yumurlama yetersizliği aynı zamanda kist

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve ahbitanem tarafından 31 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    31 Mart 2010
    Konu Sahibi : ahbitanem
  1. ahbitanem

ahbitanem çok zor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    doktor hanım of çok dertlendim, önce ultrasonda kist tespit edildi, sonra idrar testinde kisti iltahap olarak döküyormuşum, en son adetimin 2. günü hormon testi sonucuna göre FSH 13.3 LH 8.03 biraz yüksek çıkmış, doktorum bu seferde bu sonuca göre yumurtlama tembelliğim olduğunu söyledi, kafam çok karıştı, benim kistim varsa yumurtlama tembelliğim nasıl oluyo anlamadım? doktorum yazz hapını adetin ilk günü başla 10 gün kullan dedi, ne yapsam? doktorum her gittiğimde başka birşey söyledi, benim hastalığımın takibini iyi yapamadığına kanaat getirdim böyle olunca. yardım edin ne yapayım. yanlış düşünüyor olabilirim. yardım lütfen...

2. 31 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, öncelikle yumurtlaıkla idrar yollarının anatomik olarak ilişkisi yoktur. yani yumurtalığınızdaki kisti iltahap olarak idrardan atamazsınız ikisi ayrı şeylerdir. muhtemelen yanlış anladınız. asıl mesele yumurtalıkların az çalışması görünüyor. fsh, lh değerinin yanısıra e2 denilen testin değeri de öenmlidir birlikte değerlendirmek gerekir. dengesiz çalışan yumurtalıkta kistler gelişebilir genelde basit kistlerdir ve adet sonrası geçerler. kaç yaşındasını?çocuğunuz var mı ya da yapmayı düşünüyor musunuz?bu soruların cevaplarına göre yol çizmek lazım size. bana tekrar bilgi verin, bir de hangi şehirde yaşıyorsunuz?sevgiler.

4. 31 Mart 2010
  5. ahbitanem

ahbitanem çok zor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sağolun cevapladınız 34 yaşındayım bursa da oturuyorum henüz çocuğum yok doktor hanım

6. 31 Mart 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman hemn bir doktora üreme uzmanı bir jinekolga koşarak gidiyorsun çünkü durum hergeçen günde senin aleyhine işler. istanbul yakın mesafe içine sinmeyen bir durum olursa gelirsin çünkü senin durumunda çok hasta tedavi ettim, hekim kadar laboratuvarında çok önemli olduğunu düşünürsek bahçeci grubunun laboratuvarı tartışmasız türkiyenin en iyisidir.

8. 31 Mart 2010
  9. ahbitanem

ahbitanem çok zor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    e2 nin genel bi tanımı var mı doktor hanım, ben önümüzdeki sene hamile kalmayı düşünüyordum, eşimde öyle istiyor

10. 31 Mart 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    estrodiol testidir. ama seneye ertelemeyin diye nacizane bir öneride bulunmak isterim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.