Yorum yapar mısınız?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve deniz_7 tarafından 12 Şubat 2009 başlatılmıştır.

12 Şubat 2009
    Konu Sahibi : deniz_7
  1. deniz_7

deniz_7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

10. yılını dodurduğunuz evliliğinizde, eğer eşiniz artık evinizi otel, dinlenme tesisi olarak görüyorsa, eve gelme sebebi sadece pc ve televiizyon ise, iletişim kurmaya çalıştıkça tersleniyorsanız, siz konuşurken bile gözünü televizyondan ayırmıyorsa, pc herşeyi olmuşsa, 2 cümle kurmadan uyumaya başlamışsanız, özel hayatınız bitmişse, siz yaklaştıkça kaçıyorsa, yorgunluk bahanesiyle çocuğuyla 5 dk. ilgilenmiyor ama iş arkadaşları için fedakârsa,

Eğer kuaförün saçınızı nasıl kestiğinin bir önemi kalmadıysa, herhafta alışveriş yapıp hergün aynı şeyleri giyiyorsanız, güleryüzlü bakımlı kadının yerini aynaya bakmak istemeyen, yalnız bir kız çocuğu aldıysa, sürekli pc de çalışıyor, konuşmayı bile unutacak hale geldiyseniz, ev işlerini sadece zaman geçirmek için yapıyorsanız, dışarıdan imrenilecek bir yaşantınız varsa, tünelin ucunda var olduğunu düşündüğünüz ışığı artık göremiyorsanız, Evliliğinizi ne kadar nasıl devam ettirirdiniz?

İçinizden geldiği gibi yazın lütfen...Alınmam, kızmam polemik yaratmam.. Başka kadınların neler düşüneceğini bilmek istiyorum.

2. 12 Şubat 2009
  3. Barcman

Barcman PR UZMANI Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    ben bu durumda eşinizin ve sizin depresyonda olduğunuzu düşünürüm doğrusu ve olayı pekde aşılamayacak gibi görmem siz kendinize bakmaya başlar neşeli ve pozitif olursanız eşinizde eskisi gibi ilgili olacaktır evliliğinize eskisi gibi heyecanlar katmaya çalışın eşinizle ortak ilgi alanları bulun olmazsa bir evlilik terapistinden yardım alın

4. 12 Şubat 2009
  5. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    bunları yazan bir kadının;
    kocasının da kendisinin de karı-koca ilişkilerinin yıprandığı ve evi sadece ortak kullanım haline getirdiğini düşünürüm ben.

siz karşı tarafı acımasızca eleştirmek yerine, ortak iletişimsizliğinizi dile getirmişsiniz.
    evlilikte en önemli şeylerden biridir konuşabilmek, arkadaş olabilmek.

zannedersem siz çok kopmuşsunuz ve kendi yorumunuza göre de köprüleri yıkmışsınız ki ışık yok diyorsunuz.
    bence en azından gelecekteki kararları verebilmeniz açısından son konuşmaları yapmak için bibirinizin yüzüne bakabilecek konumdasınız. zaten çocuğunuz var, onun için hayatınıza ya da hayatlarınıza yön vermelisiniz.

şu anda herşey sakin ama sıkıcı konumdaysa bile, bu sıkıntı gitgide biinin patlamasına mahal vermeden sakince konuşmalısınız derim.

6. 12 Şubat 2009
  7. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    evliliğimi renklendirmeye çalışırım. romantik bir akşam yemeği hazırlarım. sadece mumlarla aydınlanmış,....eşimle tatile çıkarım...2 ci balayı babında... kendimi değiştiririm. saçımı başımı,giyimime daha bir özen gösteririm...
    yalnız bütün bunları yaparım, ancak bir konuda ,kaldım. neden iletişim kurmak istediğinde, tersliyor. bu çok önemli bir ayrıntı. size bir kızgınlığımı var. bu konuda konuşmaya çalışsanız...

8. 12 Şubat 2009
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    derhal evlilik terapistine gitmeyi öneririm..:nazar:
    böyle vahim bir duruma gelmiş adamı malesef tek başıma kurtarmak için çabalayamam..gamyoncuiremsu
    kendisinin de çabalaması gerek çünkü o evliliği ikimiz yaşıyoruz..bunun bilincinde olması gerekki öncelikle yaptığı hataların da farkına varabilsin..:1closedeyes:

10. 12 Şubat 2009
  11. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    onun evimde var olduğu mutlu olduğumuz günlere dönmeye çalışırım önce...
    aşık olduğu kadını hatırlatırım ona...evinin huzurunu da...
    önce kendime bakarım sonra evime, herşeyi eskisi gibi yapmaya çabalarım...
    ama bunu karşılıklı olarak" niye böyle olduk, neden benimle ilgilenmiyorsun" gibi cümleler kurarak yani şikayet ederek konuşarak da yapmam...dedim ya O'na bizi hatırlatırım...
    yazınızda ikinci bir kadın varmış ve evliliğiniz sadece kağıt üzerinde kalmış gibi bir görüntü oluşuyor...
    ama 10 yıl uzun zaman...rutinler de eşinizi ve sizi bu hale getirmiş olabilir...
    yerinizde olsam önce tüm şansımı zorlar ikinci ve kötü ihtimali sonra düşünürüm...
    10 yıl bir kalemde silinmez ki...
    herşeye rağmen olmuyorsa o zaman da kötü ihtimali araştırırım...yakalarsam benm için sonuç tektir...

12. 12 Şubat 2009
  13. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    yeni bir heyecan yaratmaya çalışırım, kuaföre daha sık giderim, daha iyi giyinirim, sosyal ortamlara girerek onsuz da bir şeyler yapabileceğimi ona gösteririm, o tv izlerken yanında oturmam. zor tabi bunlar, birinin hem de sevdiğiniz birinin ilgisini çekmeye çalışmak çok zor. hem de böyle kırgınken, ama ben denerdim.

14. 12 Şubat 2009
  15. SalvaMea

SalvaMea Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    evlilikteki sorunları düzeltmeye çalışmak iki kişininde isteğiyle olur..
    eşim iletişimsizliği hatta çözümsüzlüğü tercih ediyorsa ne yaparsam yapayım farketmez.
    ben karşıma alırdım eşimi,mutsuz olduğumu onunda mutlu olmadığını farkettiğimi isterse boşanabileceğimizi söylerdim..
    bekar olduğum için bu kadar kolay geliyor olabilir..
    ama bütün kapılar kapanmış yapılacak birşey yok..

16. 12 Şubat 2009
  17. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Gidişat kötü..

Evlilik, kağıt üzerinde bir imzadan ibaret olmaya başladığı an, tehlike çanları çalmaya başlamıştır..

Zaman, günlük yaşam mücadelesi, evliliği iyice monotonlaştırmış..

Hiç iyi durumda değilsiniz..Böyle giderse olacakları söyliyim, kavagalar, tartışmalar, en ufak birşeyden sürtüşmeler, her hareketin batmaya başladığı bir döneme gireceksiniz.

Eğer bu uzaklaşma cinsel hayatınıza da yansıdıysa biraz daha kötü..

Diğer arkadaşlara katılıyorum..
    İnsan olarak yapmanız gereken ilkşey;

Ayaküstü değil, laf olsun diye değil, uygun bir zamanda, evliliğinizin gidişatından hiç hoşlanmadığınzı eşinizle konuşun..Birlikte çözüm yolu arayın.
    Farklı şeyler yapma konusunda onu ikna edin..İlk adımı siz atın, siz heyecanlandırın, teşvik edin onu.
    Eşiniz de sizin gibi bu durumdan memnun değilse zaten sizi onaylayıp, değişeceğini söyler.

Bir dönem bunları deneyin, ilk adımı siz atın.
    Olmadı evlilil terapistlerinin gerçekten işe yaradıklarını biliyoruz.Mutlaka gidin..

18. 12 Şubat 2009
  19. Mune

Mune Administrator Yönetici

Beğenildi:
    58.700
    Ödül Puanları:
    663
    Çizdiğiniz bu evlilik portresi gerçekten iç karartıcı,ben böyle bir durumda olsaydım eğer,son bir kez çabalardım.
    Kendime bakar,hayata tekrar eski canlılıkla sarılır,eşimin gözünü açmaya çalışırdım.
    Baktım hala eşimin tavrında bir değişiklik yok,oturur konuşurdum ve ayrılmak istediğimi söylerdim,evlilikte çabalarda,fedakarlıklarda karşılıklıdır,kadın veya erkek artık evliliği için çaba göstermez hale geldiyse ve eşi için fedakarlıklardan vazgeçmişse o evlilik yürümez.
    Kadın da erkekte sevilmeye,ilgi görmeye ihtiyaç duyan varlıklardır.İlgisizlik ve sevgisizlik onları küstürür ve malesef sonuç boşanmaya kadar varır.

Umarım herşey yoluna girer,evliliğinizde eski heyecanı yakalayamasanızda,yine de kendinize olan saygınızı yitirmemeniz adına kendinize bakmanızı,hayata tutunmanızı isterim.Çünkü insan önce kendi için birşeyler yapmalı...