Yüksek Topuk giyenler Ayaklarınızı Koruyun

Konusu 'Güzel ve Bakımlı Ayaklar İçin Öneriler' forumundadır ve Cicilikiz tarafından 5 Kasım 2009 başlatılmıştır.

5 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Cicilikiz
  1. Cicilikiz

Cicilikiz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yüksek topuklu giyen hanımlar için ayakları koruma yöntemleri ve birbirinden değerli yöntemler

1- Ayağınıza en iyi uyan ayakkabıları alın. Ayakkabıyı denerken yüksek topuk nedeniyle ayağınızın ne kadar öne kaydığına dikkat edin. Eğer ayakkabıyı giydiğinizde topuğunuzun arkasında işaret parmağınızın rahatlıkla sığacağı kadar boşluk kalıyorsa, ayağınız fazlasıyla öne kaymıştır ve o ayakkabı ayağınıza iyi uymuyordur.

2- Ayak tabanınızda ağrı varsa ayakkabının içine ortopedik tam bir tabanlık yerleştirin veya topuklu ayakkabılarla uzun süre ayakta duruyorsanız, ayakkabının ön tarafına konulan silikon metatars yastıkçıkları kullanın. Bunlar mükemmel bir amortisördür, sizi hem rahatlatır, hem de kısmen korur.

3- Denge için kalın topukları seçin. Ayakkabının topuğu ne kadar kalınsa dengeniz daha iyi olacaktır ve vücudun yükü ayak üzerine daha eşit biçimde dağılacaktır. Her gün farklı yükseklikte topuklu ayakkabı giyilmesi de, yukarı da bahsettiğim ail tendonuyla ilgili sorunları azaltacaktır.

4- Ayakkabının ‘eğimine’ dikkat edin. Öne doğru eğimi daha hafif olan ayakkabılar daha az ağrıya neden olur.

5- Parmaklarda nasır oluşmasını önlemek için, parmakları açıkta bırakan yüksek topuklu ayakkabıları tercih edin.

2. 5 Kasım 2009
  3. Malice

Malice WTF?! Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben çok seviyorum topuklu ayakkabıyı ama giyince bütün gece ayak ağrısı çekiyorum :nazar: dolgu topukla çok rahat ama hiç bi zaman ince yüksek topuklu ayakkabı kadar güzel durmyo :çok üzgünüm: denerken alırken hiç bi problem çekmiyorum ama bi kaç saat yürümeye göreyim.. her zaman bi daha topuklu almıycam diyorum ama yine dayanamıyorum :1rolleyes:

4. 12 Kasım 2009
  5. On41

On41 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    2. madde ye gerçekten katılıyorum.. bi arkadaş kullanıyordu ben de denedim o kadr rahat ettim ki..bunca zaman boşuna ağrıs sızı çekmişim. topuklu ayakkabı ağrısını ortadan kaldırmasa da %80 azaltıyo..

6. 23 Aralık 2009
  7. daneli

daneli Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    steroid kemiği kırılana kadar giyiliyor ama kızlar topuklu ayakkabı :KK43:

8. 23 Aralık 2009
  9. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    2- Ayak tabanınızda ağrı varsa ayakkabının içine ortopedik tam bir tabanlık yerleştirin veya topuklu ayakkabılarla uzun süre ayakta duruyorsanız, ayakkabının ön tarafına konulan silikon metatars yastıkçıkları kullanın. Bunlar mükemmel bir amortisördür, sizi hem rahatlatır, hem de kısmen korur.

Bu silikon metatarsı nereden temin edebilirim acaba ??

10. 23 Aralık 2009
  11. TavsanPrenses

TavsanPrenses Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    buradan bulabilirsin canımkaydirigubbakcemile2
    tekinmedikal.net/pinfo.asp?pid=109

12. 23 Aralık 2009
  13. TavsanPrenses

TavsanPrenses Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    url olarak kopyalayamıyorum canım 100 mesajım yok o yüzdenakannehir
    başına www eklemeyi unutmakaydirigubbakcemile5

14. 23 Aralık 2009
  15. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    opuyorumnanaktan
    teşekkür ediyorum....​

16. 27 Aralık 2009
  17. evaaa

evaaa yaşamak ne güzel :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    bilgiler süper canım eline sağlık

18. 22 Mart 2011
  19. sunak

sunak Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    bende topuklu ayakkabı giymekte zorlanıyorum az önce şu silikon yastıklardan sipariş verdim.gelsin bakalım deneyeyim sizede yazarım inş. iyidir de artık bende topuklu giyerken canım yanmadan yürüyebileyim:KK74: