Yumurta Toplamada Genel Anestezi Mi Yoksa Lokal Mi???

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Bonadea tarafından 18 Mart 2008 başlatılmıştır.

18 Mart 2008
    Konu Sahibi : Bonadea
  1. Bonadea

Bonadea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar, tedavi olacağım merkez yumurta toplama işlemini sadece genel anestezi altında yaptıklarını söyledi. Ben lokal olsun istiyorum aslında. Ayrıca anestezi uzmanları bildiğim kadarıyla da yok. Micro deneyen arkadaşlar, sizin yumurta toplama işleminiz nasıl yapıldı acaba? Bu konuda tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

2. 18 Mart 2008
  3. Angel...baby

Angel...baby Kızım&Oğluşum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben micro yaptırmadım ama dayımlar yaptırmıstı genel anestesi cünkü yengem cıktıgında baygındı ama cok degil en cok 15 dk sürmüstü yumurta toplama işlemi ve ayılması lokal olmaz bence cünkü cünkü toplama işlemi sırasında olanları görmemmek içindir cünkü bende laparoskopi oldum bende lokal istemiştim dr hayır genel olur dedi yani bildikleri var herhalde bol sans canım hangi anestesi altında olursa olsun sonunda bebeişlerini kucagına almak nasip olsun sevgiler....

4. 18 Mart 2008
  5. txuxrlxux txuxrlxux

txuxrlxux txuxrlxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merb. bende genel anestezi altında toplattım. çünkü normalde hiç kıpırdamaman gerekiyormuş. o yüzden bayıltıyorlar 15 dk. sürüyor. ayılınca 15 dk. sonra gönderiyorlar

6. 18 Mart 2008
  7. xoxzlem77

xoxzlem77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba canım, bende lokal anestezi yaptılar. 15 dakika sürüyor ve ağrılı bir işlem. Ancak daha önce HSG filmi çektirdiyesen onun kadar ağrılı değil. Uni. hastaneler maalesef genel anestezi yapmıyor yoksa bana sorasalar genelmi lokalmi diye kesinlikle genel derim.

8. 19 Mart 2008
  9. kuzuum

kuzuum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım.
    bende genel anesteziyle yaptırdım.üstelik ilk defa anestezi aldım.ama çok rahattı.hiç birşey hissetmiyorsun.

10. 19 Mart 2008
  11. gulsehri

gulsehri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bence genel anestezi en iyisi,benim yumurta toplama islemide lokal yapildi ve gercekten zor bir islem,cok canim yandi benim...

12. 19 Mart 2008
  13. sibel'ce

sibel'ce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba,
    Bende tüb bebek tedavisi gördüm ilk denememdi ve tuttu. 11 Martta hamile olduğumu öğrendim. Ben yumurta toplama işlemimi genel anestezi altında yaptırdım ve hiçbişey hissetmedim. Benden önce yumurtalarını toplatan bayan lokal anestezi istemişti ama çıktıktan sonra bana çok acı çektiğini, canının çok yandığını, bana kesinlikle genel anestezi ile yaptırmamı önerdi. Bence sende genel anestezi iste.

14. 19 Mart 2008
  15. zehra81

zehra81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bence genelanastazi altında yaptır.Benimde yumurta toplama işlemim genel anastazi altında oldu ve hata transferimde genel anastazi aldım hiçbişey hisetmiyorsun valahii rüya bile gördüm çok rahat.

16. 19 Mart 2008
  17. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    a.s.
    :dance::dance::dance:
    a.s.a.s.a.s.

18. 19 Mart 2008