Yumurta kalitesi

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve hilbay tarafından 28 Haziran 2010 başlatılmıştır.

28 Haziran 2010
    Konu Sahibi : hilbay
  1. hilbay

hilbay az kaldı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    63
    Hocam Kolay gelsin.
    ben 2 kez tüp bebek denemesi yaptım. 28 yaşındayım ve her ikisinde de 9 yumurtam vardı. 1 tüp bebek denemsinde 3.gün sadece 8 hücreliye ulaşab bir embriyo vardı. tutmadı. ikinci tüp bebek denemmede 5.gün comp. dedikleri embriyo vardı. ancak 9 yumurtadan sadece 4 döllendi. 3.gün değerleri 6 hücreli 2 embriyoydu. 2 tarnsfer yapıldı.12.gün değerim 8 çıktı. doktor iğneye devam dedi 5.5 haftada değerim 1500 çıkmıştı ancak kanama ile birlikte düşük yaptım. halen sorunumun ana kaynağını bilmiyorum . sizce bu değerler benim yumurtalarımın kalitesiz olduğunu mu gösterir. genetik test yaptrırmadım. sadee ablamda da pıhtılaşma sorunu vardı. 2 düşük yapmıştı. bende de olabilir diye testini yaptırdım. bir şey çıkmamaıştı.

2. 3 Eylül 2010
    Konu Sahibi : hilbay
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,bu sekilde yorum yapmak inanin zor.Bu nedenle sizi gormem ve degerlendirmem lazim.Ondan sonra karrar verebiliriz.Iki defa tup bebek yapilmis gebe kalmamissiniz.Yani durum ciddi.Ama yasiniz genc buda avantaj.O halde sizi bir gorup ona gore yol gostermemiz gerekir diye dusunuyorum.Sevgiler