Yükseleceksem PatronumLa Flört Ederim

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yaren_76 tarafından 31 Mart 2007 başlatılmıştır.

31 Mart 2007
    Konu Sahibi : yaren_76
  1. yaren_76

yaren_76 mareşal Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148

Yükseleceksem PatronumLa Flört Ederim !

500 profesyonel iş kadınının katılımıyla gerçekleştirdiği anket kadınlar hakkında çok önemli bir gerçeği su yüzüne çıkardı.

İş yerlerindeki davranışlarıyla ilgili sorulara cevap veren 500 kadının %86'sı eğer önlerini açacaksa üstleriyle flört edebileceklerini belirtti.

Kadınların beraber çalıştıkları diğer kadınları iş arkadaşı yerine rakip olarak gördüğü de anketin ortaya koyduğu bir başka ilginç sonuç Ankete katılan iş kadınlarının %85'i ters giden bir durum olduğunda kendilerini ofislerinin tuvaletine kapatıp ağladığını itiraf ederken araştırmaya katılan her 10 kadından 7'si iş yerine topuklu ayakkabı giymenin kendilerine olan güveni desteklediği görüşünde.

Finans, basın-yayın ve tıp sektörlerine çalışan kadınlardan oluşan 500 kişilik grubun yarısı çalıştıkları ofislerde kadın-erkek eşitliği olduğunu belirtirken her 25 kadından biri kariyer hedefleri için iş yerindeki bayan arkadaşlarından birinin işten çıkarılmasında rol oynadığını itiraf etti.

2. 31 Mart 2007
  3. character

character Guest

:1shok: :kızgın: :1ninca: :1no2: :uhm: :çok üzgünüm:

4. 1 Nisan 2007
  5. HELENN

HELENN Sağlıkla Gel Yavrumm .. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Yükseleceksem PatronumLa Flört Ederim !

işte bu %86 lık dilimdekiler çoğu zaman hakedenlerin önüne geçiyor açıkçası kendi adıma bu zihniyetteki işverenlerdende ve bunu kabul eden çalışanlardanda iğreniyorum:kızgın:

6. 1 Nisan 2007
  7. HELENN

HELENN Sağlıkla Gel Yavrumm .. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    işte bu %86 lık dilimdekiler çoğu zaman hakedenlerin önüne geçiyor
    açıkçası kendi adıma bu zihniyetteki işverenlerdende ve bunu kabul eden çalışanlardanda iğreniyorum:kızgın:[/QUOTE]

8. 1 Nisan 2007
  9. character

character Guest

ünv.deyken yaz tatilinde kısa süre için bir işte çalışıyordum,patronum bana başka beklentilerle yaklaşmıştı malumunuz...:çok üzgünüm: kabul etmedim tabi..
    bana sen işler nasıl dönüyor sanıyorsun ki kızım:uhm: bu çark böyle!!! demişti..
    Bana şu an yazamayağım şeyler teklif etmişti.Şaka yaptığını düşünmeye çalıştım,inanamamıştım..ama adam son derecede ciddi idi...
    tabi hemen o an arkama bile bakmadan işi bıraktım..:çok üzgünüm:
    Tıpkı bir Türk filmi gibi de mi?:çok üzgünüm: :kızgın:

10. 1 Nisan 2007
  11. Mune

Mune Administrator Yönetici

Beğenildi:
    59.050
    Ödül Puanları:
    663
    Böyle iğrenç teklifleri sizin gibi kişilik sahibi insanlar redediyor ama bir yandan da malesef kabul edenler çoğunlukta ve işverenler bütün hanımları aynı kefeye koyarak teklifte bulunup şanslarını deniyorlar:kızgın: yaptıkları teklife ters tepki veriyorsanız ve işyerinizde bunu kabullenmiş bayanlar varsa ya işten çıkarılıyorsunuz ya da aslında sizin hakkınız olan mevkiye sahip olamıyorsunuz.Kimse kusura bakmasın ama bu konuda ben hemcinslerimi suçluyorum,vasıfları,bilgi birikimleri,donanımları yerine güzelliklerini kullanmaları bana çok aşağılayıcı geliyor,hemcinslerinin haklarını yiyorlar,yaptıkları işin içeriğini bile doğru düzgün bilmeyen kadınlar sırf işverenin gönlünü hoş ettikleri için,aslında işinin ehli,bilgi sahibi birçok kadın ve erkek çalışanın koltuğunda oturuyor,kimi zaman o insanların başında yönetici konumuna getiriliyor,ne acı!

12. 1 Nisan 2007
  13. Aysecik

Aysecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Asla bu fikri savunamam , birakin yukselmeyi beni isten cikaracagini bilsem dahi boyle birsey kabul etmezdim, igrenc bir durum

14. 1 Nisan 2007
  15. VENUS_

VENUS_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    aynı şirkette çalıştığım bir hemcinsim..(çok eskiden tabi 10 yıl kadar önce) Aynen bu yolla, patron koltuğuna bile oturdu!! Adamın üç tane çocuğu vardı.. karısı bu hanım kızımızı kendi kızkardeşi gibi görürdü..herşeyini paylaşırdı... o ne yaptı?!! PARA uğruna patronun eşinden ayrılmasına vesile oldu.. gözü hiç birşeyi görmedi .. aşk mıydı..?? hayır.. aşık olduğu başka biri vardı biliyordum.. saman altından su yürütmüş meğer :mymeka: evlendi, patron hanımı oldu, bir tane de çocuk doğurdu... şimdi ne haldedir bilemem.. Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste derler... eminim çıkmıştır biryerlerinden... !! çok sinirleniyorum bu olayı anımsadıkça... velhasıl kelam bu bahsettiğim işyerinde 3 ay çalışabildim.!! iğrenç bir ortamdı... neyse..... var böyle tipler iş yaşamında... şükür ki böyle bir iş ortamı içinde değilim.. Binlerce şükür....

16. 2 Nisan 2007
  17. character

character Guest

ben böyle şeylerle çok karşılaştım..yani patron,müdür tacizleri ile..Allah cezalarını versin:kızgın: ama hep avuçlarını yaladılar..:1closedeyes: ailemden hiç bir zaman saklamadım böyle şeyleri..yapılan teklifleri asla kabul etmedim.çünkü benim ahlak ve vicdan anlayışıma ters şeyler bunlar.böyle bir şeyi kabul etseydim kendime olan saygımı yitirirdim,depresyona girerdim kesin.Böylelerinden Allah korosun bizleri !!!

18. 2 Nisan 2007
  19. suna akdemir

suna akdemir Guest

kadınlar kendilerini bu kadar aşağılık bir duruma düşürmemeli. ahlaksızlık olarak görüyorum bu durumları. yükselmek ve daha iyi bir yere gelmek için alçalmamalı.