Yorum istiyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve tuluhan tarafından 7 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : tuluhan
  1. tuluhan

tuluhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar. Ben 23 yaşında çiçeği burnunda bir öğretmenim atama bekliyorum. Ne yazık ki ben de zor günler yaşıyorum. Ailem erkek arkadaşımı istemiyor. 8 yıldır tanıyorum ama araya 2 yıllık bir ayrılık girdi. Ilişkimizde gelgitler yaşadık. Bu sorunların sebebiyse ailem bilmediği için bizim görüşememizdi. Erkek arkadaşım lise mezunu bir işte çalışıyor. Ailemse erkek arkadaşımın maddi durumu kötü olduğu için ve lise mezunu olduğu için istemiyorlar. Tanışmak bile istemediler. Erkek arkadaşım anlayışlı açık görüşlü bir insan eğitim konusunda sorun yaşamayacağımızı söylüyor ancak 3 yıl önceki bir konuşmamızda sen benden fazla mı maaş alacaksın gibi şeyler söylemişti bu benim kafamı karıştırıyor. Onunla iyi anlaşıyoruz güzel vakit geçiyoruz benimle çok ilgileniyor sevildiğimi de biliyorum ama kafam çok karışık. Erkek arkadaşım benim ilk aşkımdı. Ayrıyken bile onu gördüğümde dizlerimin bağı çözülürdü çok heyecanlanırdım. Barıştığımızda da çok mutlu oldum ancak bu konular beni bunaltmaya başladı. Onu kaybetmekten çok korkmuyor gibiyim:KK43:(acaba duygularımı tam ölçüp tartamıyor muyum? Bu ilişkim biterse bi daha kimseyle olamazmışım kimse benimle onun kadar ilgilenmez sevmemiş gibi geliyor. Benimle ve beimle ilgili konularla o kadar ilgileniyor bana karşı o kadra anlayışlı ki. Kafam çok karışık:KK43:(

2. 7 Ağustos 2010
  3. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    erkek arkadaşınız nasıl bir işte çalışıyor. yani sonradan açıköğretim falan bitiremez mi? işinde yükselme imkanı olmaz mı ?
    ben bu tarz farklılıkların eşler arasında sorun yaratacağını düşünenlerdenim. sonuçta çevren,maaşın zamanla eşinin gözüne batabilir ki zaten sevgiliniz bu tarz bir cümle sarfetmiş. bence açık açık konuşun sevgilinizle bu durumu. ne düşünüyor bilin. ama sadece ilk aşkım o diye illa onunla olmalı diye düşünmeyin. çok erken yaşta başlamış ilişkiniz o zamanki beklentilerle evlilik dönemindeki beklentiler aynı olmaz. onun için 8 yıl çok demeyin. bence ilişkiniz asıl şimdi olgunluk zamanına geliyor. asıl sorunlar, sınamalar şimdi olacak. ailenizin sözlerini de yabana atmayın. gerçekten maddi sorunlar evlilik için çok büyük tehlike...

4. 7 Ağustos 2010
  5. axi___

axi___ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    108
    lise mezunu olması degilde çalıştıgı yerin ve konumunun durumu sizinle denk mi? her lise mezunu cahil olacak diye bir kural yok. aileniz endişelenmekte haklı olabilirler türkiyede bu durum hep böyledir. siz okumuş ögretmen olmuşsunuz sizin gibi egitim almış biriyle birlikte olmanızı istemeleri normaldir. ama o kişiyi seviyor gibi degilde o kişi sizde bagımlılık alışkanlık yapmış gibi konuşuyorsunuz.. hem hiç kimse vazgeçilmez degildir ayrıldıgınızda tabiki üzülürsünüz ama daha cok seveceginiz biriside karşınıza cıkabilir bukadar hayatın noktası o gibi konuşmanızı dogru bulmadım. bence asıl sorun ailenizin istememesi degilde sizin onunla evlenmeyi isteyip istememeniz..

6. 7 Ağustos 2010
  7. c-bell

c-bell Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Her üniversiteyi okuyan adam; adam olsaaaa ooo ne iyi olurdu hepsini okutur, adam ederdik....Kaldı ki herkes üniversite okuyacak diye bir kural yok...O zaman nerde kaldı hayatın devamını sağlayan ara eleman vasıfları....Herkes mühendis...herkes doktor...herkes amir.
    Ben lise, üniversite olayı olarak yorumlamayacağım dediğim gibi benim gözümde bir fark yoktur. Sadece erkeğin alacağı maaş , kadınınkinden fazla olmalıdır diye düşünüyorum ...Heee bunu da ne için söylüyorum kadınlar bunu sorun etmeyebilir ama erkeklerin çoğu arıza çıkartıyor...Sen benden fazla para alıyorsun, ama ben erkeğim ,evin direğiyim psikolojisi ile kadını ezerek, aşağılayarak, kendilerini ispatlama çabasına giriyorlar ...

8. 7 Ağustos 2010
  9. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    davul bile dengi dengine bence ailen hakli
    senin durumunda kiz kardesimi düsündüm bizde zamaninda karsi ciktik simdi iyikide onaylamamissiniz diyo
    simdi sorun olmayabilir ama ileride mutlaka olacagini düsünüyorum

10. 10 Ağustos 2010
  11. lostdreams

lostdreams Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bence sen gerçekten seviyorsan,yani duyguların gerçekse eğitimi sorun yapma.herkes üniversite bitirecek diye bir kural yok ki.eğer anlaşabiliyorsanız,sorunlarınız yoksa lise mezunu olmasının önemi olmaz bence.

12. 10 Ağustos 2010
  13. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ben eğitim farkından çok, daha önce ayrılmış olmanızı en büyük sorun olarak gördüm. 1 kez ayrılık olunca gördüğüm kadarıyla o ilişkiler mutluluk getirmiyor. ayrıca eğitim farkı zamanla başka şeyleri beraberinde getirir. ailenin gönlü yoksa zaten herşey boş kardeşim. bu ilişki her bakımdan olumsuz.

14. 13 Ağustos 2010
  15. kelebeklikuzu

kelebeklikuzu SANA EMANETİZ RABBİM... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    lise mezunu olup kendini geliştiren ve üniversite bitirip adam olamamış pek çok insan var bu ayrı bir konu. aileniz bence sonuna kadar haklı davul dengi dengine. ilerde mutlaka sorun yaşarsınız. siz bu durumu kabulleseniz bile onun açısından sorun olacaktır ki bunun sinyallerni vermiş zaten para durumunda. hayırlısı olsun hakkınızda.bu tabiki bizim fikirlerimiz.

16. 13 Ağustos 2010
  17. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bu konuşmanın devamı önemlibilmiyorumkismile

18. 15 Ağustos 2010
  19. nihani

nihani Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    ben öğretmenim şimdiki aklım olsa öğretmenle değil daha üst biriyle evlenirdim doktor ,mühendis.....sen kendine ne kadar kıymet veriyorsan el de o kadar kıymet veriyor.