Yumurta çatlaması ne demek?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve HÜZÜN YAPRAKLARI tarafından 6 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : HÜZÜN YAPRAKLARI
  1. merhaba kızlar dün dr gittim
    bana dediki bundan sonra say yedinci gün yumurta çatlaman olcak.şimdi tam olrak anlayamadım yumurtladıktan sonra bide çatlıyomu yumurta yanlış anlamadım diilmi?bu yumurtanın tam olarak ömrü ne kadar bileniniz varsa yazarmısınız tşkrlr..

2. 6 Ağustos 2008
  3. shoksheker

shoksheker Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım yumurtlama olayı yumurtanın çatladığı an oluyor. yani adet olann bir kadın adet olduğu günden itibaren yumurtaları büyüyor ve muhtemelen (bu kişiden kişiye değişiyor) adetinin 14.günü yumurta çatlıyor. yumurtanın çatladıktan sonraki ömrü 12-24 saat. ama doktorlar genelde bu tarihe denk getirebilmek için adetin 10.gününden başlayarak 12.14.16.18 günü ilişki öneriyorlar yardımcı olabilmişimdir umarım...

4. 7 Ağustos 2008
  5. DerinSu

DerinSu Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    hüzün yaprakları canım,seni anlıyorum burada istedigimiz gibi soru sormak hepimizin hakkı seninde tabiki,bir konu açarken bize soracakda degilsin fakat,mesela bu son açtıgını şöyle yapabilirsin yardımcı olmamızı istersen yani,hani çatlama hakkında sormuşsun ya,konular arasında çatlama ignesi hakkında yazılar da var oraya devam edip sorabilirsin yani bunun gibi canım.atyıorum adet sancıların var diyelim onunla ilgili bir konuyu bulup oradan devam edebilirsin ne istersen sorabilirsin.öptüm canım

6. 2 Aralık 2008
  7. duygu80

duygu80 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende az önce dr.dan geldim yumurtam çatlamıyordu benimde o poroblemim vardı ama nihayet ilaçtan sonra çatladı yani bugün iş yapmamız gerek yumurtanın çatladıktan sonra tam 12 saat ve 24 saat ömrü vardır aklında bulunsun:ecrin_bebek:

8. 2 Aralık 2008
  9. DerinSu

DerinSu Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar bu konu agustos ayından ve hüzün yaprakları arkadasımız çok şükür ki hamiş bilginiz olsun:CüvCüv::nazar::nazar::nazar:

10. 16 Nisan 2009
  11. EU1

EU1 Guest

allah hepinizin yardımcısı olsun.

12. 16 Nisan 2009
  13. erva15

erva15 Guest

amin hepimizin

14. 28 Ağustos 2009
  15. EU2

EU2 Guest

merhab arakadaşlatr bendde yumurta çatlama sorunu var bu önemli bi sorunmu ilaç falan hamile kalabilen varmı

16. 3 Mart 2010
  17. gezek

gezek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm aranızda klomen kullanan varmı varsa cvp bekliorum ben kullanıorum doktorum bu ay catlama oldugunu söyledi ve adet dönemini bekle dedi adet döngüsüne girmessem hamile olabilirmişim

18. 3 Mart 2010
  19. gezek

gezek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadasım sen 12 ve24 saat demişssin yhaa bana doktorum öle bişey demedi sadece catlama var dedi ayın 12sine kadar beklein dedi nedeni nedir acaba bilginiz varmı normalde catlamıyordu