Yorum yaparsanız sevinirim

Konusu 'Ekonomi-Finans-Borsa' forumundadır ve EU1 tarafından 13 Kasım 2007 başlatılmıştır.

13 Kasım 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Arkadaşlar ben bu yatırım işlemlerinden pek anlamıyorum.Ama paramıda biryerlerde değerlendirmek istiyorum.Fazla değil 2000 YTL falan param var.Bana bu parayı değerlendirmek adına birkaç tüyo verirmisiniz???

2. 15 Kasım 2007
  3. EU1

EU1 Guest

canım fon alabilirsin. vaktin varsa anlıyorsan borsa da yatırım yapabilirsin. Faizsiz çalışan bankalar var onlara yatırabilirsin. Araştır. netten.

4. 15 Kasım 2007
  5. EU1

EU1 Guest

Garanti yatırım sepetleri oluşturmuş.Ben büyüme sebetini aldım.İlk etapta 250 YTL yatırdım.(Alt sınır 130,... di)Ama kaç hafta oldun hiçbir oynama yok.Bu konuları araştırıyorum ama anlamıyorum

6. 16 Kasım 2007
  7. toprak26

toprak26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canımcım piyasaları yakından takıp etmeme ramen şu konumda en matıklı yatırım uzun vadeli yatırımdır bu yüzden ya altın al derim sana yada mevduat faizleri şuan düşüyor ama 3 aylık yada 6 aylık mevduat yap fon olayı günlük değer kazanabilirde kaybede bilirde fon piyasadaki nakit para hareketine bağlıdır şu savaş muhabbeti sıkıyor adamı insan çelişkide:sm_confused:

8. 17 Kasım 2007
  9. Mune

Mune Administrator Yönetici

Beğenildi:
    59.050
    Ödül Puanları:
    663
    Boşwer,
    paranı ne kadar süreliğine bir yatırım için bağlayacaksın,yani kenara atıp unutacağın bir paraysa en az bir yıl hiç ellemeyeceğin bir paraysa ben sana borsayı öneririm,şu son dönemlerde kısa vadede paranı değerlendirebileceğin,katlayabileceğin bir yatırım aracı da yok zaten.
    Eğer borsayı düşünürsen özellikle sağlam ulusal 30 veya ulusal 100 kağıtlarından bir tane alıp paranı değerlendirebilirsin,size Selçuk Gıda Halkbankası ve CarrefourA gibi hisse senetlerini önerebilirim.
    Ama tabii dediğim gibi paranıza en az 1 yıl kadar el sürmemeniz ve sabırlı olmanız gerekir,yukarıda belirttiğim hisselerde sadece bir öneriden ibarettir.

Saygılarımla...

10. 19 Kasım 2007
  11. EU1

EU1 Guest

Paramı kenara atıp unutacağım bir yatırım istiyorum.Cumhuriyet altınlarım var.Onları bozup yapırmak akıllıcamı??Elimdeki parayıda altınmı yapsam??Borsa korkutuyor beni.

12. 20 Kasım 2007
  13. birdys

birdys Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Boşwercim bence de borsadan kork. Ben 5 yıldır oynuyorum karı bırak zarardan kurtulamadım.En iyi yatırım aracı bizim ülkemizde altındır.Borsa spekületörlerin elinde.Spek el atacak ta aldığın kağıt seneden bir kez çıkacak; sen iyi bir fiyattan aldım derken kriz mıriz diyecekler iki gün içinde %30 zarar yazacak aylarca da eski değerine çıkmayacak.Sen hiç bir zaman yeterince sabırlı davranamayacaksın.Anlatabildiysem ne ala.Bu durum sadece benim başıma gelse benim şanssızlığım diyeceğim.Malesef borsa oynayan tanıdığım herkes aynı durumda.Tecrübelerime dayanarak bu kadar kaygan zemini olan bir yatırım tarzına hiç bulaşmamanı tavsiye ederim.

14. 25 Kasım 2007
  15. pınarrrr

pınarrrr Guest

asucum bende katılıyorum canım sana benimde tam bi fikrim yok ama takip ettiğim kadarıyla altının fiyatıda doğru dürüst yükselmiyor bence altınlada kar edermiyorsunuz benimde biraz param vardı elimde vadeli hesaba yatırdım borsayı bende düşündüm ama korktum zaten az bi para var elimizde onuda zarar edip kaybetmeyelim dimi amayerimseniben

16. 25 Kasım 2007
  17. ilkim_1983

ilkim_1983 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende yeni yatırım yaptım,hatta borsa işine girmedim öok kararsız kaldım.cumhuriyet altını yaptırdım,çeyrek yaptırma çünkü şimdi alacağın çeyreğin tarihi 2007 zaten yılbaşına gircez zarara uğrarsın.oyüzden cumhuriyet yaptım,çünkü cumhuriyetin nekadar saklarsan sakla zamanı yok tarihi aynıdır,ve daha değerlidr.bence altın derim borsa işini devamlı takip etmek lazım.oyüzden altın yaptır bence.ama çeyrek değil

18. 3 Ocak 2008
  19. *Ravza*

*Ravza* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hanımlar bende altına yatırım yapmaktan yanayım, yada vadeli hesap

ben ikisinide kullanıyorum