Yumurta sorunu olanlar lüüüütfeeen bakııın...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Umutbebek tarafından 25 Şubat 2009 başlatılmıştır.

25 Şubat 2009
    Konu Sahibi : Umutbebek
  1. Umutbebek

Umutbebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar merhaba, ben pztesi günü dr'umla görüşmeye gittim ve büyük ihtimalle yumurtalarda sorun olduğunu öğrendim. Ancak ne olabileceği ve nasıl düzeltilebileceğine dair bir öneride bulunamadı, müdahale etmemiz mümkün değil dedi. Belki dönemseldi, belki de kalıcı bir durumdur. Ümitsiz değilsin ama denemen lazım dedi. Pek iç açıcı konuşmadı yani anlicanız. Beslenme, vitamin vs. ile uğraşma, hiçbir faydası olmaz...ancak spor yap, metabolizmanı hızlandır dedi. Bu arada benim 2. tüp bebek denemem bu ayın 17.'sinde negatif sonuçlandı. Her iki denemede 13 yumurta toplanıyor ancak sadece 4-5 tanesi kullanılabiliyor, bunlardan da 3 tanesi falan dölleniyor. Yani dönemsel bir durum gibi durmuyor aslında. Aynı durumda olup da bir sonuç elde eden veya denemeler arasında kalitede artış gören var mı aranızda? Ne yapıcamı inanın bilmiyorum...Yazın 3. denememi yapıcam, ama aynı sonucu elde edersem nolur orasını düşünmek bile istemiyorum:KK43::KK43:

2. 25 Şubat 2009
  3. pembemavi

pembemavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım benim ilk denememde de 2. denememde de 20 civarı yumurta toplandı. ilkinde aman ne güzel bir sürü yumurta diye sevinirken sadece 4 ü kullanılabilecek gibi döllendi ve bunlardan yalnızca biri iyi kaliteydi. tuttu lakin kimyasa gebelikle sonuçlandı.

2. denememde bu sefer kısa değil uzun protokol denedik ve 6 işe yarar embryo oluştu. bunlardan da üçü 1. kaliteydi. ikisini kullandık ve ikisi de tuttu allahın izniyle.

ben de çok bozulmuştum bu döllenme sayılarını ilk duyduğumda hele birinci denemde. kendimden emin transfere gitmişim sonucu duyunca tedavimde ilk defa ağladım. ama ne saçma. burada tek yumurta oluşup onunla gebelik yaşayan kadınlar gördük. lütfen kendine dert etme. herşeyin bir vakti var ve o vakit muhakkak doluyor.

inşallah bir sonraki denemende olacak.

4. 25 Şubat 2009
  5. elif23

elif23 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım moral bozmak yok canım önemli olan tek bir yumurta canım normal kadınlar her ay tek bir yumurtayla gebe kalmıyomu sen stres yapma gerisi allahtan allah isterse olur canım

6. 25 Şubat 2009
  7. PinkRose

PinkRose Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım üzülme hiç yumurtan yok değil ya bir tanede olsa umudun var değilmi üzülme bitkisel bişeyler dene az olsun öz olsun hakkında hayırlı olur inşşşş

8. 26 Şubat 2009
  9. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    sayısı önemli değilki kaliteli olsun yeter 4 tane çıksın 4 kaliteli olsun o zaman olur canını sıkma

10. 26 Şubat 2009
  11. ^ESRA^

^ESRA^ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım mrb.benimde kistten dolayı yumurta rezervim düşüktü,ilk denememdi sadece 10 tane yumurtam vardı 8 i işlem gördü ve döllendi,bu sitede yer alan bi ballı karışım var ben onu denemiştim,bal,çörek otu,tarçın,karanfil ve keten tohumundan oluşan o karışımdan yedim belkide onun faydası dokunmuştur,bide pek stres yapmadım tedavim boyunca,sonuçta yumurta sayılı düşüktü ama kalitesi iyiydi..Sende o karışımı bi dene istersen..burda deneyen çok arkadaş var..sevgilerimle

12. 26 Şubat 2009
  13. orkide76

orkide76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    esracığım tedavinden kaç gün önce başladın o karışıma detayını yazarsan memnun olurum

14. 26 Şubat 2009
  15. Umutbebek

Umutbebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Beni düşündüren de aslında sayısı değil, kalitesi. Ben de kendimi aslında avutuyordum, taa ki dr'um durum çok parlak değil deyinceye kadar. Resmen yıkıldım ve yapılacak hiç bir şey yok dedi...Öyle deyince, bende aklıma ne kadar bitkisel karışım geldiyse denemeye karar verdim. O ballı karışımdan yaptım hemen ve şimdiden kullanmaya başladım. Sabah akşam aç karnına bir tatlı kaşığı yemeye başladım. Bir de yabancı bir sitede bi çay karışımı keşfettim, aktardan alıp önümüzdeki ay da ona başlicam. Gerisi zaten Allah'a kalmış, ol dediği an tek yumurta bile kafi, ama şu an çoook üzgünüm:KK43::KK43:

16. 28 Şubat 2009
  17. Kurtlu3lmam

Kurtlu3lmam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    canım yabancı siteden keşfettiğin çay karışımınıda yazarmısın

18. 1 Mart 2009
  19. Umutbebek

Umutbebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hemen yazim canım:
    Siklusun 1. yarısı : Biberiye, Pelin Otu, Mürver Çiçeği, Adaçayı, Böğürtlen Yaprağı
    Siklusun 2. yarısı: Aslanpençesi, Civanperçemi, Isırganotu

Hepsinden 1 yemek kaşığı ( 40 g) 200 ml sıcak suda 10-15 dk demleyip günde 3 kez içilecek.

1. yarıdaki otlar yumurtlamayı destekliyormuş. 2. yarıdaki otlar da, progesteron hormonunu destekliyormuş. Henüz denemedim ama birkaç ay kullanıldığında işe yaradığını yazıyordu o sitede. Yalnız bunları tedavi sırasında kullanmak sakıncalı olabilir, zaten yumurtalıklar ilaçlarla uyarılıyor. Ama tedavi dışında, bekleme süresinde işe yarayabilir.