yumurta toplatanlardan yardım bekliyorum

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve gelinayse tarafından 6 Mart 2009 başlatılmıştır.

6 Mart 2009
    Konu Sahibi : gelinayse
  1. gelinayse

gelinayse Guest

arkadaşlar dün yumurta toplama işlemim yapıldı. 5 gün sonra transferim yapılacak. doktoruma soramadım. acaba bu 5 gün içinde ilişkiye girmemizde bi sakınca varmı? bi de bi davete katılacağım,alkol almam sorun olurmu?
    bilgisi olan arkadaşlar varsa tavsiyelerinizi bekliyorum,sevgiler..

2. 6 Mart 2009
  3. pembemavi

pembemavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    alkol alma tabi ki her halükarda riske atma. vücudun transfere iyi br biçimde hazır olsun. ilişki konusunda dr lar farklı konuşuyor ama 5-10 gün de yapmayıverin ayol :)

4. 6 Mart 2009
  5. ARTVINLI9876

ARTVINLI9876 Evlatlarim sana emanet allahim Üye

Beğenildi:
    2.323
    Ödül Puanları:
    163
    merhaba canım.transferin hayırlı olur inşallah.doktorlar ilişkinin sakıncalı olmadığını söylüyorlar.ama bence ilişkiye girmemen daha iyi olur çünkü sana antibiyotik vermişlerdir vucudundaki mikropların temizlenmesi için ilişkide eşinden bakteri kapabilirsin girmemen daha hayırlı bence tecrübeli olarak yorum yaptım ben öyle yapmıştım.2.sorun için alkol kullanma bence çünkü dr.tedavi başlayınca alkol ve sigaradan uzak durun diyorlar.vucudunu bebeğine iyi hazırlaki sağlıkla tutunsun ve gelişsin arkadaşım.

6. 6 Mart 2009
  7. gelinayse

gelinayse Guest

''bilgisi olan arkadaşlardan'' tavsiye beklediğimi söylemiştim!?

8. 6 Mart 2009
  9. gelinayse

gelinayse Guest

çok teşekkür ediyorum, dikkate alacağım.

10. 6 Mart 2009
  11. pembemavi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    gelin hanım tırnak içindeki bilgisi olanlardan lafını üstüme mi almalıyım? eğer öyleyse tıp dergisinden makale atıfı mı vermemi bekledin bilmem. benim tedavim sırasında verilen protokol biliglendirmesinde bu tedavi sürecinin hiçbirinde alkol ve sigara tüketmeyin diyordu. cinsel ilkişkiye gelince de farklı hasta ve doktorlardan "bildiğim" bir şeyi söyleyerk riske atma dedim. hepsi bu. sadece yardım etmek istemiştim.

rica ederim.

12. 6 Mart 2009
  13. prenses2020

prenses2020 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim doktorum kesinlikle bu süre zarfında ilişkiye girme demişti...ayrıca bu dönemde kesinlikle sigara ve alkol kullanımını istemiyorum demişti.....

14. 6 Mart 2009
  15. gelinayse

gelinayse Guest

pembe mavi teşekkürederim cevabın için. elbetteki tırnak içinin senle alakası yoktu. cansıkıcı-saygısız-ciddiyetsiz bulduğum bi özel msj a tepkiydi. öyle altalta okuyunca haklı olarakyanlış anlamışsın. kusura bakma.
    alkol transfere kadar vucuttan çoktan atılır,ilişkininde ne zararı olabilir ki diye mantık yürütmüştüm ama şimdi cvplarınızla farkettimki çok yanlış düşünmüşüm.
    gerçekten çok yardımcı oldunuz, dr uma soramazdım bunları. cevap veren herkese çok çok teşekküra.s.

16. 6 Mart 2009
  17. pembemavi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    tamamdır sorun yok :) şimdiden hayırlı olsun. güzel haberlerle inşallah.

18. 6 Mart 2009
  19. Sera96

Sera96 benimdemeleğimvar Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bir küçük bilgide benden benim dr'umda ilişki yasak enfeksiyon kaparsın çünki yumurta toplamada içerde birçok kere iğne girişine neden olduğu için enfeksiyona açıksın bu yüzdende yoğun antibiyortik de yazacağım vücut temizlensin demişti belki bir fikir verir sigara ve alkole gelince cevabım yok çünki biliyorsun normalde bile yasak !!!!!!!!!!!!! sana kalmış canım