Yüksek şeker için diyet listesi? lütfen yardım!!!

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve gkt tarafından 1 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1 Eylül 2010
    Konu Sahibi : gkt
  1. gkt

gkt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba, benim şekerim yüksek çıkmadı ama sınıra yakınım. ve bihayli kilo aldım. yüksek şeker için diyet listesi alan arkadaşlar paylaşabilir mi? En azından nasıl beslenmem gerektiğini görmek istiyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim. bilmiyorumkismile

2. 3 Eylül 2010
  3. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende şeker çıkmadı ama genlerimde var yani annem tip2 şeker hastası 10 yıldır şekerle yaşıyoruz benimde dikkat etmem gferektiği için hamileliğimin başından beri dikkat ettiğim şeyleri yazabilirim istersen
    1. pilav, makarna yerine bulgur pilavı yiyorum
    2. patatez haşlama bile olsa dikkatli tüketiyorum
    3. ara öğünleri atlama ani şeker düşmeleri ani şeker yükselmesine neden olur
    4. ara öğünlerde meyve yerken süt yoğurt yada tahıllı bisküvide tüket
    5. uzun açlıklar çok tehlikeli 6 öğün az az yemen gerekli
    6. tahıldan zengin ekmekler tüketmeye gayret et

birde sana tavsiyem arada şekerine baktır sağlık ocakları ücretsiz bakıyo eğer mümkünse şeker ölçme aletiyle açlık ve tokluk bak ben hergün olmasada haftada 3kez bakıyorum birde ne olursa ne oluru bilmen gerek yani aniden terlemeye başladıysan yemek yedikçe açlığın artıyorsa şekerin düşmüş oalbilir bir bardak meyve suyu içersen kendine gelirsin ama idrara çok çıkıyorsan acıkınca ellerin titriyorsa bu hem çıkma hem düşme olabilir ölçtürmeden bişi yapmasan iyi olur yani semptomları zamanla öğreniyorsun ama senin sınırdaymış çok fazla moralini bozmaadan sadece yediklerini sayarsan yani karbonhşdrat saymak deniyor buna yeterli olacaktır

4. 10 Ekim 2010
  5. ozon79

ozon79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba bende diyabetli bir gebeyim 30. haftamdayım:)
    sabah:2 dilim tam buğday ekmeği,2 dilim peynir,1 yumurta,5 adet zeytin,bol domates salatalık,bitki çayı kabuk tarçınlı,yeşillik
    1.ara:1 adet meyve
    öğle:6 kaşık sebze yemeği yada el büyüklüğünde et(tavuk balık yada kırmızı et),salata,1 su bardağı yoğurt,2 dilim tam buğday ekmeği,çorba içilecekse 1 dilim ekmek
    2.ara:1 bardak süt(ılık ve kabuk tarçınlı),1 adet meyve
    akşam:öğle ile aynı
    3.ara:2 adet meyve(üzüm yenilecekse 15 adet iri taneli,karpuz kavun 1 er küçük dilim)
    ben günde iki kerede şekerimi ölçüyorum.inşallah sende bi problem çıkmaz canım hayırlı hamilelik ve doğum dilerim:))

6. 18 Ekim 2010
  7. sodi-certila

sodi-certila evli-mutlu-çoçuklu olucak Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    pilav-makarna-beyaz unla yapılmış ekmek vs.tatlılar,hamurişlerini yemezsen zaten şekerin normalleşir.
    az ve sık sık yemelisin.çok şekerli meyvelerin tüketiminede dikkat et.bulgur-baklagiller-kepekli gıdalar-sebze-meyve-su bunları tüketmey bak

8. 20 Ekim 2010
  9. HaticeElif

HaticeElif Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bol bol su ,yürüyüs en önemlisi... Vede kesinlikle kati yag sivi yag tuz beyaz ekmek tatli cukolata gibi seylerden uzak duruyorsun... Günde bir tane meyva istedigini yada iki tane sorun olmuyor... Ve bol bol zebze misir haric. Hep salata türü zebze türü öyle seyleri tercih etmen gerek bana doktorum öyle söyledi vede uyguladim cok iyi geldi...

10. 22 Ekim 2010
  11. sodi-certila

sodi-certila evli-mutlu-çoçuklu olucak Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yürüyüşte işe yarar vucüttaki fazla şekeri böylece yakmış olursun