yumurta takibi yapılduktan sonra hamile kalan varmı

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve sevalemre tarafından 8 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    8 Ocak 2010
    Konu Sahibi : sevalemre
  1. sevalemre

sevalemre nerdesin canımın canı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar merhaba ben 1.5 yılık evliyim bu ay doktora gitim hiç bir sorun yoktu doktorum bu ay yumurta takibine başladı benim gibibu duyguyu yaşaya ve yumurta takipi yapmış ve yapacak olan arkadaşlarım varsa duygularınızı paylaşırmısınız

2. 8 Ocak 2010
  3. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Canım zaten ilk aşama yumurta takibidir... düzenli yumurtlayıp yumurtalamadığını,yumurtalarının yeterli boyuta gelip gelemediğini ve çatlamasını kontrol edecek doktorun belli günlerde.
    Eğer bu adımların herhangi birinde bir sorun varsa ona göre bir tedavi verecektir eğer bunlarda sorun yoksa eşinin de sperm testleri yapılır ve size belli bir süre doğal yolla denemeniz önerilir muhtemelen..
    Ben yumurta takibi yaptırdım ve yumurtalarımın gelişmediği dolayısıyla çatlamadığı gözlendi ve bu ay Klomen kullanıp ardından çatlatma iğnesi vuruldum ve doktorun söylediği günlerde ilişki uyguladık. şimdi beklemedeyim.
    Umarım bebişin seni çok bekletmeden gelir. Bol şanslar.

4. 8 Ocak 2010
  5. sevalemre

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    gyhs sağol bilgilerin için evet aalh yaardım cın olsun inşalalh sende bebeğinekavuşursun
    tekrar teşekür edrim bkalmım bizde beklemyiz çok fazla

6. 8 Ocak 2010
  7. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Umarım beklemezsin canım. Hepsinden öte umarım böyle ilaçlarla doktorlarla uğraşmanı gerektirecek bir sorun çıkmaz umarım. Güzel haberlerini bekliyoruz.

8. 8 Ocak 2010
  9. hasankeyf

hasankeyf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    61
    Ödül Puanları:
    113
    benim yumurta takibim yapıldı yumurta oluşuyo ama büyümüyordu doktor yumurta oluşturucu ve büyütücü klomeni verdi ardından 12.gün kontrolde 2 tane güzel boyutta yumurtam olduğunu gördük ovitrelle yumurta çatlatıcı iğne verdi 13.gün vuruldum ve şu an 6 haftalık hamileyimmmmmmm darısı isteyen herkese

Ahmos ve Hhsrthhkn bunu beğendi.
  10. 8 Ocak 2010
  11. DerinSu

DerinSu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    198
    canım sevalimm..hayırlı olsun taikplerin loçkam:)
    benim kardeşim ilk yumurtlama takibinde klomenle hamile kaldı..inşallah senin de öyle olur canım benim.Şeniz

Hhsrthhkn bunu beğendi.
  12. 9 Ocak 2010
  13. sevalemre

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ay loçkam canım benim sağol caınma rakadşaım inşaaalh hepiniz en yakın zaamnda meleklreinize kavuşursunuz lçkma ben i yine yankız bırkamadın seni çko seviyom
    kızlaa sizlerde teşekür ederim
    hasankeyf sende inşalallh sapa salim kucağına alırsın

14. 9 Ocak 2010
  15. hasankeyf

hasankeyf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    61
    Ödül Puanları:
    113
    teşekkür ederim darısı sana inşallah bende 1 buçuk yıllık evliydim 4-5 aydır düşünüyorduk fakat yumurta sorunum olacağı aklıma gelmezdi doktora gittim çok şükür ki bir hapla sorunu çözüp hamile kaldım çok güzel bir duygu rabbim sizede nasip eder inşallah

16. 9 Ocak 2010
  17. portakal_suyu

portakal_suyu Oğluşum Kollarımda Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ben henüz yumurta takibi yaptırıyorum ve doktora gititiğimde öğrendim benim şimdiye kadar tahmin ettiğim günlerde yumurtam daha olgunlaşma evresinde oluyormuş.Adet düzensizliğim olmadığı halde ben 14-15.günlerde çatlama olduğunu düşünürken,17.günde çağırdı doktor ve o zamana ancak olgunlaşır dedi belki çatlaması 18,güne sarkar bilemiyorum.Yumurta takibi yaptırmakta fayda var.Sonuç ne olacak kendi adıma bilmiyorum.Pazartesi kontrolüm var.

18. 9 Ocak 2010
  19. erkans35

erkans35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benim tedavide 2.ayım klomen+glukophage kullandım 10.gün uştrasonla bakıldı ama ilaçlar hiç fayda etmemiş 10mm yumurtam oluşmuştu 4 gün sonra tekrar bakıldı yumurtalar sönmüş vaziyette dedi doktor adet olmanı bekleyip rahim filmi çekilecek sonra iğneyle tedaviye başlıyacagız dedi içimde bi umut var gibi doktor böyle söyleyipte şansa hamile kalan varmıdır acaba

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.