yüksek lisans

Konusu 'Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi' forumundadır ve sharma tarafından 5 Ekim 2009 başlatılmıştır.

5 Ekim 2009
    Konu Sahibi : sharma
  1. sharma

sharma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben inğ öğretmenlği son sınıf öğrencisiyim,yüksek lisans yapmak istiyorum ama hangi dalda yapacagıma karar weremedim :S
    hangisi daha faydalı olur acaba??elt yada eğitim bilimleri???yada alan dışı mı??
    bunun için sınavlara giricem ama başarabilme konusunda kafam karışık en azından sınavlara gireyim diyorum..

2. 8 Ekim 2009
  3. Punchshe

Punchshe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Benimde eğitim ile ilgili bir sorum olmuştu her konuda yardım alabildiğim forumun bu eğitim kısmı sanırım pek ilgi odağı değil..

aslında yüksek lisansı ne için yapmak istedğinle başlayabilirsin öncelikle eğer üniersitede kalıp öğretmen olayım falan diyorsan kendi alanında olur
    eğitim bilimleri dersen bunların içinde rehberlik sınıf yönetimi gibi branşlar karşına çıkabilir.. yada eğitimde yönetim gibi alanlar bunlarda yönetici olmanda falan yardımcı olur

4. 8 Ekim 2009
  5. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    neden yuksek lisans yapiyorum sorusunu kedine bence skca sormalisin en basta, nedenini belirledikten sonra zaten bolumu secmen cok da zor olmatacaktir.
    ben muhendisim o yuzden bolumler hakkinda cok yardimci olamiycam ama en kisa zamanda uds ve ales sinavlarina girmeliydin.
    uds gecti zaten kpds var yakinda, basvurularini kacirma istersen.
    ales basvurulari da bu donem icin bitmis olabilir osym nin sitesinden kontrol et. onumuzdeki donem icin olana girebilirsin.
    sana en cok yardimci olacak olan bence hocalarindir. ben bu konuda cok destek gormustum. umarim sen de gorursun.
    kolay gelsin.

6. 30 Mayıs 2010
  7. jean

jean xoxo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    bence elt ,bende bunu düşünüyorum nedense çok zevkli geliyor bana karşımdakini keşfediyorum,öğrencilerim korkun benden zemuszemus

8. 4 Haziran 2010
  9. N&A

N&A Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar yuksek lısans için 2.5 ortalama dıe bı sart varmı ? kafama takıldı ortalama sımdılık 2.44 ve derslerım daha acıklanıo

10. 4 Haziran 2010
  11. White Mocha

White Mocha Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.609
    Ödül Puanları:
    238
    üniversitelerin kriterlerine göre değişir bu durum. Bazı üniversiteler 3.00 ister..

12. 21 Aralık 2010
  13. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben de elt okuyorum. bu sene arkadaşlarım hep yüksek lisans düşünüyolar. ben istemiyorum açıkçası.
    belki ileride.. ama yine de alese giricem....
    heralde eğitim bilimlerinden yapmak daha makul gelirdi bana.
    okullarda müdür vs. olmak için yüksek lisans şartı var mı?