yumurta ve sperm kaliteli ama döllenme olmadı ???

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve badenur tarafından 15 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

15 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : badenur
  1. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar,
    benden 7 yumurta toplandı. bunlardan 5 tanesinin kaliteli olduğu bildirildi. Eşimin sperm problemide yok. fakat yumurta ile spermler birleşmemiş, yani döllenme olmamış. Dolayısıyla embriyo oluşmadığı için tedavim kesildi. sadece o kadar iğne, ilaç ve yumurta toplandığı ile kaldı. Böyle bir sonuç beklemiyordum. çok üzgünüm. yumurta ve sperm kalitesinde bir sorun yokken neden böyle oldu bilemiyorum. Doktorum yaşanabilir bir durum olduğunu söyledi. ama benim mantığıma uygun bir cevap gerekiyor. Benzer durum yaşayan var mı aranızda????? :1no2:

2. 15 Temmuz 2009
  3. askbocegim

askbocegim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçmiş olsun arkadaşım
    benimde tedavim döllenme olmadığı için iptal edildi şubat ayında.
    bizim eşimde azo problemi var ama bundanmı kaynaklıydı bilinmiyor.11 yumurtam topandı benimde.doktor normal bir durum olduğunu bazı hastalarda böyle bir durumla karşılaşabileceklerini söyledi.bende çok üzülmüştüm kahrolmuştum.siz hangi merkezde denemiştiniz canım biz şimdi daha iyi bir merkezde denemek istiyoruz
    hakkınızda hayırlısı olsun

4. 15 Temmuz 2009
  5. budebe

budebe göktuğ'um bal oğlum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun arkadaşım.gerçekten kötü olmuş ama herşeyde vardır bir hayır.mikroenjeksiyon uygulasalarmış keşke.şimdi onca ilaç,iğne insanın sinirleri bozuluyor.bende tedavideyim gerçekten zor.....ama bebeklerimiziçin katlanıcazzzzz.....şimdi doktorun kaç ay sonra denenebilir diyor?

6. 15 Temmuz 2009
  7. budebe

budebe göktuğ'um bal oğlum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım sanada geçmiş olsun.gerçekten zor bir durum.hangi merkezde yaptırdınız denemenizi*benim 2.denemem olacak.acıbadem kadıköyde yaptırıyorum.çok memnunum.doktorum cem bey de çok bilgili.inşallah en kısa zamanda bebeklerine kavuşursun:teselli:

8. 15 Temmuz 2009
  9. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    108
    benim eşimin sperm kalitesinde de hiç problem yok. istedikleri kaliteli yumurta, kaliteli sperm. peki sorun nerde? acaba laboratuvar şartlarından mı şüphelenmeliyim. Yoksa sadece kısmet mi? tedaviye 2 veya 3 ay sonra hemen başlamayı önerdi doktor. bu 2.tüp denemem. İlkinde 1 tane kaliteli yumurta vardı, o bir tane bile döllendi. ama negatif sonuçlandı. şimdi 5 yumurtadan biri bile döllenmedi. kendimi öyle iyi hazırlamıştımki bu seferki transfere emekler boşa gitti. şimdi vücuduma pompalanmış bir sürü ilaçla kalakaldım.

10. 15 Temmuz 2009
  11. femalexx

femalexx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    123
    merhabalar...öncelikle geçmiş olsun. hangi merkezde yaptırdınız. eğer mikroenjeksiyon yöntemi yapılıp döllenme olmadıysa sperm veya yumurtada genetik problem olabilir.ama klasik tüp bebek yapıldıysa onu bilemem merkezinize ayrıntısını sorun bence...genelde artık ICSI denen mikroenj. yapılıyor.

12. 15 Temmuz 2009
  13. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    108
    klasik tüp bebek tedavisi.... kısa protokol yapıldı...

14. 15 Temmuz 2009
  15. momi

momi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    askbocegim ve badenur ikiniz icinde cok uzuldum. o kadar maddi masrafin uzerine bir de giden zaman cabasi ama olsun herseyde bir hayır vardır demek lazım. vakti saati gelmemis demek ki. rabbim en guzelini kararlamistir merak etmeyin

neden dollenme olmadıgını bilmiyorum ama bazi merkezler isi sansa birakmamak icin direk icsi yani mikro enjeksiyon yonetimi kullanıyorlar. yani kendi kendine dollenmesini beklemeden en iyi spermleri secip kendileri yapıyorlar isi.
    bildigim kadariyla acibadem tum islemlerini bu sekilde yapıyor.
    isterseniz bir sonrakine merkezlerinizle bunu konusun.

16. 15 Temmuz 2009
  17. femalexx

femalexx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    123
    canım eğer spermin yumurtayı dölleme kapasitesinde sorun varsa klasik tüp bebekte döllenme olmayabilir çünkü klasikte spermle yumurta kültür ortamında bırakılır ve kendiliğinden döllenme olması beklenir.ama mikroenjeksiyonda sperm direkt yumurtanın içine konduğu için spermdeki bu sorun otomatikmen aşılır.ve çoğunlukla döllenme olur. artık birçok merkez mikroenjeksiyon yöntemini kullanıyor.eğer özel olmazsa hangi merkezde yaptırdın.

18. 15 Temmuz 2009
  19. askbocegim

askbocegim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bize microenjeksiyon yapıldı erkekte sorun olduğu için ama yine de döllenme olmadı.ilk denememizi ankara üniv.de yaptırmıştık.
    şimdi memorial da denemeyi düşünüyoruz orda ımsı tekniği bizim için avantaj.genetik testlerimizde yapılacak tedavibaşlayana kadar.