yumurta gelişimi hakkında....

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve milkshake tarafından 17 Eylül 2008 başlatılmıştır.

17 Eylül 2008
    Konu Sahibi : milkshake
  1. milkshake

milkshake Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar bebiş sahibi olabilmek için 7 aydır uğraşıyorum hala bir sonuç elde edemedik bu ay bir rahatsızlıktan dolayı dr. gittim ve yumurtlama problemim varmış yumurtalarım tam oluşmuyormuş bu yüzden gebelik elde edememişik....şimdi size bir şey sormak istiyorum..

dr. bana klomen verdi 2 hafta sonra kullanmaya başlayacağım yumurtalarımın gelişmesi için yada ne derece gelişecek onuda bilmiyorum:sm_confused: ama siz bu konuda o kadar tecrübelisinizki umarım benim içinde bildiğiniz bir kaç bir şey vardır.....

klomenle beraber kullanılabilecek yumurta gelişimime destek olacak ve yumurtalarım çatlayıp çatlamadığınıda bilmiyorum; çatlamasına yardımcı olabilecek bitkisel bir şey söyleyebilirmisin ne kullanmamı önerirsiniz...:kahve:

2. 17 Eylül 2008
  3. axsxina

axsxina Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım zaten klomen verdiyse yumurtan yeterli büyüklüğe ulaşınca çatlatma iğnesi de verecektir doktor, istersen kontrole gittiğinde doktoruna bir sor, işi şansa bırakmak istemediğini, hazır ilaç kullanmışken çatlatma iğnesinin yapılması istediğini söyle, arkadaşlardan duyduğuma göre bu tür ilaçları arka arkaya kullanmak bazen kist yapabiliyormuş, bu yüzden bence hazır ilacı kullanmışken çatlatma iğneni de yaptır, herşey gönlünce olsun arkadaşım.

4. 17 Eylül 2008
  5. milkshake

milkshake Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim tatlım ben dr. söyledim geçen hafta klomen verdiğinde çatlatma iğneside yapacakmısınız dedim oda bana yumurtaların durumuna göre onu ozaman düşüneceğim dedi bakalım yumurtaların ilaca ne tepki verecek gelişip gelişmeyecekmi onu dahi bilmiyoruz dedi o yüzden bende ilave bir şeyler kulllanmak istiyorum...klomenide en düşük dozdan kullanıcam günde 1 tane... oyüzden ilk ay belki fazla gelişmeye bilir...

6. 17 Eylül 2008
  7. axsxina

axsxina Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    inşallah çok uğraştırmaz bebiş seni, yakın zamanda gelir
    hormon testin yapıldı mı canım? fsh nasıl? fsh de yumurta sayısı ve kalitesi ile ilgili bir değer veriyor

8. 17 Eylül 2008
  9. milkshake

milkshake Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet tatlım hepsi yapıldı ama normal değerler içinde çıktı hatta bu sitede bile sormuştum değerlerim nasıl diye dr. normal dedi ama yinede bilmiyorum.... ben aralık ayında dış gebelik geçirdim hala uğraşıyoruz bir gebelik olmadı.... dr. 3 ay klomen tedavisi uygulayalım olmazsa bir sonraki aşamaya geçeriz fakat sanada eşinede daha kapsamlı testler yapacağım dedi ama ne testi yapacak anlamadım... bana zaten bunları yaptı prolaktin, progestan, e2 falan.... ama eşime sperm testi yapmadı nasıl olsa bir gebelik yakalamışsınız dış gebelikte olsa dedi bakalım bekliyoruz inşallah ilaçların bir faydası olur....

10. 17 Eylül 2008
  11. milkshake

milkshake Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    senin bebiş varmı? ne kadarlık evlisin...

12. 17 Eylül 2008
  13. sadolin

sadolin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım çörek otu,bal ve tarçın karışımı işine yarar yumurtlamyı kolaylaştırır.bende de aynı problem var iki aydır klomen kullanıorum bu karışımdan da günde bi tatlı kaşığı yiyiyorum ik aydır yumurtlama kendiliğinden oluo şükür ama bebk yok daha şu an beklmedeydim biraz önce test yaptım tek çizgi çıktı bu ay çok umutluydum neyse bakalım hayırlısı

14. 17 Eylül 2008
  15. axsxina

axsxina Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben 2 yıllık evliyim, bir yıldır istiyoruz bebek
    ben de gittim doktora fsh 7,40 dı sanırım (doktor çok yüksek olmadığın söyledi), doktor yumurta sayısı az dedi, reglimin 3.günü 3 yumurta gördü, ramazandan sonra ilaçlı tedaviye başlayacağız inşallah, muhtemelen bana da klomen tarzı birşey verecek. ilk tedavim olacak bu.

16. 17 Eylül 2008
  17. ece22

ece22 rabbi hebli mines salihin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba kızlar bizde aydır ugraşıyoruz ama bizde bir yol kat edemedik.geçen sene ekim ayında endimetrium başlangıcı vardı bendede.2 gün önce dr gittim bir problem göremedi hatta kistim bile kaybolmuş.ama yumurtlamam olup olmadıgını sordugumda yani nasıl anlarım diye o şimdilik erken dedi daha vaktiniz var filan dedi.yani bende anlayamadım yumurtamın gelişip gelişmediğini çatlayıp çatlamadıgını nasıl öğrenicegimi. yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

18. 17 Eylül 2008
  19. axsxina

axsxina Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim doktorum adetin 3.günü bakılması gerekiyor dedi ve vajinal ultrasonla baktı, hatta ilkinde adetimin 4.günüydü bir dahaki ay bakalım demişti, ben de 3 tane gördü, daha sonra da bakılabilir ama en doğru bilgi 3.günde alınır dedi doktorum, yine ultrasonla büyümesine de bakıyorlar, ama çatladığını da ultrasonla anlıyorlar mı bilmiyorum canım o aşamaya gelmedik daha, ama ilaçlarla geliştirilmişse yumurta yine iğne ile çatlattıklarını biliyorum