Yumurta rezervleri ve kalitesi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve muradim tarafından 11 Nisan 2008 başlatılmıştır.

11 Nisan 2008
    Konu Sahibi : muradim
  1. muradim

muradim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaslar,ben37 yasindayim ve yumurta rezervlerimde azalma var, yumurta kalitesi cok düsük,bunun icin ne yapacagimi bilmiyorum.yumurta rezervlerini ve kalitesini yükseltmek icin herhangi yöntem varmidir? Aranizda böyle bir durumla karsilasan var mi?yada bu durum hakkinda bir bilgisi olan var mi? yazarsaniz cok sevinirim.

2. 11 Nisan 2008
  3. PELUŞ 35

PELUŞ 35 Guest

merhaba öncelikle geçmiş olsun canım benim sorunumda seninkiyle aynı ben 31 yaşındayım ama benimde rezervim azmış ben 1 ay dhea kullandım doktorum önermişti bu seferki denememde yumurtam biraz fazlalaşmış istersen bi arat internetden bu ilacı daha fazla bilgi alabilirsin iyi şanslar.a.s.

4. 11 Nisan 2008
  5. Angel...baby

Angel...baby Kızım&Oğluşum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    gecmiş olsun canım bende dhea duydum burdaki ecz sordum bulamadım gene arastırıcam bide ben safranı duymustum dong Quai vra bide istersen bunlarıda arastır ben arastırdım cok sonuc alan var bolsans gene bişeyler bulursam yazarım sana canımmm......

6. 11 Nisan 2008
  7. muradim

muradim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yardimlariniz icin tesekkür ederim, bende 1ay kadar dhea kullandim fakat her hangi bir basarisini görmedim.baska tavsiyelerinizi bekliyorum

8. 11 Nisan 2008
  9. Bonadea

Bonadea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Kullandığın DHEA'nın markasını ve neredn aldığını yazar mısın canım?

10. 11 Nisan 2008
  11. PELUŞ 35

PELUŞ 35 Guest

canım ben solgarın kullandım ama buralarda bulamıyorum eğer bu denemem tutmazsa(allah korusun) yurtdışından getirticem.

12. 13 Nisan 2008
  13. gulsehri

gulsehri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Maalesef ayni sorunu bende yasiyorum,bir caresinin olmadigini soyluyorlar.

14. 13 Nisan 2008
  15. Bonadea

Bonadea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Yumurta sayısı konusunda problemi yaşayan bir arkadaşımızın yazısınından alıntıdır. Ancak arkadaşım benim gibi hipogonadotropik hipogonadizm hastasıdır. Yani ancak ilaçla adet olabiliyor. Bilginize.

"Ben 25 mayis 2007 de kizlarim Alara ve Dilara'ya kavustum.Bircok tedavi, arastirma, uzuntu, stres dolu gun, yerini koskocaman bir mutluluga birakti. Bana da donor egg onerilmisti vakti zamaninda. Olusan yumurta sayisi ilk tedavimde 3, ikincisinde YOK (iptal), ucuncu tedavimde 6 ve son tedavimde 12 oldu. Tabi ben bunu kullandigim bazi urunlere bagliyorum. Neyse sizlere yazmak istedim cunku bende cok umutsuz bir surecten sonra kavustum yavrularima ve sizleri cok iyi anliyorum.Belki sizlere bir faydam olur dusuncesi yaziyorum. Dilerseniz neler kullandim tedavim oncesinde onlarla baslayayim.Bunlari kullanirken doktorumun da onayini aldim kesinlikle. bunlari son iki tedavimde kullandim ve yumurta sayimdaki artis dogru birseyler yaptigimin kaniti oldu.
    Tedaviden 3 ay evvel :
    L'carnitine (Gunde 1 adet)
    L'arginine - L'ornithine (Gunde 1 adet)
    Dong Quai ( Adetin 1.gununden 14. gunune dek 2 adet)
    Folic Asit ( Bunu surekli kullandim gunde 1 adet)
    Tedaviden 1 ay evvel wheat grass kullanmaya basladim. Yumurta toplanana dek gunde 1 defa 7 adet, transferden sonra da gunde 2 defa 7 ser adet aldim. Bu hem yumurta gelisiminde etkili hemde tutunmayi kolaylastiriyor. Transfer sonrasinda bolca bogurtlen yapragi cayi, dut kurusu, findik fistyik tukettim.Bunlarin tutunmaya olumlu etkisi oldugunu okumustum.
    Ama son tedavimde ulastigim 12 adet yumurtayi 3. tedavimden sonra doktorumun bana onerdigi DHEA 'ya borcluyum saniyorum. Doktorum birsonraki tedavime dek (Ben yilda bir defa Turkiye'ye geldigimde deniyordum) bu ilaci kullanmami onerdi. Bu ilacin yumurta rezervini artirdigindan bahsetmisti.Ve ben 1 yil boyunca bunu da diger kullandiklarima ekledim ve cok sukur hamile kaldim.Bu arada yumurtalarim cok kaliteli idi. "

16. 13 Nisan 2008
  17. biriciks5

biriciks5 Guest

Arkadaslar, DHEA tedaviye başladıktan sonra da kullanmaya devam ediliyormu? Yoksa iğnelere başlayınca kestiniz mi?

18. 14 Nisan 2008
  19. muradim

muradim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bu ilaclari recetelimi aldin? yoksa herhangi bir eczane´ye gidip aldin?