yumurtaların tedaviye aşırı cevap vermesi.......

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve miss polat tarafından 9 Aralık 2008 başlatılmıştır.

9 Aralık 2008
    Konu Sahibi : miss polat
  1. miss polat

miss polat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar çok üzgünüm, acaba aranızda ilaçlara yumurtası aşırı cevap veren var mı? hipertimulasyon sendromu deniyor. aşılamam tabiki yarım bırakıldı. doktor normal yolla kalamayı dene dedi. aranızda benim gibi aynı sorunu yaşayıp hamile kalan var mı?senağlamasenağlama

2. 9 Aralık 2008
  3. EU2

EU2 Guest

benimde çok fazla yumurtam gelişmiştii aşılamam iptal olmuştuu ,,doktor hatta korunmamızı sölemiştii yani hamile kalmamıştımm

4. 12 Aralık 2008
  5. sevil78

sevil78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bana aynı şey oldu inanılmz derecede sancı karnım çatlıyacakmış gibiydi sürekli akıntım vardı, sanki birşey karnımın içinde tırmalıyarak geziyordu, ben iğnenin yanetkisi zannediip üstünde durmadım o ay hamile kaldım ve düşük yaptım sanırım çünkü iki kere anormal bir sancıyla birlikte kanamam oldu,1 hafta kadar daha sonrada hayatımda olduğum en sancılı regl mi oldum. İyiki aşılama yaptırmamışsın yada korunmuşsunuz çünkü tutsaydıda benimki gibi düşerdi sanırım.

6. 12 Aralık 2008
  7. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    bende 1 kez iğne kullanmıştım bendede aynı oldu doktorum sana bi daha iğne vermeyelim dedi...şimdi başka doktora gidiyorum günde 4 tane klomen kullanıyorum her ay 2 tane yumurtam oluyor ama bebiş gelmiyor..bende pkoda var doktorum iğneye geçersek pkolularda çok fazla yumurta oluşuyor buda bizim işimize yaramıyor sende böyle devam edecez dedi...ama 2 ay dinlenmeye karar verdim..herşeyin hayırlsı nasipte varsa olur bir şekilde.allah tüm istiyenlere nasip etsin...

8. 12 Aralık 2008
  9. miss polat

miss polat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim tavsiyelerin için sağol şuan sağ kasığımda şişlik ve acı var ne olcak bilmiyorum. herşeyin hayırlısı.:1hug:

10. 12 Aralık 2008
  11. miss polat

miss polat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    'yabangülüm' inşallah en yakın zaman da hamile kalırsın. herkese dua ediyorum çünkü gerçekten zor bu işler. yalnızca çeken bilir derler ya.....................

12. 13 Aralık 2008
  13. msms

msms 09/09/09 hoşgeldin kuzum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bende ılk denedıgımız zaman 5. gunden ıtıbaren gunde ıkı tane ganophene kullandım. 9. gun kontrole gıttıgımdse yumurtalardan bırı kıstı donusmustu. sayısıda çok fazla oldugundan bızde ılk denemede ıptal etmek zorunda kalmıstık

14. 14 Aralık 2008
  15. cemre18

cemre18 az kaldı Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba miss polat
    ben de iğne kullandım iğneyi 1 tane kullanınca yumurtalık çalışmadı dozu artırdı doktor sonra da çok çalıştı aşılama yapmadık doğal yollarla hamile kalma ihtimalin var dedi ve oldu.hamile kaldım doktor çok şaşırdı.ama bebeğin gelişim bozukluğu olduğu için aldırdım.

16. 14 Aralık 2008
  17. miss polat

miss polat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    üzüldüm. Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin inşallah. ne yapmayı düşünüyorsunuz bundan sonra kendinden haber ver. inşallah hayırlısıyla bebeğini alırsın kucağına. kendine ii bak. :1hug:

18. 15 Aralık 2008
  19. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    ben günde 1 tane klomen kullandım.çok fazla yumurta oluştu.o yüzden aşılamayı iptal etti doktorumuz geçen ay..bu ay yarım klomen içtim günde..ilacı kırıp yarısını içtim yani..ilaca karşı çok duyarlıymışım.ama çok şükür kist falan olmadı..2 yumurta oluştu.4 gün önce de aşılama yaptırdık..bekliyoruz bakalım..heyecanla...