yorumlarinizi bekliyorum

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Yelizz tarafından 25 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

  25 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : Yelizz
 1. Yelizz

  Yelizz Aktif Üye Üye

  Katılım:
  19 Aralık 2006
  Mesajlar:
  445
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  86
  Erkeğinize sahip çıkın


  Sevgilinizle, kız arkadaşlarınızdan daha az konuşuyor ya da evdeyken pijamadan başka bir şey giymiyorsanız onunla aşk yaşadığınızı hatırlayın. Çünkü o adam her an arkadaşınız olabilir!


  Uzmanlara göre kendiniz olabilmeniz ilişkide iyiye işaret. Eğer eve geldiğinizde pijamalarınızla oturacak biriyseniz erkek arkadaşınızın yanında da öyle olmalısınız.

  İlişki içinde kendinizi gizleyen oyunlar oynamak ise çok tehlikeli. Oyun oynamanız kendinizi güvende hissetmenizin nedeni ve bu aslında karşı taraf için bir iltifat. Ancak dozunu iyi ayarladığınız takdirde. Doğal davranış aşırıya kaçtığı zaman ilişkilere zarar verebilecek boyutIara ulaşıyor. Tutumunuzla aslında ona "ne yaparsam yapayım beni seveceğini biliyorum.” diyorsunuz. Ve de o da böyle bir durumda garantiye aldığınızı düşünmeye başlayabilir. Aslında düşündüğünüz zaman başkalarına gösterilecek iyi huylar ve ona sergilenecek çabasız tavırlar yer değiştirmeli öyle değil mi?

  Bu durum ilişkilerde bir dengeye oturmalı. Şöyle bir genel kural vardır ki, her ilişkide yaşanılan iki negatif duruma karşı beş pozitif durum olmalıdır. Yani eğer kapıyı pijamalarla açtıysanız o zaman bir negatifleştirdiniz ve şimdi sıra pozitif adımda: "Gülümseyerek "hoş geldin" ve günün nasıldı?" demelisiniz.

  Aslında düşündüğünüz zaman en az ilgiyi erkek arkadaşımıza gösteriyoruz. İş arkadaşlarımızla, okul arkadaşlarımızla, patronumuzla hatta kuru temizlemecideki adamla bile zaman zaman daha ilgili sohbet ediyoruz. Böyle durumlarda izlememiz gereken yollar var. İşte size rehberlik edecek yolların listesi...


  Ona arkadaşlarınızdan daha özenli davranın


  Arkadaşlarınızın kaprislerini zaman zaman çekiyorsunuz öyle değil mi? Ancak iş evdeki nazlanmayı çekmeye geldiğinde yazık ki daha sinirli davranıyorsunuz. ilk zamanlar onun için giyiniyor, işlerinizi ona göre ayarlıyor, belki de onu etkiyebilmek için daha çok okuyordunuz. Unutmayın ki ilişkinizin buna hala ihtiyacı var.

  Tüm dedikoduyu kız arkadaşlara harcamayın. Uzun ilişkilerde zamanla konuşacaklarınızın azaldığını fark etmeye başlarsınız. Sohbet edebilmek için dinlemek gerektiğini unutmayın. Onun anlattıklarını her zaman dinleyin, bu onu sevindirecek ve size yaşadıklarını anlatmak için onu cesaretlendirecektir.

  Dışarıya çıkmak için bahaneler yaratın

  Sürekli televizyon karşısında pineklemeyi bırakın! Hoş sürprizli geceler organize etmesini ondan mı bekliyorsunuz, peki ne zamandır? O organizasyon konusunda belki de sizin kadar iyi değildir, ama sizin düzenlediğiniz bir geceden kesinlikle keyif alacaktır.


  Ona daha özenli davranın


  Evinizin dekorasyonunu baştan düzenleyin. Evinizi iş yerinizi gibi yapın demiyoruz elbette ki, mutfağınızı toplantı salonuna benzetemezsiniz. Ancak ilişkinizi için keyif verici ayrıntılarla donatabilirsiniz çevrenizi.


  Tepki vermeden önce düşünün


  Çalışırken iş yerindeyken çoğunlukla yüzümüzde bir maske taşırız. Evde olduğumuzdan faklı bir davranış modeli sergileriz. Ancak evdeki kişi de işteki kişi de biziz. Dolayısıyla zaman zaman işte nasıl davrandığınızı evdeyken kendinize örnek alın. Mesela iş yerinizde karar vermeniz gerektiği zamanlarda duygusal olmaktan kaçınırsınız. Bunu nedene erkek arkadaşınıza da uygulamıyorsunuz. Söylediği şeylere tepki vermeden önce düşünün. Sizi aramayı mı unuttu, sakin davranın. Onu dinleyerek sorunlarınızı çözün


  Başarı için giyinin


  Evde pijamalarla doxlaşmanız elbette ki doğal. Tüm gün iş yexrinde topuklu ayakkabıların üstündesiniz ve eve gelince yumuşak pofuduk terlikleri hak ettiniz. Ancak kişiler giydikleri kıyafetlerle fark etmeden de olsa karşısındaxki insana saygısını ifade eder. Bu nedenle cenaze, düğün ve bayramlara özel kıyafetlerimiz vardır. Evde tabii ki inci küpeler ve yüksek ökçelerle dolaşmanız gerekmiyor, ama eşofmanlarınıza bile özen gösterebilirsiniz. Pijama mı giyiyorsunuz, onun sevdiği renklerde bir geceliğe ne dersiniz?


  Ona nazik davranın


  ilk günlerin büyüsü zamanla ortadan kalkar. Yatağa beraber girmeye ve her sabah beraber uyanmaya başlayınca heyecan yavaş yavaş azalmaya başlayacaktır. Eğer eskisi kadar iyi iletişim kuramıyorsanız her şeyi bir kenara bırakın ve tekrar iletişi kurmaya çalışın!


  Bırakın küstah sizi de tanısın


  İlk tanıştığınızda gösterdiğiniz kendine güvenin yerini başka bir tutumun almasına izin vermeyin. Unutmayın o, ayakları üzerinde durabilen özgür kıza aşık oldu. Şov için en iyi zamanla onun yakın arkadaşıyla buluştuğunuz gündür. Güçlü kadın olun ve bırakın karşınızdakiler sizin için uğraşsın.


  Her daim nazik ve kibar olun


  Birbirinize nazik ve kibar olmak için birbirinizi fazla iyi tanıdığınızı mı düşünüyorsunuz kesinlikle yanılıyorsunuz. Denerseniz, kendiniz de sonuçlarını hemen göreceksiniz. Size su getirirse ona mutlaka teşekkür edin. Ona her zaman aynı şeyi onun için sizin de yapabileceğinizi hissettirin. "Aşk ve Gurur" romanını tekrar okuyun. Kaybettiğiniz romantizmi bulmanıza yardımcı olacaktır.
   
 2. 25 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : Yelizz
 3. yesilim

  yesilim Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2006
  Mesajlar:
  9.033
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  148
  yeliz paylaşımlarına teşekkürler..
  "Aşk ve Gurur" romanını tekrar okuyun.Kaybettiğiniz romantizmi bulmanıza yardımcı olacaktır...
  herkes okumalı bu yazıları:):):)
   
 4. 26 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : Yelizz
 5. tatlicadiarzu

  tatlicadiarzu O Bir Dadas Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.107
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  106
  süper bir paylaşımdı sağol :KK66: