Yüzümdeki yağ bezeleri

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve yoncagxuxlxuxm tarafından 21 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

21 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : yoncagxuxlxuxm
  1. yoncagxuxlxuxm

yoncagxuxlxuxm sen büyüksün Rabbim sabır Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar lütfen bana yardım edin yüzümde yağ bezeleri var ve hiç hoş görünmüyor sanırım bir çaresi yokmuş sadece lazerle temizleniyormuş ama sonuç vermiyormuş tekrar çıkıyormuş lütfen bilgisi olanlar yardım etsin şimdiden teşekkürlerfisfisfis

2. 21 Mayıs 2008
  3. h_i_s

h_i_s OĞLUM BERKİN'İM <3 Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    48
    Canım bu yağ bezeleri yüzünün neresinde tam olarak, benimde göz çevremde vardı, doktora gittim Cleocin T Topikal Solisyonu verdi, bir de Stafin diye bir antibiyotik verdi, eğer geçmezse cildiyeciye görün dedi.. Ama ilaçların hepsini bitirmeme gerek kalmadan bezeler çıktı şuan çok rahatım.. Bence bir doktora git canem...

4. 22 Mayıs 2008
  5. zeyhat

zeyhat sonunda oldu :) Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bendede var göz etrafımda oluyor şu aralar çok sakin normal sabunlar kullanmak iyi değilmiş onlar çok tetikliyormuş eczacı söyledi birde ben sirkeyle yüzümün o kısımlarını sildim onunda çok faydası oldu.

6. 28 Mayıs 2008
  7. yoncagxuxlxuxm

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tatlım msj nı şimdi buldum yeni üye oldum kayboluyorum sürekli yazın için teşekkür benimde genelde göz çevremde öyle sanıyorumki doğum kontrol hapından kaynaklandı cildiyeye gitmediysen hangi bölüme gittin canım birde ssk bakıyormu özele gitmem pek mümkün değilde yardımcı olursan sevinirim canım tşk:1hug::1hug:

8. 28 Mayıs 2008
  9. yoncagxuxlxuxm

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim senin msj nıda yeni gördüm yeni olduğum için bu sitede kolay kolay bulamıyorum sirke denemedim ama bana kolonya ile sil yatmadan dediler ama kolonya cildime leke yaptı çok pişman oldum tatlım evlimisin tatlım bilmiyorum ama benimki doğumkonrol hapından kaynaklandı diye düşünüyorum CADIARZU bilmem doktora gitme fırsatım olmadı maddi olarak yani ama sirkeyi deneyeceğim teşekkürler canıma.s.a.s.a.s.

10. 28 Mayıs 2008
  11. Dishe

Dishe &#10047;&#10084;aŞk-ı KıYaMet&#10084;&#10047; Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    yuzdekı hakkında bır bılgım yok ama annemın basında vardı..
    kucuk bır operasyonla aldılarfisfisfis

12. 28 Mayıs 2008
  13. belalxixm

belalxixm Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba zeyhat benimde göz çevremde var yağ bezeleri sirkeyle sildiğini yazmışsın birisinin önerisimiydi bu yoksa kendin mi denedin herhangi bir yan etkisi yok değil mi

14. 28 Mayıs 2008
  15. zeyhat

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Yok ben dğum kontrol yada hormon ilaçları almıyorum bende bazen çok çıkıyor özellikle yağlı yememeye dikkat et. Kolonyanın cilde iyi gelmediğni duymuştum o yüzden kullanmadı. Sirkeyide internetten okudum direkt bezelerin üstüne iyi geldi. Birde normal sabunu kesince çok azaldı ben cildim temizlensin diye hep sabunladım dahada arttı.

16. 28 Mayıs 2008
  17. AssOrtik

AssOrtik KıdemLi Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım dün ben gözümdeki bezeyi aldırdım küçük bi operasyonla
    sanırım jiletle kesip içindeki bezeyi temizlediler
    şu an hafif bi acıma var o kadar
    ama kurtuldum mutluyum a.s.

18. 28 Mayıs 2008
  19. zeyhat

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Güzelleşmek için sirke kullanmak aklınıza gelir miydi?.. Ama uzmanlar; bal ve yoğurdun aksine sirke kullanımının daha fazla yararı olduğunu belirtiyor. Siz de ışıl ışıl parlayan ve her zaman bakımlı bir cildiniz olmasını istiyorsanız; bir çay kaşığı sirkeyi dinlenmiş şişe suyuna ilave edin ve yüzünüzü öyle yıkayın. Ayrıca banyo suyuna 3-4 yemek kaşığı sirke döküp içinde 10 veya 15 dakika kaldığınızda bedeniniz canlanır. Sirke ile yapılan bakımın diğer yararları ise şöyle sıralanabilir: Küçük kılcal damarlar içindeki kan dolaşımını hızlandırıp cildi nemlendirir. Antiseptik özelliği nedeniyle enfeksiyona neden olan bakteri, virüs veya mayaların hızla çoğalmasını engeller. Cilt yüzeyindeki aşırı yağlı bezeleri azaltır. Pullanma veya soyulma sorunlarına karşı etkilidir. Cildin ph seviyesini düzenler.

bu ve buna benzer çok şey yazılı internette.