Yumurtaları döllenmeyen var mı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve benmine tarafından 2 Kasım 2009 başlatılmıştır.

2 Kasım 2009
    Konu Sahibi : benmine
  1. benmine

benmine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar.10 yumurtadan 5 tanesi gelişti.3 tanesinin içi dolu çıktı. ve sadece 1 tanesi döllenebillir durumda çıktı.diğer iki yumurtam geçmiş.o 1 tane yumurtada döllenmedi.Normalda döllenme olayı %60-70 diyolar ama olmadıı.ve tedevi yarım kalmış oldu. transfer olucak kadar embriyom olmadı bile. bu çok acıydı. şimdi 2 tüp bebeği düşünüyorum.ama gene aynı şeyin olmasından korkuyorum.bende yumurta rezervi ortanın altındaymış.ve bana uzun protokol uygulandı. eşimdedde morfoloji problemi var.sanki bana yanlış protokol uygulanmış gibi geldi. tüm 6000 ünitelik ilaçların hepsini bir anda kullandılar.ilaç kullanmadan bir önceki adet dönemi 15 yumurtam vardı.ama tedavi esnasında 10 tane oldu.ve yumurtalar eşit gelişmedi. sizce bu normalmi.

2. 2 Kasım 2009
  3. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    sevgili benmine üzüldüm bu duruma insan okadar uğraşıyor emek veriyor sonuç böyle olunca zor tabi
    aslında yumurta rezervi az olanlara kısa protokol uygulanıyor ama doktorun bir bildiği vardır heralde
    benimde kısa protokoldü ikiside kısaydı
    şimdi 2. snde transferimin 8. günü bitti
    9 yumurta toplandı sadece 3ü döllendi anca 1 tane kaldı ve transfer edildi inşallah yumoşum benimledir ve hep benimle kalır
    bazzen döllenme olmayabiliyor işte
    inşallah birdahakine herşey yolunda gider

4. 2 Kasım 2009
  5. benmine

benmine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım inşallah.ama ben de doktor değişikliği oldu.ve bana göre kısa protoköl yapılması gerekirken uzun yapıldı.içimde hep bir acaba var.umarım herşey senin istedğin gibi olur ve hamile kalırsın.allah sana sağlıklı ve hayırlı evlat nasip etsin.

6. 2 Kasım 2009
  7. aymilewya

aymilewya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    güzelim o tek yumurtana klasik tüp bebek yöntemi mi uygulandı yoksa mikro enjeksiyon mu? klasik tüp bebek yönteminde döllenme olayı biraz şansa kalıyor ama mikro enjeksiyonda spermi kendileri yerleştiriyorlar yumurtanın içine yani bu durumda döllenmeme olasılığı ortadan kalkıyor? eğerki sana mikro enjeksiyon uygulamıyorsalar bence merkezinle bu konuyu konuş yada başka bi merkezle devam et...bence bu işler şansa bırakılmamalı

umarım bir dahaki denmende Allah gönlüne göre verir...çok bekletmeden kavuşturur bebeğine

8. 3 Kasım 2009
  9. benmine

benmine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım mikro enjeksiyon yöntemi uygulandı bana.buna rağmen döllenmedi.şansımızın %60-70 olduğu söylendi.ama olmadı. bu şeklide son aşamaya kadar gelipte yarı yolda bırakmak çok acı veriyor insana. en yakınındaki bile sana acır gözlerle bakıyor. içim çok yandı transfer olmadığını duyunca.aradan yaklaşık 6 ay geçmesine rağmen hala acısı içimde. transfer olupta bekleme aşamasını bile yaşayamadım..ne diyebilirim ki . nasip böyleymiş.allah ne zaman uygun görürse olacak. kimi zaman geliyor allah sana da nasip etsin diyenlere bile kızar hale geldim.bunu yaşamayan hiç kimse ne hissettiğimi bilemez. yüzüm gülüyor herkese karşı. hep olsun bu sefer olmadı diğer denemeye olur diyorum.ama içimde fırtıalar kopuyor. birde en sevdiğin arkadaşların ,dostların hamile haberlerini alınca mutlumu olucağım yoksa üzülücemmi şaşırıyorum.esasında kimseyi kıskanmıyorum.ama keşke diyotum keşke benimde böyle mutlu bir haber aldığım gün gelse.annem babama,eşim ve ailesi onlara güzel bir haber verebilsem. içimde yavrumu taşısam ve kucağıma kuzumu alıp sevsem. çok istiyorum ama olmuyor. bu kullandığım ilaçlardanmıdır bilmem psikolojim çok zor düzeldi.bir kez daha deneyeceğim ama hep korkuyorum.gene aynı şey olursa diye. neyse gene çok konuştu(yazdım) :).umarım allah herkese istediğini nasip eder.

10. 3 Kasım 2009
  11. askbocegim

askbocegim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bizde şubat ayında microenjeksiyon denedik 12 yumurtam toplandı ama hiç döllenme olmadı eşimden spermler de microtese yöntemiyle bulundu.yeni yılda tekrar deneyeceğiz döllenme olmaması beni de çok üzmüştü hiç ihtimal vermemiştim böyle bir şeye ama başımıza geldi şimdi tekrar aynı şey olacak diye korkuyorum.inşallah herşey güzel olur hakkımızda hayırlısı olsn tatlım

12. 3 Kasım 2009
  13. aymilewya

aymilewya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benmine

yazdığın tüm duyguları bende yaşadım ve yaşamaya da hala devam ediyorum...ama umutsuzluk olmamalı bu yolda korkmamalısın asla , şükürler olsun ki derdimizin dermanı var şükürler olsun ki tüp bebk yöntemini deneyebiliyoruz...ya hiç yumurtamız olmasaydı yada hiç spermimiz olmasaydı bence bunlar var olduğu sürece umut her zaman var...herşeyden önce Rabbim' e sığın derdi veren Allah dermanını da verecktir bir gün. bizim bu dünyada ki imtihanımızda böyle bişey işte ne gelir elden
    Allah dermansız dert vermesin arkadaşım...önce seni yaradana inan sonrada kendine bir gün mutlaka bizede verecektir hasret çektiğimiz çocuklarımızı..

üzülme lütfen umutlu ol iyi düşün iyi olsun...hiç bir deneme bir diğerinin aynısı değildir..belki vakti zamanı gelmemişti bebeğinin Allahım kararlamıştır onlar için en hayırlı zamanı ..bize düşen sabırla beklemek ve yılmamak

14. 3 Kasım 2009
  15. hilall85

hilall85 minik MİNA artık evindee Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    153
    kızlarrrr yaşadığınız şeyleri yaşamadımmmm
    fakatt tedaviye başladığımda kist oluşmuştuu ilaçlardan dolayııı ve bende 2 aybekledimm kistin geçmesi içinnn....
    biliyorum aynı şey değilll
    fakat sizi az çook anlıyorumm onu demek istedimmm
    innşşş diğer denemelerinizde böle sorunlarla karşılaşmazsınız...
    yumurtalarınız çokk iyi gelişirr dönlenmeniz olurr ve transferiniz yaplıpp pozitif sonuç alırsınız inşşşş...

16. 3 Kasım 2009
  17. zencefill

zencefill KünFeYekün.... Üye

Beğenildi:
    60
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba arkadaşım,seni öyle çok anlıyorumki...geçen yıl kasım ayında öğrendik eşimde sayı ve hareket problemi olduğunu.hemen tüp bebek dediler,bizde vakit kaybetmeden aralık ayında başladık.daha ne olduğunu anlayamadan uzun protokol tedavi ile 11yumurta toplandı,8 tanesi işlem gördü ve hiçbiri döllenmedi.bu yıkımı anlatmak mümkün değil.transfer işlemini bile yaşayamamak,bırak bir bebeğin hayalini kurmak,bir embriyon bile olmadığını öğrenmek kahretti bizi.ama olabilir dedik ve nisan ayında 2. denemeye başladık,bu kez kısa protokol uygulandı.hep dua ettim.6 yumurta toplandı,altısıda işlem gördü ama malesef sonuç aynıydı.bu kez ağlamaktan başka hiçbirşey gelmedi elimden.ilk denemede eşimi teselli etmiştim ama bu kez benimde teselliye ihtiyacım vardı.biliyorum benim imtihanım bu ama çok ağır geldi.yinede hamdolsun,Rabbim dermansız dert vermesin.sonra doktorumuz aradı bu konuda bir gelişme olduğunu yumurtalara biir işlem uygulanarak döllenmenin gerçekleşebileceğini söyledi.umutlandık.o kadar muhtaçtık ki bir ışığa,hemen olsun istedik.ağustos ayında 3.deneme yapıldı uzun protokol,12 yumurta toplandı ve 10 tanesi işlem gördü ama malesef.sonuç yine hüsran.şimdi artık uzun bir zaman ne tüp bebek nede alternatif bitkisel tedavi düşünmüyoruz.Allahtan ümidimi asla kesmedim,zamanı var inşallah,bizi boynu bükük bırakmaz.dualar ediyorum,meryem suresi okuyorum.Hz.Zekeriyaya evlat veren Rabbim bizede verir inşallah.bu süreç bizi çok yıprattı,bir yılda çok ağır şeyler yaşadık,maddi ve manevi anlamda zor günler geçiriyoruz.
    Amacım senin umudunu kırmak değil,inşallah ikinci denemende sen kavuşursun evladına.a.s.Allah tan ümidini kesme çok dua et,Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün.:Saruboceq:

18. 6 Kasım 2009
  19. zencefill

zencefill KünFeYekün.... Üye

Beğenildi:
    60
    Ödül Puanları:
    108
    bu arada arkadaşım belki ilgini çeker.piezo yöntemi diye yeni bir uygulama var.döllenmeyen yumurtalara elektrik akımı uygulayarak döllenmesi kolaylaştırılıyo.belki incelemek istersin,ankarada gen art ta varmış sadece bu.