yumurta takıbım ne yapmam gerekıyor,fıkrınıze ıhtıyacım var!!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Rosem tarafından 21 Haziran 2008 başlatılmıştır.

21 Haziran 2008
    Konu Sahibi : Rosem
  1. Rosem

Rosem ****BİRİCİGİM*** Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba kıslar.yaklasık 11 aydır bebıs ıcın ugrasıyoruz henuz bırsey yok.gecen hafta yenı buldugum doktora muayene oldum cok sukur muayene sonucum guzel cıktı.doktor esımden spermogram ıstedı.
    cok sukur esımın sonuclarıda bundan oncekı yaptırdıgımız analıze gore yukselmıs.:nazar:

neyse doktor dedıkı bu sonuca gore sıze ASILAMA uygulanacak dedı.
    bana daha once hıc yumurta takıbı yapılmadı.oncekı doktorum bırkac ay yumurta takıbı sonrasında asılama demıstı.o yuzden kafam cok karıstı.
    esımle konustuk ve hemen asılama yapmak ıstemıyoruz zaten ınternetten arastırdıgıma gorede hemen asılamaya gecılmıyor.
    neyse doktor bana dedıkı gonaphane ılacına basla.5 gun kullan dedı ılac bıtımınde e2 hormonuna baktıR benı ara dedı.dun estradıol yanı e2 hormonuma baktırdım degerım 168 cıktı. :nazar:doktor degerın cok ıyı oldugunu soyledı.sonra dedıkı pekı bu ay asılama yaptıracakmısınız?bende yok dedım bırkac ay sadece yumurta takıbı yaptırmak ıstıyorum.o zaman dedı 14 yada 15.gun ılıskıye gırın kendılıgınden catlar yumurta dedı.
    ılac yada ıgne vermedı.
    pekı dedım ultrasonda bakılmıyacakmı?gerek yok dedı..fisfisfis

pekı ben sımdı ne yapmalıyım kıslar?yumurtanın kac cm olduguna bakılması gerekmıyormu?neden o zaman cogu kısı vajınal ultrasona baktırıyor?

bu konuda fıkırlerınıze ve bılgınıze ıhtıyacım var.
    sevgıler..a.s.

2. 21 Haziran 2008
  3. KIZLARIMCANLARIM

KIZLARIMCANLARIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.708
    Ödül Puanları:
    238
    canım bencede o eğer o ialcı kulllnıyorsan takibie gitmende fayda var.. o dr nasıl öyle demiş hayret yani.. ya çatlamassa yumurta??ilginç yanii. bence takibe git.. baksın.. ne durumda yumurtaların..

4. 21 Haziran 2008
  5. Rosem

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende ıste bundan korkuyorum yanı sadece e2 hormonuna bakıp nasıl karar verıyor kendılıgınden catlar dıyor..hıc anlamıs degılım..benneyaptımki

6. 21 Haziran 2008
  7. nevrosky

nevrosky Doruk Paşa Sen Çok Yaşa Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    Canım benim yumurta takibi gerekli. O şekilde yumurtlama takibi olmaz. Kaç mm olduğuna bakılması gerekir. Yumurtanın çatlamaması durumunda hemen çatlatma iğnesi vurulması gerekir. İlaçlarla oluşan yumurta gelişimleri takip edilmeyecekse bunun adına neden yumurtlama takibi denmiş. Çok ilginç. Doktorun sıcaklardan sağlığının etkilendiğini düşünüyorum. Biraz tatil yapsın :mymeka:

8. 21 Haziran 2008
  9. KIZLARIMCANLARIM

KIZLARIMCANLARIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.708
    Ödül Puanları:
    238
    yani bencede çok ilginççç.. tembbelki eediyor sanırım senin dr un canımm.. gün aşırı takibe çağırması lazım.. kaç mm olduğunu görmek için.. bakalım çatlıcakmı.. ya çatlamassaaa??bence sen dr unla konuş ve git canım..işi şansada bırakma..onlara göre hava hoş zati.. hayret bişi yaa..

10. 21 Haziran 2008
  11. Rosem

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canlarım tesekkur ederım fıkırlenız ıcın.pazartesı gunu eskı doktoruma gıdecem bakalım ne dıcek.ne garıp doktorlar var ıyıkı bırbırımıze danısıp fıkır alısverısınde bulunuyoruz.:dance:

12. 21 Haziran 2008
  13. ECEM2003

ECEM2003 Guest

ben 3 ay boyu yumurta takibi yaptırdım dr.um hep 14.gün beni çağırdı yumurtlama olmuşmu kaç santim diye eğer istenilen büyüklükteyse pregnyl iğneyle çatlatıyorlar ama ultrasonla bakılması gerekir belki erken yumurtluyosun bunu nerden bilecekki

14. 21 Haziran 2008
  15. pelosh

pelosh Guest

merhaba kızlar.. bende durumumu sizlerle paylaşmak istedim.belki sizlere yardımcı olurum.
    bazen dr.lar stress yapmayalım ,normal gidişine bırakalım diye sürekli kontrole almıyorlar.benim dr.da 2 ay önceki kontrolümde yumurtayı gördü süper dedi hemen bir çatlama iğnesi vurdu kaçırmayalım 19mm.dedi.bugün ve sonraki gün birlitelik önerdi.. ama olmadı. sonraki gidiişim adetin 2.günde hormon testi : -fsh -lh-prolaktin-serbest t4-tsh-estradiol değerlerine baktık.normal herşey dedi.gonaphane verdi;5.gün başla 5günde 2 tane al,ilaç bitiminden bir gün sonra , gün aşırı ilişki verdi.
    3 ay boyunca bu şekilde devam et,hamilelik olmaz ise,testler genişleticem eşinden de test isteyeceğim dedi.

16. 21 Haziran 2008
  17. maysimirna

maysimirna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    rosem nasılsın canım,ben de bu ay ilk defa klomen kullandım ilaç bittikten 2 gün sonra yani dün yumurtlama takibine başlandı,mmsini söyledi pazartesi yine çağırdı 18mm olana kadar takip edicez dedi,canım seni sıkıntıya sokmak istemem canınıda sıkma nolur ama doktorun biraz sanki aşılama yapayımda ısrarcı davranmış bencede hemen geçmeyin aşılamaya,en iyi arkadaşım ve eşi için tüp bebek bile zor diyolardı bir yumurtlama takibi ve ilaçla Allah nasip etti onlara,bazı doktorlar para düşünebiliyolar,yinede sen bilirsin tatlım,herşey gönlünce olsun

18. 21 Haziran 2008
  19. pelosh

pelosh Guest

rosem senin ovulasyon durumunda anormallilk olmadığı için kendiliğinden çatlayacağını düşünmüş olmalı.bence problem etme. ama insan boşa vakit geçirmek istemiyor di mi ,seni çok iyi anlıyorum.ne gerekiyorsa yapmak istiyorsun.bu gonaphane ilacı araştırdığımda, çok iyi ve hızlı yumurta oluşturduğunu öğrendim. sanada mı 3 ay kullan dedi??