yumurta gelişimi yetersiz olup+prolaktini yüksek olan ve hamile kalmak isteyenler

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve melis84 tarafından 2 Kasım 2010 başlatılmıştır.

2 Kasım 2010
    Konu Sahibi : melis84
  1. melis84

melis84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    selamlar herkese..geçen sene bu aylarda bebek istediğimiz için doktora gitmeye başlamıştık.takibe başladı dr hanım bizi.yumurtalarımın kalitesiz olduğunu ayrıca prolaktinimin yüksek olduğunu bu şekile hamile kalamayacağımı söyledi.bana dopergin ve klomen tedavisi başladı.fakat dopergin bana çok yan etki yaptı.tansiyonumu yükseltti.doktorum ilacı bıraktırdı.ben tabi ki bu arada moral olarak kötüydüm:2:.eşim bırak bütün ilaçları bir süre düşünme dedi.:KK4:ben de bıraktım.
    sonra annem tv de doktor ömer coşkundan duymuş prolaktin yüksekliği ve yumurta gelişimi için hayıt tohumu ve bal karışımı öneriyormuş.bana söyledi ben de en azından doğal gıdalar diye denedim.1 ay boyunca öğütülmüş hayıt tohumu ve bal karışımını sabah akşam 1 tatlı kaşığı yedim:KK56: veeee ayın sonunda adetim gecikti.şüphelndim ama ihtimal vermedim hamile olduğuma test yaptım ve sonuç pozitifti:KK62:.bunu paylaşmak istedim benim gibi sıkıntısı olanlar için.şu anda 6 aylık hamileyim.:KK49:
    bu karışımı deneyecekler için: adetli dönemde yenmiyor.adet bitiminde başlanıp biğer adet başlayana kadar yeniliyor.gebelik durumunda kesiliyor.

2. 2 Kasım 2010
  3. km0734

km0734 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok sevindim arkadaşım..Allah tamamına erdirsin bebeğini..Allah analı babalı büyütsün inş..
    sendeki sorunların aynısı bende var..prolaktinim 60 larda idi ilaç kullanıyorum şuan 2 civarı düşürdük yanii..pko sorunum var..yumurta büyümemesi vb var..
    bana dua et nolur..hamilelerin duası kabul olur derler..çok çaresizim :KK50:

4. 6 Kasım 2010
  5. fara

fara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    çok mutlu bi haber inş. bir gün bizlerede nasib olur.bende bebek isteğim için doktora gittim baştan tahlillerim yapılsın diye ortada hiç bi belirti yokken prolaktin yüksekliğim olduğunu öğrendim.ve şuan ilaç kullanıyorum 15 günlük bir tedavi dedi doktorum ondan sonra inş. bende hemen hamiş kalırım:KK46:

6. 6 Kasım 2010
  7. km0734

km0734 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle geçmiş olsun..bende senelerdir prolaktin sorunu yaşadığım için uyarmak istedim..prolaktin ilaçları bırakınca tekrar yükselebilen bi hormon..o yüzden mutlaka belli aralıklarla tahlilinizi tekrarlatın..dr buna gerek olmadığını söylerse de mutlaka başka dr a görünüp tahlil yaptırın..ben bu prolaktin yüzünden neler yaşadım vede dr ların umursamazlığı yüzünden hipofiz bezinde tümörüm var şuan 5 mm..:KK47:

8. 6 Kasım 2010
  9. ilkaycocuk

ilkaycocuk hadi gel bebeğimm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bende bu hayıt tohumun acı suyu var onu almıştım ve onu direk içemiyorum önce keçiboynuzunu kaynatıyorum.içine yarım bardakta hayıt suyu ekliyorum.bide ballı civanperçemi var onuda ekliyorum hepsinin suyunu içiyorum:))

10. 7 Kasım 2010
  11. 06asuman

06asuman Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bendede pko ve prolaktin yüksekti yıllardır varmış meğer adetlerim 6 ayda bir olurdu guatır varmış ve o yapıyomuş ilaca başladık 4 ay sonra hamile kaldım

12. 8 Kasım 2010
  13. fara

fara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    teşekkür ederim uyardığınız için sizede geçmiş olsun.benim prolaktinim 34 sizin kaçtı acaba .

14. 8 Kasım 2010
  15. km0734

km0734 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim 50 den aşağı inmiyor..ilacı kullanınca sıfıra 2 ye vb iniyor,bırakınca 50-60 lara geri çıkıyor..
    bu arada bende hipofiz tümörü var 5 mm..prolaktinim o yüzden yükseliyor..

16. 9 Kasım 2010
  17. fara

fara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31

18. 10 Kasım 2010
  19. km0734

km0734 Yeni Üye Üye