Yumurta takibi sırasında belirtileriniz oldu mu?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve burge tarafından 22 Mart 2009 başlatılmıştır.

22 Mart 2009
    Konu Sahibi : burge
  1. burge

burge Bismillahirrahmanirrahim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Arkadaşlar,
    Ben adetin 3. günü femara ve puregon ile micro tedavisine başladım. Bugün adetimin altıncı günü. Kendimde hiçbir değişiklik hissetmiyorum, bu normal mi? Genelde yumurta takibi sırasında şişlikten huzursuzluktan bahsediliyor. Bunlar ben de yok. Aydınlatırsanız sevinirim...

2. 22 Mart 2009
  3. doga87

doga87 doğam canım kızım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende sadece yumurtalar gelişirken kasıklarımda biraz ağrı oluyor okadar başka bişe olcağını sanmıyorum rahat ol

4. 22 Mart 2009
  5. yaren06

yaren06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşım iğnelere başlıyalı 14 gün oldu.adetimin 9.günü yumurtalarım takip edilyor.çok az kasık ağrılarım var onun dışında hiç bir şeyim yok.

6. 23 Mart 2009
  7. serenanes

serenanes Herşeyimiz Doruk'ta Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar,

ben yumrurta takibi sırasında sıkıntı yaşayanlardanım, şiddetli ağrı ve kasık sancısı gibi kramplar, hatta cinsel ilişki sırasında acı yüksek dozda yaşanıyorsa yumurtalıklar aşırı uyarılmış demek çoğunlukla. yani fazla bir ağrı sızı yaşamayanlar müsterih olsunlar. benim yumurtalılarım aşırı uyarıldı ve 28 adet yumurta ile şişmiştim, sonra yumurtalar toplandı OHSS ( aşırı uyarılmış yumurtalık sendromu ) oldum, yumurtalıklar boşaltılmasına rağmen arkadan yaklaşık 20 tane daha gelişmişti. En sağlıklısı yavaş yavaş büyüyen yumurtalıklar , bu da ağrısız sızısız olanı demek :)) Allah hepinize kuvvet versin .

8. 23 Mart 2009
  9. canbebek

canbebek canım oğullarım......... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    serenanes bak korktum şimdi.... bende bugün 6. günüm puregon iğnemde... ama kasıklarımda acayip bir ağrı var... tuvaletimi bile zor yapıyorum.... neyseki bugün akşamüzeri dr kontrolum var ... bakalım ne diyecek....

10. 23 Mart 2009
  11. serenanes

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah gereksiz kuruntudur, ama doktorunla kontrolde kaç adet yumurta geliştiğini sor, doktor aşırı bir uyarılma görürse dozu ile ilgili ayarlama yapabilir ilacın. genelde Polikistik over hastalarında çok karşılaşılan bir durum, tıp istatistiki olarak % 5 gibi bir oran veriyor OHSS için. ben şanssız azınlıktaydım mesela :KK43:(( ama bir de iyi yanından bak, çok yumurta verince eğer içleri dolu ise döllenme şansı artıyor yani fazla embriyo olma şansın oluşuyor. benimkilerin 20 adetinin içi doludu, 15 adeti döllenebildi, 10 adeti donduruldu yani 28 den 10 sayısına düştüm. gene de allahıma şükürler olsun, hiç olmazsa 3-4 sefer deneme şansı veriyor bana. ( allahıma dua ediyorum ilk seferde bitsin diye bu da ayrı bir mesele gerçi ) doktor sonucuna göre konuşuruz yeniden. inşallah önemsiz bir şeydir.

12. 23 Mart 2009
  13. canbebek

canbebek canım oğullarım......... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    serananes sen şimdi ne durumdasın? hamilemisin yani? bizimkisi erkek intertilitesi.... hatta dr yaşına (35) göre durumun çok iyi demişti... yalnız tek yumurtam var.... anlaşılan oda vargücüyle çalışıyor :)) bakalım birazdan çıkıcam, yarın gelişmeleri bildiririm sana...

14. 23 Mart 2009
  15. serenanes

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ,
    allah dediğini gerçek etsin umarım hamileyimdir :))
    12 mart ta transferim yapıldı, yarın kan tahlile gidicem , umarım pozitif çıkar da sizle de paylaşırım.