Yorumlarınızı bekliyorum... Stresliyim

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Bir_kadin tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

4 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Bir_kadin
  1. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaslar, nerden baslasam bilmiyorum. uzun uzun yazasim var icim dolu dolu ve sizden yapici yorum ve elestiri bekliyorum cunku paylasacak kimsem yok... Arkadaslar ikinci evliligimi yaptim. Internette tanistim evlendigim kisiyle. senelerce chat yapmamistim ve internette kimseyle tanismamistim ama bir bosluk anima geldi ve bir kac gun bir siteye takildim ve esimle tanistim genelden cikip ozel yazismalarimiz uzamaya baslamisti gun gectikce ve yasimi sordugunda nedendir bilmem 28 yerine 26 dedim o ise 25 dedi ve samimiyet ilerlemisti. Icimde birseyler kipirdadikca yasim icin yalan soyledigime pisman oldum ve dogrusunu soyledim: sorun olmadigini soyledi. ama benim icin sorundu arada uc yas var anlasamam diye dusundum bir yandan ne kadar olgun dusunceli bir insan diye hayranlik duyuyordum onu tanidikca. ve yuzyuze gorusmeye basladik hayran oldum birbirimizi cok sevdik
    asik olduk ve guzel bir aska yelkenleri actik ayrilamaz olduk her gun elele goz goze beraberdik is ciddiye binmeye basladi ve bir sey itiraf etmek istedigini soyledi gercek yasi 25 degil 22ymis! sok oldum aklim basimdan gitti, sakami dedim, kimlik istedim ama saka degildi 3 yas degil 6 yasti aramizdaki hatta 6.5 dusunmem gerektigini soyledim ayrilinca bunu dert olarak gormemem icin yalvardi diller doktu ama ben iliskilerimi hep kendimden buyuk insanlarla yasamistim cevrem sevgililerim ilk esim benden yasca buyuklerdi ve buyuk konusmusum kendinden kucuk sevgilileri veya esleri olan insanlari gorunce. asik oldugum icin vazgecmem cok zor oldu kararima yikildi ve beni (ikna edilmesi zor bir insanim) ikna etmeye basarmisti askimiza kaldigimiz yerde devam ettik gorunus olarak
    kendimi hic ondan buyuk hissetmedim ama kendimi ona yakistiramiyordum nedense oysa kendimi hep guzel bulmusumdur ve begenilmisimdir kusurlarima ragmen. o ise cok begenilen yakisikli bir insan bunuda asmayi basardim ve evlenme teklifi ettiginde kabul ettim. Annem dis gorunume cok fazla onem veren bir kadin ve kimseyi kolay kolay beyenmez sinir ederdi beni esimi tanistirdigimda cok begendi ve simdi onu o kadar cok seviyorki kendi oglu gibi. Cunku hempyakisikli hem sempatik ve sanirim seytan tuyu var onda esimin arkadaslari cevresi hep kendinden buyuk insanlar ama ham oldugu konularda var bana gore bunlarda dert edilmeyecek cinsten seyler simdi diyecekseniz eee sorun ne? sorun su: Ben bu yas konusunu asamiyorum turlu turlu senaryolar kuruyorum ileri zamanlari dusundugumde ve onu kiskaniyorum oysa kafa yapilarimiz cok uyusuyor birbirine evlendigimizden beri is saatleri disinda bir saatini benden ayri gecirmemistir bunaltacak duruma bile getirmistir ama hem arkadas gibi hem cocuk gibiyiz onunla cok seviyoruz birbirimizi cocuk ruhlu olmasam yurutemezdim sanirim bu olayi butun bunlara ragmen yalniz oldugum zamanlar gece uyku tutmadiginda hep bunlari dusunuyorum beni birakirsa beni aldatirsa diye bir guven sorunum var insanlara karsi asamiyorum oysa onun tarafindan sevilmedigim kadar seviliyorum o kadar icten ve anlayisli ki is yapmasam neden bu boyle demez uyumami veya bir seylerle oyalanmami bekler gider kendisi yapar yuzume vurmus gibi olmasin diye o kadar dusunceli
    annem diyor turnayi gozunden vurdun boyle sevecen konuskan yakisikli bir insani buldun kiymetini bil sinir oluyorum o zaman degmezmiyim diye kiziyorum hirsimi esimden aliyorum simarik kendini beyenmis sey diye hemen gonlumu almaya calisiyor
    bilmiyorum dogru dusunemiyorum
    ailemden uzak bir sehirdeyim ve kendi cabalarimizla bir duzen kurmaya calisiyoruz eksiklerimizi tamamlamak ve cevre edinmek gibi ama bu sefer esim hastalandi ve aylarca calisamadi sefilleri oynadik adeta yasamadigim sorunlari yasadim maddi anlamda hic sikinti cekmemistim hersey kotuye gitmeye basladi o yonden ve kendisi o kadar mahcup oldu ki sanki hasta olmayi o istedi tesselli ettim gerekeni yaptim idare ettim ve bu sefer komplekselerim yine boy gostermeye basladi bu kadar sikintiyi cekipte ilerde sorujn cikarsa yanima karmi kalacak bu kadar dert tasa? diye dusunuyorum bilmiyorum iyi degilim asamiyorum bu konuyu

2. 4 Şubat 2010
  3. Miniciqim

Miniciqim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim ya cok cok ufak sorunlar bunlar ne güzel anlasiyorsunuz iste
    allah baska dert vermesin iilesir zamanla sen su komlexlerinden vazgec bi önce ne güsel annen yaninda esin seviyor allah tan baska ne ister insan
    kuru ekmege bile razi ol bnce mutluysan asinide zme bu tür sorunlarda o kendini yetersis hissetcek destek olun birbiirinize
    insallah halledersin canm

4. 4 Şubat 2010
  5. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    bi tabir vardır; sözüm meclisten dışarı: öküz altında buzağı aramak diye.
    cuk oturdu sizin durumunuza.
    yoktan sorun var ediyorsunuz, başka birşey değil bu.
    yaş konusunda çekincelerinişz varsa evlenmeyecektiniz; evlendiyseniz artık kapatın bu konuyu.
    maddi sıkıntıyı ise hepimiz çekiyoruz ama ilerde ya ayrılırsak bu çektiklerim ne olacak diye düşünmüyoruz.
    insan hergün ölecekmiş gibi yaşar mı???

6. 4 Şubat 2010
  7. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    evet haklisiniz! fakat ben siz degilim sizde ben degilsiniz ben bunu sorun haline getiriyorum kimi zaman. bu yuzden paylastim
    cekinceleriniz varsa evlenmeyecektiniz :) bu komik oldu biraz olur gelecek sefer boyle yaparim

8. 4 Şubat 2010
  9. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Essmeraldaya katılıyorum. ıleride ayrılırsak çektiklerim yanıma kar kalacak ilgilenmesem mi diye bir evlilik anlayışı olamaz. O zaman kötü günde eşler birbirlerini yarı yolda bıraksınlar, kimse kimseyle ilgilenmesin, herkes tek başına savaşsın, olur da bi gün ayrılırsanız kimse boş yere eziyet çekmiş olmasın... böyle bir mantık olabilir mi? Hasta olan siz de olabilirdiniz, eşinizin böyle düşündüğünü öğrenseniz içiniz sızlamaz, kalbiniz kırılmaz mı? Evlilik iyi gün kötü gün değil midir... yapmayın, çok büyük hata böyle düşünceler.

Ayrıca adam size körkütük aşık belli, bir tane kötü, eksik yönünü sayamadınız bize burda, dertsiz başınıza dert mi arıyorsunuz kuzum? Bi elinizi sallayın çevrenize de bakın ne dertlere çarpacak. Oturun şükredin halinize, iyi düşünün, olumlu olun biraz... Allah dermansız dert vermesin.

10. 4 Şubat 2010
  11. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106

12. 4 Şubat 2010
  13. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Sorun edilecek bir durum yok ortada kanaatimce.:nazar:

14. 4 Şubat 2010
  15. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    biliyorum :KK43: normal gormuyorsunuz beni ama iste takilinca takiliyor herseyimle ilgilenen gozumun icine bakan civil civilken sosyal hayatini benimle evde olabilmek icin bitiren bir insan hakkinda bunlari dusunmemem gerekiyor ama gelecek korkusu bitiriyor beni
    bu yas konusuna kimse deginmiyor ne ailesi ne cevrem ne ailem siz bile ama disardaki yorumlar olumsuz oluyor hep

16. 4 Şubat 2010
  17. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Ya ben ne evlilikler gördüm 10 yaş hatta daha fazla farka rağmen mutlu mesut devam eden, bu kadar korkutmayın kendinizi. Ayrıca siz artık evlisiniz tabii ki bağlanacaksınız eşinize, helaliniz o sizin artık. Çok şükür onun sevgisinden de şüpheniz yok, boş yere gününüzü kendinize zehir etmeyin.

Ayrıca evlilik bu, kara kutu gibidir. Her şey tutuyor görünür, yaş tutar, baş tutar ama yürümez, bunun garantisi yoktur ki. Ama işte asla olamaz diye düşündüğümüz çiftler de örnek birer evlilik yaşayabilirler. Ayrıntılarda kaybolup da mutsuz etmeyin kendinizi de eşinizi de. Böyle aşklar kolay kolay bulunmaz, doya doya tadını çıkarın mutluluğunuzun, Allah daim etsin.

18. 4 Şubat 2010
  19. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    saldırganlaşmanıza gerek yok:; ben sizi gerecek bir şey ayzmadım.
    evet yaş konusunda çekinceleriniz varsa evlenmeyecektiniz bu lafta yanlış birşey yok ki.
    evlilik kafada soru işaretleriyle başlanmayacak kadar ip üzeri bir hayat.
    ben gelecek sefer yapın diye söylemedim.
    madem evlendiniz bu saatten sonra bunundavasını görmeyin artık diye dedim.
    maksadım size komedi yapmak değil yani..
    nedense bugünler bi laf söyle bin laf işit buralarda herkes..:nazar: