Yorumlarınızı bekliyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve AnGeL__25 tarafından 4 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    4 Haziran 2009
    Konu Sahibi : AnGeL__25
  1. AnGeL__25

AnGeL__25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Abim ve yengem var daha 2 yıllık evliler vede 1 yasında yiğenim varr o kadar seviliyorki anlatamam:) yengemde calısıyor bende calısıyorum hafta sonları izinliyiz evlerimiz yakın zaten. iyiyiz normalde karısmayız birbirimize bu aralar yengeme kızmaya basladım nedeni ise,
    Her hafta sonu bizdeler saolsunlar söle bi huyu var
    yemek yeniliyor ama yengem masayı toplamaya yapdım bile etmeden hemen abimin yanına gecip oturuyor annemle ikimiz topluyoruz
    cay servisini ben yapıyorum hatta annem bile cayını veriyo eline
    o hep babamla abimle muhabbet etsin
    cok rahat alıstı yüz verdik
    sabah babam işe götürüp getiriyo cocugada yengesi bakıyo öyle istedi yengesinin cocugu yok diye
    bu aralarda her hafta sonu yiğenim bizde temizlik yapamıyomus tamam ona bişey demiyoruzben yiğenime bakarım zaten cok seviyoruz hepimiz
    neyse sabah kahvaltısında abim cocugu bırakıyo bize akşamda yengemi alıp geliyo yemege
    annem akşama yemek hazırlarken bende yiğenimle ilgeleniyorum
    akşam yemegine geliyolar yiyoruz içiyorum ama dediğim gibi yengem masa toplamaya bile yardım etmiyo annemde hiiçç oralı degil kimseden bişey beklemez olsun ben herzamanki gibi işimi yapıyom diyo
    hafta sonu ben kendime hiç zaman ayıramıyorum yani dışarı cıkamıyoruz gezemiyorum cocuk bakıyorum resmen :KK43:
    babam ve annem cok yüz verdiler yani yemekte bile babam oturmuyo cocuk var diye ben doyururum kızım cocugu diyo yengeme sen rahat yee
    gıcık oluyorum yani
    ölee iştee baya kızıyorum bu aralar annemim başının etini yiyorum ben eve kilitleniyorum onlar yüzünden diye:KK43:
    sizce haksızmıyım ama?

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Kasım 2010
  2. 4 Haziran 2009
  3. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kıskanıyorsunuz sanırım...olabilir...
    ya da ben gelinim ondan...bana da öyle yaparlar...yemeği yerim kalkarım...kayınvalidem yıkatmaz...
    görümcem varken de sen yıka ben durulayayım derim yok ablacım otur ben hallederim der...bazen yardım ederim bazen etmem...
    annenizin ben işimi yapıyorum sözüne katılıyorum...doğru bir yorum...ille gelinden iş beklemeyen kayınvalide tipi...takdir ettim...
    yeğeninize gelince...sanırım ilk torun...anne babanız için çok kıymetlidir o...siz istemiyorsanız bakmayın haftasonu, ama anne babanız halinden mutluysa ki mutlulardır eminim onların da kafasını karıştırmayın...
    siz de bir gün gelin olacaksınız..

4. 4 Haziran 2009
  5. AnGeL__25

AnGeL__25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hayır canım kesinlikle kıskanmıyorum abimin eşi neden kıskanayımki. ama kızıyorum sadece sizin kayınvalideniz yok yapma diyormus benim yengem yapayımmı bile demiyorki..annem işini yapıyor tamam ama abim ve yengem gelicek diye daha cok iş yapıyor dikkatini cekerim..bende gelin olucam dogru gelinlik vazifemi yaparım hatta otururken kendimi rahatsız bile hissederim ki öyle olması en dogrusu...

6. 4 Haziran 2009
  7. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bence sen de fazla abartmışsın, yengen de biraz rahat..
    Ben de bir gelinim, kayınvalidem yok... Büyük görümcem kayınpeder ile oturuyor... Biz ziyarete gittiğimizde ben de bşeye karışmama evin kendi hanımı var sonuçta ben niye yapayım ki.. Ha yardım lazımmı diye yarım ağız sorarımm, ama gel şunu yap dese de yapmam pek, yapacakmış gibi yapar yok bıçak nerde yok kesme tahtası nerde yok bunu neye doğrııym falan diye sorularla bezdirir tamam canım yaa dur ben halledirim ırak sen bulaştırma elini der, geçer gene otururum yerime...
    Kötü gelin miyi neyim :)))

Sonuçta o evde iki bayan var e anlattığın kadarıyla senin de annenin de eli ayağı tutuyor.. Bence bir mutfağa 2 bayan bile fazlayken nye 3.sününü istiyorsun ki...
    Ayrıca annen baban durumlarından memnunlarmış, belli ki torunlarıyla ilgilenmek beraber vakit geçirmek istiyorlar... Sen de haftasonu planın olduğunu bakamıycanı söyleyeilirsin, annen ben bakarım derse ne ala bakamazsa da yengen çocuğunu önden göndermez, abin çocukla ilgilenirken o temizliğini yapar teizlik bittikten sonra gelirler...
    Söylemeden çözüm bulamazsın.. Kimse de sana yok hiçbiyere gidemezsin otur bizim çocuğumuza bak demez heralde.. Kendi kendine kurup sıkıntı yapmışsın bence...

8. 4 Haziran 2009
  9. aydasu

aydasu pembekartanesi.blogspot Üye

Beğenildi:
    286
    Ödül Puanları:
    163
    kusura bakmayın ben sıze kesınlıkle katılmıyorum
    neden kıskansın kı
    ortada kıskanılacak bır durum yok
    resmen hayatlarına mudahale edılıyor ve garıp bır sekılde ses cıkarılmıyor
    annesının yaptıgına gelınce saygılı bır bayan bellı ama gelın bunu kullanıyor
    bunun gelınden ıs beklemeklede ılgısı yok kı
    madem her aksam gıtmesını bılıyor
    hatta yemesını bılıyor ozaman bu bır lutuf degıl yapacak yanı
    bu da benım dusuncem

canımcım hayır haksız falan degılsın
    sonuna kadar haklısın
    ama ben sucu sadece yengende goremıyorum abındede kabahat var ama erkekler malesef pek gozlemcı degıl ne yanı o dıyemez mı canım sende yardım etsene dıye bu resmen ınsan kullnmak baska bır sey degıl
    oh valla ye ıc cekıl kosene cay da elıne verılsın guzel ıs
    bence bır sekılde tepkınızı dıle getırın nereye kadar yanı bu

aynı durum amcamlarla gectı aramızda yengem de calısıyor , dedemler yaslı ınsanlar ogullarının evıne elbette gelecekler ve sık da gelırler ne zaman onlar gelseler amcamlarda gelır ve habersız yemek saatı cıkıp gelınır aynı senın dedgın gıbı yengem yer ıcer offf cok yoruldum dıyıp bos bı odaya gıdıp yatar evet yatar bızde annemle sofra topla cay kahve meyve servısı
    ha bu elbette bızım ısımız ev bızım mısafır bızım ama nezaket denılen bı olay var
    ustelık kuzenlerım asırı yaramaz kırıp dkerler hıperaktıfler
    bır sus ıkı sussssssssss nereye kadar
    annem amcamı aldı karsısına konustu bak dedı benım ıyı nıyetımı kotue kullanmayın hıc mı dıkkatını cekmıyo ben bu yastan sonra senınde karınında cocuklarınında kahrını cekmek zorunda degılım hızmet etmek hıc zorunda degılım dedı azcık tatlı dılınız olsun dedı yıyıp ıcıp cekılıyosunuz ayıp dedı annemde kucuk degıl 45 yasında yengemse 27
    sımdı nasılız nerden
    eh daha ıyıyız tabıkı konusmak lazım ya karsı taraf utanmıyorsa bız neden utanalım dusun bız en son 2 sene once gıttık evlenırne onlar haftada ıkı gun bızde yemeklı ustelık
    bı gun de sız gelın asla yok
    vel hasıl kelam konusmak lazım arkadasım
    sende annen de mecbur degılsınız kı ya

10. 4 Haziran 2009
  11. Pili

Pili Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ne yaparsın böyle kendini bilmezlerde var sizde ona gidin iş yapmayın göesün

12. 4 Haziran 2009
  13. Pili

Pili Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ne yaparsın böyle kendini bilmezlerde var sizde ona gidin iş yapmayın

14. 4 Haziran 2009
  15. yexsxxsxim

yexsxxsxim *dışı buz içi b@l’ım* Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynısı benim başıma gelse bende çok rahatsız olurum yani şu sofra toplamama olayına
    nasıl bu kadar rahat anlayamadım ben
    sen sofrayı toplarken yenge beraber kaldıralım şu sofrayı diyebilirsin
    ne bileyim ya da annen sofrayı toplarken anne sen bırak biz yengemle hallederiz tarzında ufak imalarda bulunabilirsin
    belki düşüncesizdir düşünemiyordur ne bileyim
    ama yengeni kıskandım açıkcası keşke benim değerimi de bilseler sizinliler gibi

16. 4 Haziran 2009
  17. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.140
    Ödül Puanları:
    488

Böyle bi durum bende yaşadım.
    Bi insan yediğini sofrayı kaldırmamakda bu kadar aciz olamaz herhalde:1closedeyes:
    Bende calışıyorum o kişide(adı cismi lazım değil.)
    Hatta bazı günler bize sırf yemek yemege gelir. Yemegini yedigi gibi kanepeye yatması bir olurdu.
    Sanki hizmetciyiz biz.kaydirigubbakcemile
    Bi kaç kez ona cok yakın olan kişiye söyledğim rahatsızlıgımı.
    Eeee o calışıyo ne var toplasan falan. Bende claışıyorum o zaman dedim.
    Eeee o hasta dedi baktım. Bende hastayım dedim...
    Hayvanlar bile yatmadan önce yatıcakları yeri temizlerler:1closedeyes:
    Şükür gelmesi kesildi bize başka bir takım sorunlardan dolayı kurtuldum...

Ben misafirlikte olayım isterki ora her gün gideyim. Sofra kalkıcaksa kalkar. Kurulucaksa kurulur. Bulaşık yıkancaksa yıkanır. Ben böyle gördüm...

Kimse kimsenin uşagı değil:dilcikar:

18. 4 Haziran 2009
  19. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Valla ne yalan söyliyim ben misafirsem misafirimdir, gelin de olsam görümcede olsam kaynanada olsam kimsenin mutfağına giremem bu yapı meselesi...
    Kendi evimde de kimseyi mutfağa sokmam her hizmeti ben yaparım...
    Niye bu kadar yadırgıyorsunuz ki... Belki geliş sıklıkları fazla olduğu için her haftasonu sizi rahatsız edebilir ama yapacak bişey yok....
    yapı meselesi bu ben olsam ben de yapmazdım, nasıl olsa evde genç kız var derdim, erhalde... Dediğim gibi yapmıyorum da.... ılk zamanlar eşim uyarıyordu, sen de kalksana yardım etsene diye... Ama elimde değil yapaıyorum, başkasının evinde iş yapamıyorum ben, o da göryor kendi teyzeme gittiğimde kendi anneme gittiğimde de aynı çok yle aman aman yardım etmem, etmeye kalksam da zaten asla kabuletmezler o ayrı.. Baktı ki kendi anemde teyzemde de aynıyım, eşim de artık kızaıyor...
    Alışkanlık meselesi....
    Sadece yoruluyorum, haftasnu benim de dinlenmeye ihtiyacım var dersin olur biter, çocuk yapmayı biliyorsa o çocukla şini görmesini de bilecek... Sadece çocuğu size postalamasına kızdım ben... Ama onu da annenler istiyor sanırım, torunlarını daha çok görebilmek için....

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.