Yorumu size birakiyorum..!

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve hoscakal tarafından 29 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

29 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : hoscakal
  1. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba kizlar,

size basimdan gecen ve beni sahsen cok üzen bir olayi anlatmak istiyorum..!

Esim ile gecen ay evlendik ve Anneler gününde Ortaköy´e gitmistik gezmeye..! Eve dönmek icin otobüs beklemeye basladik..Yanimiza cocuklu bir bayan geldi...Oglan cocugu 3 yaslarindaydi sanirim ve arabasinda oturuyordu..Kadin ile aramda ortalama 1,5 metre filan vardi..! Cocugu görseniz, öpüp isirmak isterdiniz...o kadar masum ve sirindi ki..!

Biz bekliyoruz ve kadina tlf gelmeye basladi...ara ara sesi yükselmeye basladi..nezaketten dolayi dinlememek icin kendimi zorluyorum kendimi..! Kadin bu kez basliyor tlf kisi ile tartismaya...sonra anladim ki, esi ile kavga ediyormus..! :1no2:

Telefonu kapatiyor bi ciglikla ve beklemeye devam ediyor...ardindan yine tlf görüsmeleri...bu kez ama sayip sövmeye basladi kadin...düsünün yaaaaa...kendi cocugunun yaninda, o cocugun babasina agiza alinmicak küfürler savuruyordu, belalar okuyordu..ve bunlari cevredeki herkes isteyerek veya istemeyerek duyuyordu :1shok: Ben orda ücüncü bir sahis olarak utancimdan bi hal oldum ama kadin tam gaz devam ediyor..!

Beni en cok üzen, cocugun oturdugu yerde hep ayni noktaya bakmasiydi...hafif bir tebessüm vardi dudaginda....belli ki o yavrucak hepimizden en cok utanandi..öyle bir moda girmisti! Cocugun psikkolojisi o kadar etkilenmis ki, saga sola bakmaya bile cesareti yoktu...annesinin yaptigi terbiyesizligin farkinda olarak..!

Benim icim icimi yiyor bu arada...biseyler yapmali diyorum, bu cocuk günün birinde bu toplumun bi ferdi olacak ve daha 3 yaslarinda neler yasiyor..:bbo:

Esim, hadi otobüs geldi dedi bana ve otob. dogru gittik..sonra esime, 2 saniye beklemesini söyledim ve dayanamayip o kadinin yanina gittim ve aynen söyle dedim: "Kusura bakmayin ama ister istemez kulak misafiri oldum bi takim seylere...mümkünse, cocugun yaninda bu kadar bagirmasaniz" dedim...ne fazla ne eksik..! Kadinin yaniti aynen su: "Sizi ilgilendirmez" :uhm:

"Peki" dedim ve tek kelime daha etmeden sirtimi cevirip esime yönelip otobüse bindim..!

Kadinin tepkisini tahmin ediyordum ama en azindan vicdanim rahatti artik...susup gitseydim, eve vardigimda hep o cocugun yüzü gelecekti aklima ve kendime kizacaktim, neden biseyler yapmadim diye..! Az da olsa kendimce bir tepki vermistim...:nazar:

LÜTFEN cocuklarimiza sahip cikalim, onlar bizim gelecegimiz ve onlar gelecegin toplumunu teskil edecektir..!

Bu yasadigim üzücü olayi paylasmak istedim sizinle...a.s.

2. 29 Mayıs 2009
  3. MaViPaTiKLeR

MaViPaTiKLeR Guest

gerçekten kötü bi olay olmuş...yazık çocuğa...psikolojisi bozulur onun bozulmuştur bile hatta...olan hep çocuklara oluyor zaten:1no2:

4. 29 Mayıs 2009
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    iyi demişsin ağzına sağlık.kaydirigubbakcemile5
    .emin ol sana sizi ilgilendirmez dediğinde bile düşünerek demiştir..ben inanıyorumki;daha dikkatli olmaya çalışır bundan sonra..
    biz büyükler eşlerimizle yada çevremizdekilerle farketmez aynı düşünceyi paylaşmıyor olabiliriz..yalnız bunu savunmanın yeri çocuğun yanı olmamalı..
    onlar anne karnında bile herşeyi hissederken 3 yaşında çevresinde olanları anlamaması imkansız..Çok üzgünüm çoook
    malesef bazı insanlar ana baba olmayı bırakın,insan olmayı bile haketmiyorlar..malesef!!kötükedihüso

6. 29 Mayıs 2009
  7. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    çocuk deyip geçmemek lazım. onlar okadar farkındalar ki herşeyin.

dile dökemeselerde onlar da büyükler gibi hisse3diyor ve anlıyor herşeyi..

o küçüçük renkli dünyalarına gölgeler düşürmeyelim.
    belki yeri değil ama ben evimde beslediğim iki köpüşümün yanında bile bağırmam.

8. 29 Mayıs 2009
  9. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    yazdıklarınızda size tamamen katılıyorum...
    haklısınız...
    çocuk sevgi, saygı içerisinde huzur içinde büyümeli...
    evet herkes dünyaya çocuk getirirken on kez düşünmeli...
    ancak kimsenin anneliğini yada babalığını eleştirmek bir başkasına düşmez diye düşünüyorum...
    bir anne ya da baba bunu sağlayamıyorsa kötü anne - baba oldukları için değil, mutsuz oldukları içindir.
    ve bizim kendimiz için yapabileceğimiz tek şey biz çocuk yetiştirirken ne yapabiliyoruz ile ilgilenmektir, bir başkası yetiştirirken ne yapmıyor ile ilgilenmek değil...

10. 29 Mayıs 2009
  11. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    haklısın canım çocuklar küçükde olsalar herşeyi anlıyolar idrak ediyolara.s
    kavgadan tartışmadan kötü sözden çok olumsuz etkileniyolar.benim 3 kızım var inan eşimle şakalaştığımızda bile sesimizi yükselttiğimizde hemen siz kavga ediyorsunuz diyolar yok şaka yapıyoruz desekte zor ikna ediyoruz
    ruh sağlığı yerinde çocuklar yetiştirmek istiyorsak önce iyi bir eş seçmemiz mutlu bir aile ortamı oluşturmamız gerekiyo yoksa ne kadar iyi bir anne olursak olalım çocuklarımızın yanında hatalı davranabiliyoruz.bazen insan eşiyle sorunlarında sinirli anında gözü hiçbirşeyi göremeyebiliyo maalesef:çok üzgünüm:yukardaki örnekte olduğu gibi.belki o kadında iyi bir annedir çok düşüncesiz değildir ama ailevi problemler hayat şartları onu bu noktaya getirmiş olabilir.tabi bu durumdada olan çocuklara oluyo ne yazıkki
    sonuç olarak genç kızlarımız eş seçerken çok dikkatli davransınlar.hem iyi bir eş hemde iyi bir baba olabilecek kendi ayakları üstünde durabilen kişiliği oturmuş erkeklerle evlensinler ki bu topluma ruh sağlığı yerinde evlatlar yetiştirebilsinlera.s

12. 29 Mayıs 2009
  13. Ceylan

Ceylan BiHüzünSaklı ve BinUmutla Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    Aferin Sana ..
    Boşver Saygısızca cevap vermesini; için rahatlamış ..Ahh o çocuklar seçmiyorki annelerini babalarını malesef gelecekte çocuğun ne olabileceği belli ..
    Yazık çok yazık..

14. 29 Mayıs 2009
  15. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    [B]Telefonda böyleyse, evde nasıldır kimbilir?
    nasıl okumakla adam olunmuyorsa, doğurmakla da ana olunmuyor [/B]

16. 29 Mayıs 2009
  17. zeyno xan

zeyno xan ez welatım Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    güsterdiğiniz tepki çok doğru size katılıyorum yaşadığımız olaylardan çocuklar anlamaz
    diye düşünürüz ama onlar herşeyin farkındalar
    bide olaya kadının tarafındanda bakmak lazım kimbilir neler yaşamış kendini tutamamış
    uluorta bağırmış
    sinirlerimize hakim olmayı kontrolü davranmayı üğrenmemiz gerek
    kesinlikle ben büyle davranmam diye düşünmemek gerek
    yaşadığımız olaylar bazen istemediğimiz şeyler yaptıra biliyor
    yasakkelime :eek:klava:

18. 29 Mayıs 2009
  19. xoxzo_35

xoxzo_35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

bu kadın oğlunun yanında ki daha 3 yaşında oğlu, babasına sövüp sayıyo. onu sen ikaz etsen nolur etmesen nolur. böyle bir insan senin söyleiklerini anlar mı he kızceğizim?kaydirigubbakcemile5