Yumurtaların çatladığını görüp aşılama yapılması hakkında

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve ozlemm00 tarafından 18 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    18 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ozlemm00
  1. ozlemm00

ozlemm00 Evladım herşeyim Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    78
    Merhaba 13 Ekimde ilk aşılama tedavime başladım. Bugün yumurta 19 mm. ve gece ovitrelle yapmam söylendi. 20 Ekim çarşamba sabah 36. saatte aşılama yapılacak. Anlayamadığım bir konu var; aşılama genelde çatlatma iğnesinden 36 saat sonra yapılıyor. Ama 40 saat yada daha geç aşılama yapılanları da duyuyorum. Ama bildiğim kadarıyla genelde yumurta 36 saat sonra çatlamıyor. Örneğin daha önce çatlatma iğnesi olduğumda iğneden sonra 4. gün çatlamıştı yumurta. Bu durumda aşılama ile verilen spermlerin canlı kalma ihtimali olmaz gibi geliyor bana. Doktor aşılamanın yumurta çatlamadan yapılması gerektiğini söyledi. Aşılamadan sonra gün aşırı ilişki devam belki çatlayan yumurtalar doğal yoldan döllenecek dedi. Anlamadığım şu doğal yolla hamile kalabiliyor olsaydık aşılama tedavisi görmezdik zaten. Yumurtaların çatladığını görüp hemen aşılama yapılsa şans daha çok artmıyor mu? Kafam çok karıştı. Bu konuda lütfen yardım bekliyorum.
    Şimdiden teşekkür ederim..

2. 19 Ekim 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Çatlama iğnesi yapıldıktan genellikle 36 saat sonra yumurtalar çatlar.Ancak illa 36. saatte aşılama yapılır diye bir kural yoktur.Çünkü çatlamış yumurtalar 48 saat döllenme yeteneğine sahiptir.aynı şekilde rahim içine girmiş spermlerinde 72 saat dölleme yeteneği vardır. O nedenle 36 saatden önce veya 40 saat sonrada yapsanız farketmez.

İyi günler dilerim
    Saygılarımla

4. 19 Ekim 2010
  5. ozlemm00

ozlemm00 Evladım herşeyim Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    78
    Cevapladığınız için teşekkür ederim.

Konu Durumu: