Yüksek lisans ve bunu desteklemeyen ailem

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve xsxirine_4553 tarafından 10 Mart 2009 başlatılmıştır.

10 Mart 2009
    Konu Sahibi : xsxirine_4553
  1. xsxirine_4553

xsxirine_4553 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar yorumlarınıza ihtiyacım var...bilen arkadaşlarım vardır elbet ama bilmeyen ler için kısaca yazayım...evliyim evlendikten sonra üniversiteyi kazandım..bu sene de son senem....bu okul için; eşimin başka ile tayini çıktı ben gitmedim ailemle kaldım sırf okulumu bitirmek için iki yıl eşimden ayrı kaldım...eşimle problemler yaşadım ayrılık öneminde ama yinede bırakmadım okulumu. şükür ki geldi...ben bölüm okuduğum için yüksek lisans yapmak istiyordum alese de girdim yeterli puanı aldım hem tezsiz hem tezli için..ben tezli düşünmüyordum iki gün öncesine kadar bölüm başkanımızla ales puanımı paylaştım..lisede çift yabancı dil gördüğümü anlattım...oda sakın tezsiz yapma tezli yap yabancı dil sınavını geçen hem ales ten yüksek alan ve ortalaması yüksek olan çok çok az kişi var dedi...Kpds sınavına girmem için ısrar etti..kpds den yüksek alırmıyım alamazmıyım boş yere para harcamayayım derken,gittim bir hocamla daha konuştum o da beni destekledi...eşim daha ben demeden gitmiş formumu almış parasını yatırmış...gittim neyse sınav başvurumu yaptım.Aileme durumu açtım...buğune kadar tabiki okumamı desteklediler haklarını yiyemem ama..telefonda babam sanırım anneme kızıyor başvurmasın gibilerinden annemde hocası söylemiş diye ara bulmaya çalışıyordu....sonra telefonu aldım babama durumu anlattım..normalde böyle durumlarda benden önce gider form alır babam ama şaşılacak derecede eşim almış baba bende artık gireyim dedim..annem ne kadar yatırdın ki dedi bende soyledım su mıktar dıye..hım cokmus dedi.aılem ıclerınde oldugum ıcın bılıyorum desteklemedıklerı bır durum oldugunda bu sekılde yaklasırlar telefondada tepkısız kaldılar ..ve annemın zaten hocası soylemıs demesı babamın kızdıgını anlamama yettı......
    butun hevesım gıttı.....eşim gitmiş maddi durumu hiç olmadıgı halde formumu yatırmıs kı bılenler vardır esımle de cok ıyı bır evlılıgımız yok cok kere bosanma asamasına geldık sabrettım en zor durumlara bıle ama esım bıle destek olurken aılemın tavrını cozemedım....
    sımdı gıderım yanlarına bınbır surat asarlar.....ne yapmamı beklıyorlar anlamıyorum.....bunca yıl okuudum bölümlerin ataması yok anlatıyorum aman atanan nasıl atanıyor atanırsın dıyorlar anlatıyorum durumu bole bır durum var formasyon alınması lazım dıyorum yok atanılırmıs ....okumama destek oldular ama bu tutunlarını anlamıyorum .........
    babam pek anlamaz zaten bu yuksek lısan s vs durumlarından daha oncede cok kez bahsetmıstım bızım aılemızde halamdan ızınsız bırseye yapılamaz...halam ne derse o olur ...babamm halamın yanında dunya ıyısıdır halamaın her ısını yapar copune kadar doker bıze karsı hep sınırlı hep bagırarak yaklasır..amcalarımında aynı sekılde evlerınde huzur yok dıyebılırım ..ama babam hala aılesını bır kalemde sıler ablası ıcın ama bızı es gecer.....benım okumam konusu da daha once madem evlendın neden okuyorsun madem okuyacaktın neden evlendın seklınde ıtham lara tabı olmustu hala kızım evlı doktora bıle yaptı bende anlatmıstım tezsız yuksek lısansı sanırım hala kzııma ..sanırım her zaman kı gıbı babama benım okumamla ılgılı bır ultımatom gelmıs halamdan yoksa babam asla okumam ıcın su unıversıteyı bıtırmem ıcın destek olurdu......
    evlılıgım cok ıyı gıtmıyor malum aıleme tavır alıp ıllede ben yuksek lısans yapıcam dersem onlarda bana tavır alır anında......kafam cok karısık

Son düzenleme: 10 Mart 2009
  2. 10 Mart 2009
  3. xsxirine_4553

xsxirine_4553 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    dilerim yabancı dil sınavından gerekli puanı alırım bari eşime karşı mahcup olmam

4. 10 Mart 2009
  5. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    canım haftaya üds sınavı var sana başarılar dilerim...

6. 10 Mart 2009
  7. EU2

EU2 Guest

çok enteresan bölesine başarılısın bölesine akıllısın çırpınıyorsun biyerlere gelebilmek adına ve ailen artık yeter diyor ölemi?? sakın ama sakın pes etmee..kendi ayaklarının üstünde durabilmen için hep savaş hep çabala'ki sende bu azim bu başarı varken herşeyin üstesinden geleceğine ben eminim.. unutma yarın öbür gün ailemizin bireyleri teker teker vefaat ettiğinde yalnız başımıza kalıcaz ve çevreden 1 2 bilemedin 3 ay destek görürüz ama daha sonra hep kendi çabalarımız kendi ayaklarımızın üstünde durmayı öğrenicez.. bunun içinde çok sağlam bir zeminin olması lazım sen bu zemini yavaş yavaş kurmuşsun temeli atmışsın ve son aşamadasın ha gayret arkadaşım hagayret... BAŞARILAR

8. 10 Mart 2009
  9. Pati

Pati Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evliliğin çok iyi gitmiyosa yarın bugün ne olcağını kimse bilemez....bi mesleğin olsun...ayakların üzerinde dur cnm...hem başarılısında.....

10. 10 Mart 2009
  11. ctkalinka

ctkalinka Ankara'nın taşına bak! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Pek çok kişinin yapmak isteyip de eline geçemeyen fırsat. Ben de çok istiyorum. Ama ortalamam yüksek değil, ales puanım da. Eğitimini bırakma bence de arkadaşım, kulaklarını başkalarına tıka.

12. 10 Mart 2009
  13. lost87

lost87 Uyanalım Gaflet Uykusundn Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    Allah yardımcın olsun...eşin destek veriyor okumana,sen oku önüne bak ablacım elindeki fırsatı değerlendir.

14. 10 Mart 2009
  15. tatlxixrxuxya

tatlxixrxuxya NEFESİMSİN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    daha öncede eşinle ilgili sorunun olmuştu...acaba aılen şöylemi düşünüyor...okumaya devem ederek yine eşinden ayrı kalacağını ve aranıza soğukluk oluşmasından ve ayrılmanızdan mı korkuyorlar.....sanırım ünıv. bitince eşinin yanında daha birbirinize kenetlenmiş belkide çocuk sahibi olmuş olarak düşünmşlerdir..yani okulun bitmesini evliliğinizin krtarıcısı olarak görmüş olabilir...dahanönceki konunu okuyunca aklıma ilk bu geldi.....ailenim tavrına doğru veya yanlış demıyorum...sanırım onlarında endişieri var...ama okumak eğitime devam etmek gibiside yok....

16. 10 Mart 2009
  17. tatlxixrxuxya

tatlxixrxuxya NEFESİMSİN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    eşinde destekliyorsa bu fırsatı kçırmamalısın....

18. 10 Mart 2009
  19. EU1

EU1 Guest

gayet belli ki baban anlamıyo bu yüksek lisans, atanma vs. işlerinden.. e babadır tabii ayrı ama, hiçbi bilgisi olmadığı bi konuda fikr beyan ettiğinde onu dinlemen anlamına gelmiyor bu öle diil mi? bence vazgeçme,iyi fırsatlar yakalamışsın kesinlikle harcama derim..