yumurtalarım geç olgunlaşıyormuş lütfen yardımmm

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve gonca_33 tarafından 6 Haziran 2009 başlatılmıştır.

6 Haziran 2009
    Konu Sahibi : gonca_33
  1. gonca_33

gonca_33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bu ay aşılamam yapılacak.gonal_f kullanıyorum.bugün 12. günüm ama yumoşlar hala 10 ml dr yumurtaların geç olgunlaşıyor pco lu olduğun için temkinli gitmek zorundayız çok hızlı uyarılabilirde diyor korkuyorum yoksa bu ay aşılamam yapılmıcakmı? lütfen beni bilgilendirin ilk aşılamm olacak.:çok üzgünüm:

2. 6 Haziran 2009
  3. EU3

EU3 Guest

Canım olsun üzülme belkide büyüyebilir yumurtaların olmasada diğer ay drun dozunu ayarlayacaktır.doktoruna güven vereliniortak.Evet 12 güne göre iğnelere rağmen 10mm küçük kalmışş.Canım hazırlıklı ol aşılamayı iptal edebilir drr.Peki kaç yumurtan varr?10 mm olana takılma .Başka yumurtada varmı CADIARZU
    Bende pkoluym ama klomenle yaptırdım ben aşılamayı yüksek doz kullandım 12.günde 20mm di 3 yumoş vardı:nazar:

4. 6 Haziran 2009
  5. EU3

EU3 Guest

Kaç doz vuruluyorsun iğneyi ????
    Bana doktorum iğne ile başlarsak 75 mgla başlayacağını söylemişti

6. 6 Haziran 2009
  7. gonca_33

gonca_33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım 75 le başladım sonra 112,5 çıkardı.ayrıca benim yumurta takibim yapılırken klomen içiyordum 19 20 oluyordu.anlamadım ki gonalf daha etkili bir ilaç değilmi?

8. 6 Haziran 2009
  9. EU3

EU3 Guest

Canım gerçektende çokk ilginçç yaa:1ninca:
    Şaşırdım valla:1shok:
    ışte pkolu olmamızın anormalliği .Ne olacağı belli olmuyo bu yumurtalarımızın..naniknanik
    Dozuda yüksek vermiş.Hemde klomen hafif iğnee ise güçlü şaştım kaldım..Peki drun ne dedi bu duruma ilaca tepki verip iğneye vermemeni:uhm:

10. 6 Haziran 2009
  11. gonca_33

gonca_33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    doktoruma söylemek istemedim başta iğne verdiğie göre bir bildiği vardır diye ama tutmazsa ikinci aşılamam da klomen yzmasını isticem.zaten bu iğnede çok pahalı ilk aydan anamız ağladı.brde doz yükseltilince ilaç yetmiyor.bu gün 3. kutuyu yazdı.

12. 6 Haziran 2009
  13. EU3

EU3 Guest

Canım evet çok pahalı öyle defalarca iğne tedavisii zaten tüp bebe parası yaparr.Benim dr 2 ay uygulanması yeterli diyorr.O yüzden doktorum iğnelerde acele etmiyor.5 .ay klomenim benim.6. ve 7.aya kadar ilaçla gidicezz..
    sen kaç ay klomen tedavisi gördün ki?fisfisfis

14. 6 Haziran 2009
  15. gonca_33

gonca_33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben 5 y klomen kullandım.yumurtalarımın durumu okadar iyiydi ki 5.ay iğne vurulmadan kendiliğinden çatladıar.çok değil geçen yıl kullandım klmen.1 yılda yumoşlar yavaşlarmı?(yaş 22 ):sm_confused:

16. 6 Haziran 2009
  17. EU3

EU3 Guest

Hıı demek aradan 1 yıl geçtii.Canım bilemiyorumkii.Belkii tedaviye yeni başladınn ilaç tepkii göstermeye başlarr belkii..Doktoruna kafana takılan herşeyii sorrr.Aklında soru işareti kalmasınŞeniz

18. 6 Haziran 2009
  19. gonca_33

gonca_33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım çk sagol ya allh hepimizin hakkında hayırlısını versin