Yumurta kalitesi ve kapasitesi genetik olan arkadaşlar gelin paylaşalım

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve nusret1978 tarafından 17 Eylül 2010 başlatılmıştır.

17 Eylül 2010
    Konu Sahibi : nusret1978
  1. nusret1978

nusret1978 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar tam 3 defa tüp ve 4 defa aşılama
    ama en son tüp bebekl denememde yumurta kalitesinin genetik sorun olduğunu MEMORİAL hastahanesinde öğrendik (bu arada MEMORİAL hastahanesini her alanda tavsiye ediyorum.)kilo aldım sigarayı bıraktım yani yapılması gereken herşey yapıldı genetik araştırmalar ama sonuç negatif

2. 17 Eylül 2010
  3. nusret1978

nusret1978 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    2004 yılından beri bir fiil uğraşıyorum ama nafile ALLAH BÜYÜK KIZLAR

4. 17 Eylül 2010
  5. nusret1978

nusret1978 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar kimse yokmu aynı sorunu olan neler denediniz anlatırmısınız

6. 26 Eylül 2010
  7. dtekin

dtekin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yumurta kalitem genetikmiş ne demek ben hiç anlayamadım arkadaşım. bence memorialı çok abartmışsın gözünde. para tuzağindan başka bişey değildir orası semra hn ismi kullanılarak umut dağıtılır orada, o kadın da sadece parakonusunda ikna etmek için çıkar ortaya, gerisi ordaki acemilerin eline kalır, süslü püslü bi pazarlama yeri orası sadece. kaldı ki seni de oldukça etkilemişler. yumurtanın genetik olarak kötü olması diye bişey zaten yok. genetik tahlil yapıldı da bi olumsuz sonuç mu verdiler eline, sana yapılan tahlil ve sonucu nedir anlatmamışsın ki bizde tecrübelerimizi aktaralım...kaldı ki genetik tahlil de yapılmış olsa hiçbir tahlil ile yumurta kalitesi belirlenemez, sadece belli tıbbi tahlillerle yumurta rezervi belirlenir, yumurtalarında problem olmuş olsa tüp bebek denemende 8 embriyo elde edilemezdi zaten. bence kendi başarısızlıklarına mazeret uydurmuşlar...

sana nelerin yapıldığını anlat da yardımcı olalım sana elimizden geldiğince.
    1. kaç yaşındasın
    2. daha önce hiç hamilelik tecrüben oldu mu( bi tane kimyasal gebelik vardı sanırım.)
    3. hiç rahim filmi (hsg) çekildi mi sana.
    4. 3. gün hormon değerlerin (fsh,e2, lh, progesteron değerlerin nedir?)
    5. periferik kromozom tahlilin ve diğer kanda pıhtılaşma testlerin yapıldı mı?
    6. eşinin sperm morfolojisi ve periferik kan tahlili yapıldı mı sonuçları nasıl?
    7.3. gün ultrason görüntünde yumurta sayısı ortalaman nasıl?
    8. pko, polip, tiroid vs. gibi başkaca bi sorunun var mı?
    9. annendeki belli başlı ciddi rahatsızlık ya da üreme ile ilgili rahatsızlıklar neler?

8. 29 Eylül 2010
  9. nusret1978

nusret1978 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sana nelerin yapıldığını anlat da yardımcı olalım sana elimizden geldiğince.
    1. kaç yaşındasın
    1978 doğumluyum
    2. daha önce hiç hamilelik tecrüben oldu mu( bi tane kimyasal gebelik vardı sanırım.)
    evet
    3. hiç rahim filmi (hsg) çekildi mi sana.
    evet
    4. 3. gün hormon değerlerin (fsh,e2, lh, progesteron değerlerin nedir?)
    normal çıktı
    5. periferik kromozom tahlilin ve diğer kanda pıhtılaşma testlerin yapıldı mı?
    hayır yapılmadı
    6. eşinin sperm morfolojisi ve periferik kan tahlili yapıldı mı sonuçları nasıl?
    bu sonuçlar normal çıktı.
    7.3. gün ultrason görüntünde yumurta sayısı ortalaman nasıl?
    düşük dozda ilaç verildi 9 yumurta
    8. pko, polip, tiroid vs. gibi başkaca bi sorunun var mı?
    hayır yok
    9. annendeki belli başlı ciddi rahatsızlık ya da üreme ile ilgili rahatsızlıklar neler?
    benim annemde değil bir ablam var onun da 8 yıl olmadı çocuğu şimdi 2 oğlu var fakat tek yumurta ile kaldı öbür yumurtası ameliyat ile alındı o zamanlar bu kadar kuvvetli ilaçlar yoktu kist ler için o yüzden almışlardı.bu kadar.kendiliğinden hamile kaldı.
    bu arada sizin bu tecrübeleriniz nereden öğrenebilirmiyiz.