yumurta toplama işleminde anestezi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ESRACAG tarafından 24 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

24 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : ESRACAG
  1. ESRACAG

ESRACAG Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar benim kafama takılan bir konu var yumurta toplama işleminde hafif dozlumu aneztezi veriyorlar yoksa ameliyatlardaki gibimi yani bayagı saatlerce uyuyormusun.O işlem yapılırken yattığımız yataktan kendimiz mi kalkıyoruz.Yoksa biz ayılana kadar bekliyorlarmı inanın şimdi tek bunu merak ediyorum.tecrübeli arkadaşlardan bu konuda bilgi istiyorum.

2. 24 Mayıs 2009
  3. ARTVINLI9876

ARTVINLI9876 Evlatlarim sana emanet allahim Üye

Beğenildi:
    2.328
    Ödül Puanları:
    163
    merhaba canım.hafif dozlu anestezi veriyorlar işlem biter bitmez seni uyandırıyorlar zaten uymakla uyanık arası oluyorsun hiç birşey hissetmiyorsun ama sesleride duyuyor gibisin çok az narkoz verdikleri için karışık bir hal anca bukadar tarif edebildim.işlem bitince isminle sesleniyorlar sihirli deynek deymiş gibi hemen kendine geliyorsun seni yavaşça sedyeye alıyorlar hiç ayağı kaldırmadan sonra asansörle odana alıyorlar odanda yarım saat dinlendikten sonra sana kahvaltı ve meyva suyu veriyorlar.kahvaltıdan sonra kendini iiy hissediyorsan eve gidebilirsin.ben kendimi iyi hisstmiştim eve geldim hiç ğrım olmadı sadece bol su içmen lazım içinde ödem oluşmasın diye okadar.korkacak hiç bir şey yokmuş

4. 24 Mayıs 2009
  5. ESRACAG

ESRACAG Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok üzgünüm:artvinli teşekkür ederim aslında neyi merak ediyorum biliyormusun ben biraz ağırımda (kilo bakımından yani) beni nasıl sedyeye alacaklar onu merak ediyorm.güçleri yetmezse diye düşünüyorum :çok üzgünüm::

6. 24 Mayıs 2009
  7. uykucuprenses

uykucuprenses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    canım....hiç korkma....sana isminle seslendiklerinde biraz kendine geliyorsun.sende kendini biraz kaldırabiliyorsun.....yani biraz kendinde onlara yardımcı oluyorsun...

8. 24 Mayıs 2009
  9. ESRACAG

ESRACAG Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    oh oh oh vallahi canım öyle bir rahatladım ki allah razı olsun biliyorum tuhaf ama benimde böyle bir takıntım var işte ne yapayım inşallah az kaldı bebişlerimi içimde hissedeceğim.Allahım kimsenin emeklerini boşa çıkartmasın bu uğurda yola çıkanlara sabır versin.ınanın ki çok bişey değil sadece AAANNNNNEEE olmak istiyorum karnımda her geçen gün büyüyen bir bebek istiyorum kucağıma aldığımda mis gibi kokan bir yavrum olsun istiyorum.

10. 24 Mayıs 2009
  11. ARTVINLI9876

Beğenildi:
    2.328
    Ödül Puanları:
    163
    hiç telaş etme canım ya sen birazda olsa kendine geliyorsun sen zaten yardımcı oluyorsun kendini kaydırarak alıyorsub sedyeye seni kimse kaldırarak koymuyor.inşallah az kaldı seninde bebeğine kavuşmana dualarım seninle:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

12. 24 Mayıs 2009
  13. ESRACAG

ESRACAG Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim artvinli sen ne aşamadasın tedavin devam ediyormu

14. 24 Mayıs 2009
  15. ARTVINLI9876

Beğenildi:
    2.328
    Ödül Puanları:
    163
    hiç merak etme canım zaten sen kendine geliyorsun kendini yavaşça sedyeye almanı söylüyorlar.seni kise kaldırıp sedyeye koymuyor yani.hangi merkezde tedavin oluyor canım inşallah azkaldı seninde bbeklerine kavuşmana duaları seninle :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

16. 24 Mayıs 2009
  17. ARTVINLI9876

Beğenildi:
    2.328
    Ödül Puanları:
    163
    canı benim ilk tedasvimde ikizlerime hamile kaldım doğumdan 5 gün sonra malesef ikisinide hastane mikrobundan kaybettim.tekrar hamile kaldım kimyasal gebelik oluştu,3.hamile kaldım ikizlerimi 5.5 günlük kürtajla aldırmak zorunda kaldım.benim tedavi süreçlerim böyle hakkımızda herşeyin hayırlısı canım şimdi ara verdim kendimi dinlenmeye aldım vakti zamanı nezaman olursa tekrar başlayacağım

18. 24 Mayıs 2009
  19. ESRACAG

ESRACAG Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok zor günler geçirmişsin 9 ay karnında taşı tam kucagına almışken ikisini birden kaybetmek zordur tahmin edebiliyorum ama allah sabrını vermiş demi.inşallah sende gün gelir mis kokuluna kavuşursun