.....kusura bakmayin cok doluyum biraz uzun oldu:a015:

2. 22 Eylül 2009
  3. KeLeBeKetkisi

KeLeBeKetkisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim benim üzülme biliorum iki seyin arasinda kalma cok kötü inan bana sadece sen yasamiorsun cok olur ayle istemez bilmem ne ama bence sen onu gercekten seviorsann onunöa bi yuva kurmak istiorsan ciddi ciddi al karsina ayleni ve deki onunla evlenmek istiorsun sonucta hep böle yapamazlar..... ama krara yinede senin

4. 22 Eylül 2009
  5. kate_34

kate_34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    891
    Ödül Puanları:
    238
    canım ailenin istememe nedeni tam olarak ne?

Bu arada yaşın 29 neyin doğru neyin yanlış olduğunu idrak edebilecek durumdasın

ve aileni toplayıp evleneceğin insanla birlikte konuşmalısınız sonuçta koskoca 7 yıl

birlikteliğiniz var.Bu işin ciddiyetini onlara anlatmalısınız.

6. 22 Eylül 2009
  7. Zehir

Zehir her seçiş bir vazgeçiştir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    siz elinizden geleni yapmissiniz

olgun bir yastasiniz bundan sonrasi vereceginiz kararlar sizi ilgilendirir diye dusunuyorum

8. 22 Eylül 2009
  9. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Yaş 29 kendi kararlarını verebilecek yaştasın
    sevgilin işgüç sahibi
    keza sende öyle

Ailende seni seviyor ise ki öyle görünüyor
    belki sadece korkuyolardır
    inanıyorumki onları tanıştırıp bir araya getirirsen herşey yoluna girer belki...

8 sene az değilki...temeli sağlam olmayan bir ilşki olsa çoktan biterdi
    bunuda belirt ve bence tanıştır bir araya gelsinler..

hakkında hayırlısı olsun

10. 22 Eylül 2009
  11. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    yani bir yanım koca kadınsınız kim ne karışır diyor; bir yanım herkes ama herkes karşıysa bu birlikteliğe hiç mi doğruluk payları yok diyor..

peki 8 senedir hala arada bir resmiyet olmamasının tek sebebi siizn ailenizin istememesi mi?

12. 22 Eylül 2009
  13. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    ablacım 19 yaşındayım desen çok farklı cevap verirdim, ama sen kendi kararlarını kendin verebilecek yaştasın, anneler her zaman doğruyu mu bilir, ya da teyzelerine ne ki? çocuk değilsin sonuçta, hem hata yapsan da bedel ödeyecek olan sensin. ergen değilsin ki yarın başkasını bulur aşık olursun diyelim. sen eminsen duygularından, asla boyun eğme, kim ne derse desin.
    hem hiç seni ciddiye alıp sevgilinle ya da ailesiyle tanışma tenezzülünde bulundular mı ki? tanımadıkları bi insan hakkında nasıl sana uygun değil diyebiliyorlar?
    diplomaya mı takıolar kafayı, çok sığ bi düşünce, ben de şu an seninle aynı şartlardayım, üni mezunuyum, yurtdışında master yaptım, ama 10 yaşında internet kullanabilen bi çocuğun yapabileceği bir iş yapıyorum. iş güç nasip meselesidir, sakıp ağa oxford mu bitirmiş?
    ya da diploma insanı daha kültürlü, daha iyi bi insan mı yapar? sizinle aynı dönemde mezun olan insanları bi gözden geçirmeye çalışın bakalım, nasıl bi resim çıkacak ortaya!
    her yıl af çıkıyor, bi tanesinden faydalanır, alır diplomasını da ne var bunda.
    annesi Almanmış, ne şimdi Türk kadınlarının hepsi çok mu iyi, bir bakın bakalım kaynanalarla ilgili topiklere, ne cevherler(!) çıkmış Türk kaynanaları arasından.
    sizin içiniz rahatsa ısrarcı olun, davet edin sevgilinizi de ailesini de, tanışsınlar.en fazla bi iki gün ayılır bayılır anneniz, sizin ömür boyu mutsuz olmanızdan daha iyidir.

14. 22 Eylül 2009
  15. EU2

EU2 Guest

bence sırf bu nedenlerden dolayı ise asıl anneniz sığ düşünüyor derim.. ne yani illa üniversite mezunumu olması lazım?? günümüzde görüyoruz kaç üniversite mezunu işssiz evlerindeler bunlardan biride benim al diplomam öylece kütüphanemde duruyor o bana bakıyor ben ona bakıyorum ... yolda yürürken bu üniversite mezunu diyi söylemiyo kimse yada tepemde ampul yanmıyo ben üni mezunuyum diye.. Bence annenizin farklı düşünceleri var gibi eş dost tanıdık birileri varmış gibi çevresinde annenizin.. yani bu sebep bana göre biraz çok küçük bi neden.. geçerlide değil artı siz koskoca neyin ne olduğunu bilicek yaşta ve düşüncede bir bayansınız iyiyi kötüyü ayırt edebilcek durumda ve konumdasınız... Bence kolay kolay pes etmeyin karşı tarafa inanıyor güveniyor ve eminseniz.. Hakkınızda hayırlsı neyse o olsun...

16. 22 Eylül 2009
  17. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım 29 yasındasın kendı kararlarını verecek bır ınsansın
    bu uzun suren beraberlıkte erkek arkadasın hala ayrılmadıysanız aranızda guclu bır bag var demek..

aılende bunu anlamalı..
    hayatınla ılgılı artık karar vermelısınn

gercekten dogru ınsansa evlılık yolunda adım atmalısınız

18. 22 Eylül 2009
  19. hypatia1982

hypatia1982 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    yani bu eğitim ve kariyer farkı sen eğer azimli ve yükselmeyi amaçlayan bir insansan, o da eğer azimsiz ve yükselmek umrunda değilse bir gün sorun olacaktır bence.çevreniz, geliriniz, hayata bakışınız bile her şeyiniz zamanla değişecek ve o sana sen de ona uyum sağlayamayacak bir hale gelebilirsiniz.hatta gün gelebilir sen ondan kat be kat fazla gelir elde ettiğinde bunu belki de gururuna yediremiyecek, seni kıskanacak.ben bu açıdan baktım olaya bilemiyorum