Yumurta Rezervi azlığında Kısa Protokol mü? uzun Protokol mü?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Tiny tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

4 Mart 2010
    Konu Sahibi : Tiny
  1. Tiny

Tiny Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba Arkadaşlar,

Az yumurta üreten bvir bünyeye sahibim, aynı sorunu yaşayan sizlerden de bilgi almak istiyorum kısa protokol mü yoksa uzun protokol mü? uygulandı sizlere. Bana kısa protokol denildi. henüz başlamadım ama kafam karışık . ne yiyip ne içeceğimi şaşırdım artık :KK43:((

şimdiden teşekkürler hepinize

2. 4 Mart 2010
  3. ozlem80

ozlem80 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende rezerve azliginda kisa protokol diye biliyorum. yine de basina gelen arkadaslar daha net bilgi verecektir. rezervin azligina cok takilma onemli olan yumurtanin kalitesi, iki yumurta olsun ama kaliteli olsun. sonucta cok yumurta illa olacagi anlamina gelmiyor hatta doktorum cok yumurta demek kalitesi dusuk yumurta demek diyor. bu arada rezervi cok az denen arkadasim 42 yasindan dogal yoldan ikizlere hamile kaldi saglikla da kucakladi Masallah. kiz kac kez tup bebek yapmisti olmamisti oysaki.
    benim anladigim kaliteli olsun az sperm az yumurta olsun onemli degil.

4. 4 Mart 2010
  5. altinyunus

altinyunus Kahraman Oğlum Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Tiny, benim 5 başarısız microm var 4 tanesi kısa 1 tanesi uzun protokolle oldu.Yumurta rezervim çok değil.Hep 5-6 yumurta oldu tedavilerimde.Ama uzun protokolde tam 14 yumurta oldu.8 tane 8 hücreli embriyom oldu.Donmuşlarla bile denedim sonradan düşün.Ama rezerv azlığıda önce kısa protokol deneniyor.Uzunu pek istemiyor doktorlar.Ben gelecek denememi yine uzun protokolle deneyeceğim.Biraz benim isteğimle de doktorum buna karar verdi.Uzun protokollerde başarı oranı ve embriyo kalitesi daha iyi oluyor dedi bana...Ama tabii bu durum kişiden kişiye değişir.Belki benim ilki kadar iyi olmayacak bu denemem.

6. 4 Mart 2010
  7. badenur

badenur Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    benimkide az ve üç kez denedim, üçündede doktorlar kısa protokol uyguladı.

8. 7 Mart 2010
  9. limon34

limon34 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tiny merhaba canım, benim de yumurta rezervim az ve perşembe günü( 04.03.2010) kısa protokolle tedaviye başladım. Önce 5 gün boyunca femara hapı kullanıcam, bugün 4.gün oldu. Dün gonal f iğneye 375'le başladım bunların dışında cetracide ve çatlatma iğnesi verdi ,yarın ilk kontrolüm olacak. Sen ne zaman başlıyosun tedaviye karar verdin mi? Bence zaman kaybetmeden karar ver ve başla , çünkü yumurta rezervimiz az olduğu için zaman çok değerli bizim için.

10. 7 Mart 2010
  11. dus

dus su akar yolunu bulur.... Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım benimde aynı yumurta rezerv zayıf uzun protokol uygulandı olmadı doktorum 3 ay sonra gel kısa protokol denıyelım dedı maddı ımkansızlıktan dolayı gıdemedım

12. 7 Mart 2010
  13. pharmacea

pharmacea Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim e2 değerim düşüktü 16 idi...bu hormonun düşük olması yumurtalıkların uyarılmaya daha çabuk yanıt vermesini sağlıyormuş...kısa oldu onun için

14. 8 Mart 2010
  15. Filo

Filo Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaslar fsh ınız kaç çıkıyor.....limon senin kaçtı fsh.....

16. 9 Mart 2010
  17. limon34

limon34 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    filo cum fsh ım 22 çıktı en son tahlilde, oldukça yüksek biliyorum ama ben umudumu hiç kaybetmiyorum bu ilk denemem olacak ve inşallah sizlere güzel haber vericem burdan.Yarın yine kontrolüm var, bakalım nasıl benim yumoşlar ? Senin de yüksek mi fsh ın?

18. 9 Mart 2010
  19. limon34

limon34 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tiny sen de konu açıp kaçmış gibisin , nerelerdesin kaç gündür hiçbişey yazmamışsın , naptın kararını verdin mi? Hangi hastaneye, hangi doktora gittin, yaklaşımları nasıl.....vs biraz bahsetsene canım, bizim sorunumuz aynı olduğu için paylaşımlarımız önemli