yumurta toplama nasıl gerçekleşiyo

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve asiii8837 tarafından 15 Haziran 2010 başlatılmıştır.

15 Haziran 2010
    Konu Sahibi : asiii8837
  1. asiii8837

asiii8837 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar ctesi yumurtalarım toplanacak çok korkuyorum nasıl bi operasyon tümden bayıltın diyecem doktora hiç bir şey hissetmek istemiyorum lütfen olanlar yazabilir mi neler yaşanıyo ne kadar sürüyo eyvahedigeldismile

2. 15 Haziran 2010
  3. iipekk

iipekk Dikkat! bebek var :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım ne guzel toplama asamasına kadar gelmıssınız tedavın ıyı gıdıyor demektır yumurtaların guzle buyumusler
    korkulacak bır durum yok cok sakın ol
    amelyathane ortamında oluyor
    15 dk fılan suruyor, narkoz verılıyor derın uyumuyorsun ama olanlarıda hıssetmıyorsun uykudan uyanır gıbı uyanıyorsun
    ıns guzle haberlerınıde verırsın burdan cıfter cıfter bebıslerın olsun :)

4. 15 Haziran 2010
  5. Nazim83

Nazim83 rabbim sana emanet Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ben genel anestezi istedim tamamen uyuduğum için hiç bir şey hissetmedim uyndığımda hafif bir adet ağrsı gibi ağrı vardı ilk 2 saat den sonra o da bittti ama tavsiyem genel anestezi düşün ben den sonra aynı merkezde anestezisiz yumurtaları toplanan kızlar zor olduğunu söylediler allah yardımcın olsun

6. 15 Haziran 2010
  7. ecrin38

ecrin38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    cnm tedavin hayırlı olsun öncelikle benimde yumurtalarımm c.tesi toplandı yani çook yenii ben korkudan ağlayarak girdim ameliyathaneye ama boşuna korkmuşummm hemen uyutuyolar zaten hiç bişe duymuyosunnn arkadaşların da dediği gibi regli ağğrısı gibi bi ağrıyla uyanıyosun ama çıkar çıkmaz hemen ağrı kesici yaptı hemşire bana sadece 4 saat dinlendimm eve geldiğimdede sonra gezmeye gittik eşimle yanii hiçç korkma Allah yardımcın olsunn.

8. 15 Haziran 2010
  9. asiii8837

asiii8837 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize çok teşekkür ederim çok saolun destekleriniz için rahatladım bazıları yumurtayı çekerken hissediyorsun tamamen uyutsunlar seni dedi ama sanırım belden aşağı uyuşturacaklar inş sağlıklı ve kaliteli yumurtlar toplanır hayırlısı ile yavrumu kucağıma almak istiyorum o duyguyu tatmak istiyorum :gitme:

10. 15 Haziran 2010
  11. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    belden asagiya uyusturucaklarsa lokal anestezi yapilicak demektir. bana da aynisi yapildi. sagolsun formlarda sorduklarim oyle gozumu korkutmuslardiki (ki hepsi genel anestezi yapmis yani bilmedikleri bir konuda korkuttular) gunlerce hatta haftalarca bunun stresini yasadim, igne yapildiginda cok aciyacak dediler igne fobim vardi, genel anesteziye cok para istediler diye mecbur lokal yaptirmaliydim; neyse o gun geldi igneyi doktor yapmis ben anlamamisim adam inandiramadi beni bittigine, sonrasinda da yumurtalar toplannicakken cok acirmis dedikleri icin ben inanilmaz acilar bekliyordum ne stres ne stres adet sancisinz benzer basinc gb bir seyler hissettim, genel anestezide 15 dakika diyorlar ama benim lokal anestezimle 12 yumurta toplanmasina ragmen 5 dakika surmedi bile. dusun yumurtalarim toplandi bana labratuvardan 10u iyi olgun cikti diye haber geldi ben masada hala inanilmaz agrilar bekledim:)))
    kisacasi tatlim toplanirken ufak basinc gb tarifi biraz zor sanci cekeceksin ama inan cok cok az bir daha olsa doktor bedavaya gel genel anestezi yapalim dese yine de lokal anesteziyle tercih ederim.
    umarim senin de cok kolay gecer her duyduguna inanma benim gb:)) yasayanlarin tecrubelerini ciddiye al. haa ama bana yasayan bir arkadas igne yapildigi anin cok acidigini ama sonrasini hic anlamadigini yazmisti nedense benimkisini anlamadim ben.

12. 16 Haziran 2010
  13. aymilewya

aymilewya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle tedavin hayırlı olsun canım
    lütfen sakin ol ve sakın stres yapma...bende senin gibi meraklı ve endişeliydim yumurta toplama işlemi konusunda. Ama sana şu kadarını söyleyebilirim ki tedavimin en acısız ,en rahat aşaması yumurta toplama aşaması olmuştu...sana tavsiyem genel anestezi al ve mışıl mışıl uyu...ben uyandığımda hiç bir ağrı hissetmemiştim..Rabbim emeklerini boşa çıkarmasın tekrardan hayırlı olsun

14. 17 Haziran 2010
  15. asiii8837

asiii8837 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim doktorumla konuştum genel anestezi yapacaz dedi hepiniz çok destek oldunuz hepinizden allah razı olsun allah şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine isteyen herkesi anne olmaya nail edr inş :Saruboceq: