Yumurta kaynattnz suyu dkmeyin, Saa Protein salayn

Konusu 'Saç Uzatma Yöntemleri' forumundadır ve incikuboncik tarafından 25 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

25 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : incikuboncik
  1. incikuboncik

incikuboncik Guest

kızlar yumurta kaynattığınız suyu sakın dökmeyin
    suyu ılıtıp saçınıza dökün
    proteyin açısından zengin olan yumurta suda kaynatılınca proteyin suda çözünür
    ve proteyin açısından çook zengin bir su olur bu
    ben bu suyu mutlaka saçıma sürüyorum biliyorsunuz saç proteyinden beslenir
    yumurtayıda yemeyi unutmayın ben hayatta yumurta yemeyen bir insandım eşim saçının zayıf olmasının sebebi yumurta,süt gibi ürünleri tüketmemen demişti evet çok haklı bu besinleri almayınca kozmetik ürünler ne yapabilirki öncelikle bu besinleri alalımki saçta bunlardan beslene bilsin
    ayrıca ben çiçeklerimide bu suyla suluyorum
    solmuş çiçeklerimi bile capcanlı yaptıysa saça ne yapar siz düşünün
    ben hemen etkisini gördüm saçım acayip canlandı:sm_cool:

2. 25 Mayıs 2009
  3. ginka

ginka Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hadi ya ilk kez duyuyorum deneyelim bakalım uzatırmı ki saçı acaba

4. 25 Mayıs 2009
  5. nanelinargile

nanelinargile Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Yumurtanın kabuğunda protein yok benim bildiğim kadarıyla. Kabuklu kaynattığınıza göre suda nasıl protein olur? Yumurtanın kabuğunda kalsiyum vardır, dişin yapısına benzediği için de diş macunu reklamlarında denemelerde kullanılırdı hep. :smiley-cool: Kalsiyumun saça etkisini de bilmiyorum.

6. 25 Mayıs 2009
  7. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Yumurtanın kabuğunda kalsiyum vardır, protein sarısındadır. Kaynatınca protein suya karışmaz o yüzden. Ama benim de bi arkadaşım o suyu çiçeklere döküyodu, gerçekten fark ediliyo. Fakat saçın kalsiyuma ihtiyacı var mıdır, onu bilemem....

8. 25 Mayıs 2009
  9. pelhin

pelhin Guest

bugun haslamıstım ama döktum :) Artık proteın ıse bır daha kı sefere ama ben bole bısey duymadım dayım kuafor ılgınc

10. 26 Mayıs 2009
  11. phrmcst

phrmcst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ufff yaa ne caresız ınsanlarııızzz :KK43:((
    yakında saclar ıcın bakır cınko gerekıo dıe bos tencerelere su koyup o sularla yıkıcaz saclarmızı yaaa kaydirigubbakcemile3

12. 26 Mayıs 2009
  13. History

History Guest

14. 26 Mayıs 2009
  15. meis

meis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    haşlanmış yumurta suyu bitkilere gerçekten çok iyi gelir..özellikle sardunya ve menekşelerinizin bol çiçekli olması için:)) sardunyalara yetemesem de menekşeye deniyorum sonuç harika:))
    saça ise ilk kez duydum

16. 28 Mayıs 2009
  17. bebish22

bebish22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar bilemiorum doğrumu ama kendimce bi tanıya vardım.ben kendimi bildim bileli süt ve süt ürünlerini asla ama asla yemeyen,yememekle kalmayıp tiksinen birisiyim.(malesef) malesef diorum çünkü kendimi bildim bileli saçlarım çoook çok yavaş uzar.okadar yavaşki bu 5_6 ayda 1cm kadar:KK43:( herşeyi denememe yapmama rağmen hala aşamadım bu sorunu.artık inanıyorum ki kalsiyum başta protein ve d vitamini;kısaca süt,(özellikle peynir(içlerine hayatta yemediğim ve hiç bir çeşidini yiyemediğim))ve diğer süt ürünlerinin başta kemikler olmak üzere saçlarada çok çok etkisi olduu inancındayım.saçlarımın uzaması sağlığı için yapamıyacağım tek şey bunları yemek:KK43:(( sanırım neler yapsamda bu uzama olayını aşamıcam sırf bu yüzden.arkadaşın sölediği doğru olabilir tabi,ama emin deilim..

18. 7 Haziran 2009
  19. TubaKaya

TubaKaya Hayallerinin peşinde Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben çiçeklere verirdim o suyu...öğrendiğim iyi oldu saçımada denicem..tşkler paylaşım içiin