Yumurta toplama sonrası kabızlık ve şişkinlik

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve pperfinya tarafından 31 Ocak 2010 başlatılmıştır.

31 Ocak 2010
    Konu Sahibi : pperfinya
  1. pperfinya

pperfinya berfinim 3 yaşına giriyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar içinizde yumurta toplama sonrası şiddetli kabızlık ve gaz olarak şiddetli karın ağrısı çekeniniz oldumu yardım edin bu gece sabaha kadar uyuyamadım transfere 1 günüm var ama çok şiddetli ağrım var nefesimi kesiyor.senağlamasenağlamasenağlama

2. 31 Ocak 2010
  3. YeniBahar27

YeniBahar27 kızım saglıkla gel annem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Sukadarı soylım canım sanırım ohss olmussun ebger cok kotuyse yanı karnın cok sıser ve kabızlık devam ederse transferını ertelet ohss oldugunda tranferı ertlemek daha mantıklı oluyor ben de oldum ohss ve transferımı erteledı dr adet olduktan sonra gecıyor ohss durumu ve oyle basladı transferım sımdı 5+5 gunlŞuk hamısım

4. 31 Ocak 2010
  5. pperfinya

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    demet yarencim çok sevindim allah analı babalı büyütsün senden kaç yumurta topladılar benden 28 aldılar dr bol su iç dedi 3lt su içtim ama bu sabah laman yapmamı önerdi biraz ii gibiyim

6. 31 Ocak 2010
  7. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar toplamadan sonra bende şişkinlik vardı ama şiddetli karın ağrısı bende transferin 2. günü başladı.19 yumurta toplanmıştı bendede ohss mi olmuştum bilmiyorum ama daynması çok zor kramplardı soğuk soğuk terliyordum karın ağrısı başladığı zaman.Sizdede böyle mi olmuştu. Bunu söylediğim zaman doktorlara pek açıklama yapmadılar açıkcası o yüzden bende şüphe kaldı ohssmiydim diye.

8. 31 Ocak 2010
  9. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar ohss ile ilişkisi nedir bilmiyorum, bende ohss olmadı ama ben de yumurta toplamadan sonra şiddetli gaz ve kabızlık çektim, gaz fazla sorun olmadı ama hayatımda ilk defa çektiğim bu kabızlıktan çok rahatsız oldum. Hem doktorum hem de tüp bebek hemşiresi kabız olmamaya çalışmam konusunda beni çok uyarmışlardı ama ne yaptıysam engel olamadım. Transferim olumsuz sonuçlandı ve ben bunda geçirdiğim şiddetli kabızın ve kendimi kasmamın etkisi olduğunu düşünüyorum. Lavman yaptırılabildiğini öğrendiğimde neden yaptırmadım diye kendimi çok suçladım, neden doktoruma kabızdan bahsedip ilaç sormadım diye çok pişman oldum. Lütfen benim yaptığım gibi kabızı önemsiz bir durum olarak görüp ihmal etmeyin.

sage_khan bunu beğendi.
  10. 1 Şubat 2010
  11. karatasoz

karatasoz yine, yeniden :) Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    108
    selam kızlar, yumurta toplamadan sonra kabızlık ve ve gaz bendede olmuştu. kayısı yemştim bolca ama hala gazlı bir hamile olduğum için :) havucu keşfettim. bolca havuç yiyeceksiniz gaza ve kabızlığa bire bir. internette suyunu içerseniz içine bir kaç damla zeytinyağı damlatın diyede yazıyor bilginize :) hepinizin Allah yardımcısı olsun.

12. 1 Şubat 2010
  13. pperfinya

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aynen dediğim gibi soğuk soğuk terler ve şiddetli karın ağrısı kabızlık senağlamasenağlama

14. 1 Şubat 2010
  15. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ve ben bu karın ağrısı olduğunda hamileydim.Ben hep bu zorlanmalarla kramplarla 8 haftalığa kadar gelebildim.Kafamda soru işareti kaldı bu zorlanmalardan mı kaybettim diye.

16. 1 Şubat 2010
  17. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    pperfinya transferin bu gün mü yarın mı senin mutlaka doktoruna sor karın ağrını bu durumda transfer olursam ne olur diye. Ben çok pişmanım üstelemedim ağrıyor diye...
    Hayırlı sonuçlar almak nasip etsin canım.

18. 5 Şubat 2010
  19. pperfinya

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106